trip-krainetrip-ukraine-dark

Illimar

Reisisell, liitus Tripiga 3 aastat tagasi

3 meeldimist
4 postitust
3 kommentaari

Nakatusin reisipisikuga 2009. aastal, kui läksin aastaks Austraaliassse tööle-reisima. Down Under ei lasknud aga nii lihtsalt minema ja jäin veel teiseks aastaks, mille jooksul sain seda punast mandrit põhjalikumalt tundma õppida. Tegin ka kahekuise roadtripi Uus-Meremaal. Tagasiteel Euroopasse armusin Kagu-Aasiasse, kus veetsin kokku 6 kuud Indoneesias, Singapuris, Malaisias ja Tais (2011/12).

Teine pikem, üle aastane, 'slow travel', mille tegin 2015/2016, viis mind Sri Lankasse, Indiasse, teist korda Indoneesiasse ja Austraaliasse, ning veel Fidžile ja Filipiinidele. Tuhandetest saartest koosnev Indoneesia on üks mu lemmikkohti, kus on alati midagi uut avastada. Ma arvan, et Indoneesial on alatiseks eriline koht mu südames, kuna Bali oli minu jaoks esimene kultuuriliselt nii värvikas ja teistsugune koht.

2018 sügis leidsin endale siit lehelt toreda reisikaaslase, kellega tegime automatka Eestist Balkanitele kuni Kreekani välja. Idee oli talve eest plehku panna, aga L-Euroopa talv ei olnud kõige soojem. Lendasime kolmeks kuuks Kagu-Aasiasse. Malaisias, Tais, Kambodžas, Vietnamis ja Hong Kongis oli soe:) Märtsis jätkasime automatka Kreekast Eestisse. Kui Kreekasse minnes sõitsime Aadria mere äärest, siis tagasiteel hoidsime Egeuse ja Musta mere poole. Kuus ja pool kuud seiklust läks nagu lennates.

Enne koroonakriisi avastasin pool aastat Põjha- ja Kesk-Ameerikat. Hetkel olen matkabussiga Lõuna-Euroopas.

Reisijutte, -pilte ja -filme leiab mu blogidest: http://unistustetiivad.blogspot.com (vana) http://aktuaalneevolutsioon.ee/category/reisiblog (uus)

5 külastatud kontinenti

50 külastatud riiki, 26% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Talvel ja Euroopas tulevad esimesena silme ette Kanaari saared, kus on palju ägedaid matkaradu ja randasid. Matkata saab nii kõrgel mägedes kui ranniku ääres ja ookeani vesi on veel piisavalt soe, et ujuda. Teistel aastaaegadel on Euroopas valiku võimalusi aga väga palju.

Slovakkias polnud midagi. Tsehhis on küsitud kahes kohas (kämpingus ja airbnbs) covid tõendit näha. Piiridel polnud kedagi.

Täpselt nii, väga head tähelepanekud sul! Just seda kõike õppisimegi omal nahal. Väga hea pakkumine, novembri lõpus saime aru, et peab ikka kuhugi lendama. Ateenast oli Scootiga väga soodne Kagu-Aasiasse lennata ja nii ta läks. Jõudsin lõpuks ka tervest reisist pilte ja juttu kokku panna enda lehel.