Viimased kommentaarid

Vastan siis ise ära, võib-olla on kellelgi kasu. Sai ära käidud.  Muuseumisse lasti sisse väiksemat sorti spordikotiga. Pakihoid on olemas, aga ainult ühe sissepääsu juures. E-piletitest oli ka kasu, ei pidanud järjekordades seisma. Hydrofoiliga sai ka mõnusalt ilma järjekorrata Peterhoffi minna ja tagasi tulla. Neid pileteid saab ka internetist osta, aga sellel pole mõtet. Järjekordi pole, pealegi peab internetist ostes teadma täpset kellaaega, aga nii suures linnas ei pruugi jõuda kohale õigeks ajaks. 

Kavatsen osta kõik onlines ära. Siis tuleb oma  e-piletitega ette trügida ja mingi teine kassa siis teenindab online piletiga inimesi?  

Meie tulime just juuli algsuses Rumeenia reisilt. Transfagarasan- i meie ei läinud. Otsustasime jooksvalt, sest sellel päeval, kui seal kandis olime, sadas terve päev vihma ja kõik oli udune. Poleks näinud neid kauneid vaateid. Lahtioleku kohta ei oska öelda.  Ööbimisi meie ette ei broneerinud, saime alati koha. Õhtu poole hakkasime vaikselt kohti vaatama. Üks juhtis, teine kõrval vaatas. Kui suuremates linnades polnud soodsaid kohti, vaatasime lähedalolevaid väiksemaid linnu. Kasutasime booking.com-i. Üldiselt saime kaardiga maksta. Ühes kohas taheti sularaha. Selle saime linnast pangaautomaadist. Teeolud on väga head Rumeenias. Võib-olla ainult piiriäärsed alad jätavad soovida. Meie sisenesime Rumeeniasse Ukraina kaudu ja väljusime (Oradea piirkond)  Ungari kaudu. Kõik oli väga hea, pigem oli Ukraina ots auk augus kinni, aga see oli nii naljakas, et me itsitasime samal ajal. Pole ammu sellist kogemust olnud :)

Majutust pole kunagi pikalt ette broneerinud. Lihtsalt sõidame ja õhtul hakkame vaatama. Üks sõidab, teine kõrval otsib booking.com-i kaudu majutust. Valikut on. Lageda taeva alla pole kunagi jäänud. Üldiselt maksame kaardiga.  Kui juhuslikult zlotid rahakotis, siis nendega.  Raha oleme võtnud kaubanduskeskustes rahaautomaatidest.  Aga jah, mida varem broneerite, seda soodsama võite leida, õhtuks võivad paremad pakkumised otsas olla.  Lõunaks ikka teate, kus õhtul peatute?

Tulime just Ukraina-Rumeenia reisilt. Ukrainasse sisenesime 04.07.18 Poolast Lublini- Chelmi tee kaudu. See oli viga. Järjekord oli mega pikk. Piiriületus võttis aega 4 tundi. Saime ühe ukrainlasega meie ees jutule ja ta ütles, et oleksime võinud tulla 2 piiripunkti alt poolt sisse.  Ühesõnaga valida väiksem tee. Ehk pidas ta silmas  Chervonogradi, mida siin keegi soovitas.  Pidavat minema kiiremini. Autot vaadati visuaalselt taskulambiga üle. Meil oli ikka väga palju igas mõõdus kotte. Tavaline pere pudi-padi. Kotte nad ei puutunud. Esimeses putkas näitasime passid ette, teises putkas kõrval üks tibi tippis arvutisse meie auto andmeid. Asja tegi tema jaoks raskeks see, et  auto reg.tunnistus oli eestikeelne ja ta ei saanud aru, pidi ette ütlema. See tippimine võttis tal aega vähemalt pool tundi.  Tagantjärgi mõeldes, oli see ootamine vast kogemus. Kes tahab näha, kui aeglaselt asjad liiguvad, siis soovitan - see on omamoodi väärt kogemus.