Kus on Europas kõige soodsamad kohad suusapuhkuseks?
veigo
veigo
9. nov 07:56

Kõigepealt tuleb muidugi öelda, et erinevad allikad pakuvad siin väga erinevaid variante, aga kui hakata arvestama toahinda ja mäepileti maksust inimese kohta, siis Holidu uuringu järgi võiks Euroopas kõige odavamad kohad olla need:

 • Sierra Nevada (Spain/Andorra)
 • Stubai Glacier (Austria)
 • The Grand Massif – Flaine/Les Carroz/Morillon/Samoëns/Sixt (France)
 • Maribor Pohorje (Slovenia)
 • Lioran (France)
 • Jasná Nízke Tatry – Chopok (Slovakia)
 • Les Orres (France)
 • La Plagne (Paradiski) (France)
 • Isola 2000 (France)
 • Masella (Spain/Andorra)
 • Métabief (France)

Kui vaadata suusatamise päevapileti hindu, siis oleks seis järgmine:

 1. Rubion les Buisses, France (40 euros)
 2. Réallon, France (43 euros)
 3. Lans en Vercors, France (43 euros)
 4. Artouste (Laruns), France (44 euros)
 5. Seyne (Le Grand Puy), France (44 euros)
 6. Le Collet d'Allevard, France (44 euros)
 7. Vasilitsa, Greece (45 Euros)
 8. Hautacam – Argelès-Gazost, France (46 euros)
 9. Saint-Léger-les-Mélèzes, France (46 Euro)
 10. Kolašin 1450 – Kolašin 1600, Montenegro (47 Euro) A

See odavuselt esikohal olev Sierra Nevada peaks vist olema puhas Hispaania (mitte Spain/ Andorra). Kui ligi 40 km eemal Granadas ööbida, siis saab tõesti läbi soodsamalt, lisaks soodsamatele söögivõimalustele leiab ka korraliku 4-tärnise hotelli 100 euro kanti, aga hooajal päris mäekeskuses ei tundunud liiga odav, hotellid oleks läheduses ikka kordades kallimad. Maksin eelmiste jõulude ajal kohapeal päevapiletist 60 eur (netist ette vist natuke soodsam), autoga minnes tuleb maksta ka parkimismajas tasulise parkimise eest.

0
0

Vabandust, aga miks on märgitud siia Gettotext, mitte Holidu?

Ülimadala kvaliteediga rämpsblogi (loodud eesmärgiga vahendama spämmlinke Google's tõusmiseks), mille jalusesse on isegi jäetud Newsmatic wordpress template märgised.

1
0

Sellistele apsakatele tulebki tähelpanu juhtida. Väga teretulnud märkus!

0
0

tom1967 õigus, Sierra Nevada puhas Hispaania (Andaluusia), Andorrani pea tuhat kilomeetrit.

0
0

Ma lähen nüüd kuhugi häbenema. Sierra Nevada on päris äge kant, kuigi väga muutliku ilmaga.

0
0

Euroopa kõige lõunapoolsema Sierra Nevada suusakuurorti eksootika on minu jaoks mitte hinnas vaid asukoha ja võimaluste kombinatsioonis. Kui eelneval päeval mängisime perega golfi, siis suusapäeva järgselt käisin meres ujumas (nii golf kui meri umbes 2 tundi autoga sõitu suusakeskusest).. Vesi muidugi oli jahedavõitu, võib-olla 18-kraadi kandis. Seda kõike siis jõulude ja uue aasta vahel.

0
0

Ma seda "uuringut" liiga tõsiselt ei võtaks.

Sierra Nevada on väga tore koht, liiga odav seal küll ei ole.

Masellast (ja mõnest teisestki keskusest polnud ma varem midagi kuulnud), siiski tundub, et ka sel kohal pole Andorraga liiga palju pistmist.

Kui Gruusia on Euroopas (liigitatakse nii ja naa), siis kõigis nende keskustes ei tohiks mäepileti päeva hind ületada 20 EUR, pigem jääb veelgi allapoole. Samamoodi võib suht suvaliselt välja toodud üksiku keskuse asemel välja tuua terve Slovakkia ja Sloveenia. Välja on jäänud "idablokk" Poola, Bulgaaria, Rumeenia, Bosnia-Hertsogeviina ja ilmselt veel midagi.

0
0

Ju siis uuringus idablokki Euroopaks ei peeta, igal juhul seal päev võibolla kordades odavam, pilet ca Bulgaarias-Rumeenias 20, suusa rent 10, õlu 2..3., majutus 20. Aga, et Prantsusmaal maksab päevapilet 40 euro kanti, üllatab. Kas see on siis, kui osta hooaja pilet ja käia iga päev suusatamas?:) Kümmekond aastat tagasi sai Prantsusmaal suuskamas käidud, siis liigitasin selle kandi Euroopa kallimaks(majutus, mäepealne söök-jook). Just vaatasin, Salzburgi ümbrusesse minek, seal päevapilet sel aastal juba ca 68.-

0
0

Teise ehk piletihinna listi juures tuleb arvesse võtta tõika, et mainitud Prantsuse kohad on Prantsusmaa mõistes Kuutsemäe-taolised suusakuurordid.

Rubion les Buisses – 30 km radu

Réallon – 30 km radu

Lans en Vercors – 24 km radu

Artouste – 21 km radu

Seyne (Le Grand Puy) – 22 km

Le Collet d'Allevard – 35 km

Ja nii edasi... Selles suhtes ongi mõistlikum minna siis juba Bulgaariasse, kus näiteks Bansko suusakuurordis on 75 km radu. Infoks – võrreldes Prantsusmaa teiste suusakuurortidega, on näiteks Megève'is 445 km radu, Les 3 Vallées 600 km jne. Ütleme nii, et korralikel suusasõpradel ei ole midagi teha 20-30 km radadega kohas. Ehk sobivad lastega peredele ja algajatele.

Sellest on siis ka hinnavahe. Näiteks Megève'i kõrghooajal sõites tuleks päevapileti eest maksta €59,50 (https://www.bergfex.com/megeve/preise/) ja Méribel/ Les 3 Vallées €75 (https://www.bergfex.com/meribel/preise/). Muidugi tuleb arvesse võtta, et raha kulub toidu, joogi ja majutuse peale ning kokkuvõttes on reis Alpidesse kordades kallim kui suusareis Bulgaariasse või Slovakiasse.

0
0
Mis on Airalo eSIM?
Airalo
Sisuturundus
Mis on Airalo eSIM?
Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Gauja Rahvuspark
Sisuturundus
Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased