Vaata kõiki Musta Reede pakkumisi SIIT
Ettevaatust! Hispaanias levib uut tüüpi petuskeem.
veigo
veigo
24. nov 08:15

Hispaania politsei Guardia Civil hoiatab, et Hispaania kuurortpiirkondades, sealhulgas Kanaari saartel, on levimas uut tüüpi petuskeem. Ostes midagi sularaha eest, tasub kontrollida tagasiantavaid münte, sest 2 euroste müntide pähe võidakse pahaaimamatule ostjale anda vahetusrahaks hoopis Türgi 1 liiriseid münte.

Kuigi kaks münti on välimuselt küllalt sarnased, on nende väärtuse vahe pea 20 kordne. 1 Türgi liir on väärt 0,051 eurot ehk 2 euro õige vahetuskurss oleks 39, mitte 1 Türgi liiri.

Sellised pettused on suunatud eelkõige turistide vastu, kes saabuvad riikidest, kus eurot ei kasutata. Nii on petturite sihikul näiteks Hispaanias puhata armastavad britid, aga haneks on tõmmatud ka ukrainlasi.

Pettuse eest pole kaitstud ka eurotsooni riikide kodanikud. Makstes kogu aeg kaardiga, kipub paratamatult meelest minema, missugune üks või teine euromünt täpselt välja näeb. Ja iga kord vahetusraha ju ei kontrolli.

Hispaania politseile pole see esimene kord sellist tüüpi pettuseid registreerida. Aasta alguses esines seal sarnaseid juhtumeid, kus 1 eurosed asendati palju madalama väärtusega võõraste müntidega. Moraal ikka sama: reisil olles tasub tagasiantavatele müntidele kontrolliv pilk peale visata.

Ei kujuta ette, millist meeletut lisatulu teenib, kui turiste 1- ja 2-euroste summadega petta :)

0
0

Arvutasin välja, et neid Türgi liire anti mulle eurode vastu juba 16,5 aastat tagasi. Siis oli laps 1,5 aastane. Meil oli siis veel kroon. Seda tehti eranditult taksojuhtide poolt. Üks kord neil see ka õnnestus, rohkem mitte.

0
0

@dante Kes neid tehnilisi üksikasju teab, aga ostes näiteks jäätist 20 eurosega ja tagasi saad müntides, saab juba teatava vaheltkasu tekitada.

0
1

Eks eestlasedki olid kunagi Saksamaal aktiivsed sarnase asjaga. Täpselt ei mäleta, aga vist metallist kahekroonine oli väga sarnane Saksa viiemargasega.

0
0

Kui mälu ei peta, siis Saksamaal sõid osad automaadid 1 kroonist münti 1 DEMi pähe.

4
1

oli aeg, kui Soomes sai kasutada 50-kopikalisi münte markade asemel.

2
0

Osad Albaania leke mündid on euro müntidega samas suuruses just tulles sealt panin tähele

0
0

Saksas osteti näiteks tänaval automaadist suitsupakk 1 kroonistega. Sellest on lausa artikkel olemas:

https://www.postimees.ee/2494913/kroonid-jaagu-eestisse-repliik-talv-teeb-poliitikat

Olen aeg-ajalt saanud vahetusrahaga mingeid imelikke münte aga paarisendise asendamisega keegi äri ei tee. See ikka pigem sarnasusest tekkinud viga.

1
0
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased