Horvaatia on Eesti kodanikele reisimiseks taas avatud

Horvaatia peaminister Andrej Plenkovic teatas, et 10 Euroopa riigi kodanikud saavad Horvaatiasse taas reisida, nagu enne koroonaviiruse perioodi. Need 10 riiki on: Tšehhi Vabariik, Slovakkia, Ungari, Austria, Eesti, Läti, Leedu, Poola, Sloveenia ja Saksamaa. Otsuse tegemisel lähtuti riikide praegusest epidemoloogilisest olukorrast.

Horvaatiast naasmise puhul karantiinikohustus Eestis ei kehti.

Horvaatia randades tuleb teistega hoida 1,5 meetrist vahet, söögikohtades peavad lauad olema samuti 1,5 meetri kaugusel siseruumides ja 1 meetri kaugusel väljas.

Kel on huvi suvepuhkuseks Aadria mere rannikul, siis praegu on saadaval edasi-tagasi lennupiletid Tallinnast Splitti Lufthansaga vaid 161€ eest. Vaata sooduspakkumist SIIT

Kui lend on Split - Luton - Riga, siis kas karantiinikohustus arvestatakse Horvaatia või Ühendkuningriigi nakkuskordaja alusel?

Ilmselt ikka Horvaatia järgi, kui Londonis transiittsoonist ei välju. Aga see on hea küsimus, mis võib tulevasi reise tõesti mõjutada.

Kuna Lutonis transiittsooni pole, siis tõesti hea küsimus :)

Jah, päris õige tähelepanek, Odavlennufirmade puhul "transiiti" ju pole. Kui lennata Horvaatiasse üle Saksamaa või Austria, probleemi ei tohiks olla, aga Ühendkuningriik on veidi teine värk. Aga Lufthansast ilmselt odavamalt praegu ei saa ka odavlennufirmadega. See LOT on veel veidi kahtlane.

Jagage arvamust ,kui kindel tundub lennupileti ost Lufthansast ?

Lufthansas pole põhjust kahelda, Saksa riik kühveldab sinna 9 miljardit eurot (kuigi Lufthansa nõukogu on slottide äraandmise plaani vastu). Ei, Lufthansa ei kao küll kusagile. Sellise hinnaga lennupileteid tasub ära kasutada -  ega seda lõbu vast kauaks pole.

LH lennupileti võid ju odavalt kätte saada, aga kas see lend sul ka toimub on iseasi. praegu piletisüsteemides olevad juuli ja kaugemate kuude lennuplaanid on pigem muutmata jäänud vanad lennuplaanid, mida ilmselt alles hakatakse muutma. tasub siit juurde lugeda.