Suvepuhkus 2020 Hispaanias? Unusta parem ära!
veigo
veigo
6. mai 2020 05:33

Vahemereriikide seisukohad turismile taasavamise seisukohalt tunduvad olema küllalt erinevad. Kui Kreeka soovib turismile avaneda esimesel võimalusel, siis Hispaania on selles plaanis tunduvalt konservatiivasem. Hispaania valitsus ei plaani välisturiste riiki lubada enne oktoobrit ja seegi tähtaeg on küsimärgi all.

Väga hea, oligi plaanis oktoobris minna

0
2

Seda oligi karta. Palun nüüd tripikate abi otsustamisel. Meil kaasaga lennupiletid Barcelonasse augusti alguses. Lufthansa pakub üks kord rebookimist. Kas peaks piletid juba kohe ümber vormistama mõnda teise sihtkohta või tasuks veel veidi oodata? Portugal või Kreeka käis mõttest läbi ja tahaks reisida august või september.

0
0

Enne juulit ei hakkaks küll midagi muutma. Siis peaks enam-vähem selge olema, mis Euroopas reisimisega toimuma hakkab.

1
0

Vaatan, et selle info järgi Kreekasse ja Portugali peaks nagu saama. https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm

Samas jaa, paari kuuga võib veel kõike muutuda. Muidugi sel juhul lähevad teiste sihtkohtade lennud arvatavasti palju kallimaks.

0
0

Täitsa nõus Veigo-ga. Praegu ei ole veel  mingit infot, mis ametlikult kinnitatud. Kõik See mi on olemas sotsiaalmeedias on spekulatsioonid jne.  Ise loen www.elpais.es (populaarseim ajaleht Hispaanias )  , seal on ka inglise versrioon.

0
0

Jah, El Pais ja El Mundo annavad ülevaate toimuvast. Jöudumööda saab neid ka jälgitud.

0
0

Eesti-Läti-Leedu tegid reisimise osas Euroopas otsa lahti (15. maist), sealjuures ilma igasuguste piiranguteta oma kodanikele (ma nimetaks seda viimase aja kõige eesrindlikumaks otsuseks viirusest tingitud majanduskahjude ohjeldamisel ja ühtlasi väga positiivseks sammuks üldise frustratsiooni vähendamisel). 

Ilmselt vaatavad teised Euroopa riigid - aga miks mitte ka ülejäänud maailma riigid  Balti riikide "katsetulemusi" - peamiselt haigestumiskõvera võimalikku tõusu - ja sellest lähtuvalt teevad ka siis oma otsused. Ilmselt juunis siis, vähemasti Euroopas.

Isiklikult pakun, et mingit suurt haigestumuskõvera tõusu Balti riikides ei teki, sest viirus ei levi mitte reisimise kui sellisega, vaid haigete inimeste kaudu.  Jaanuaris-veebruaris ja isegi märtsi alguses lihtsalt ei teatud sellest viirusest veel sisuliselt midagi ega osatud ennast nähtamatu ja tundmatu ohu eest kaitsta. 

Kuna nüüdseks teab ilmselt igaüks, lapsest vanurini, selle haiguse riske, ohtusid ja levimisviisi ning ka selle vältimise võimalusi, siis ei  ole kuidagi loogiline, et reisimine teise riiki (autoga) võiks olla kuidagi ohtlikum kui kodupoes käimine. 

Lisaks, ei alga kindlasti ju ka kohe mingi massiline reisimine - kui ehk Lätis odavama kütuse ja viina järgi käimine välja arvata. (See võib isegi, lokaalse ohuna, täiesti reaalne olla).

Lennureisi osa on kindlasti ohtlikum, aga mingil moel näitab see ära suuna koroona edaspidise leviku kohta - kui avatakse Tallinn-Riia lennuliin ja haigestumiskõver ei tõuse märgatavalt, võibki reisimise koroona osas ohutuks lugeda. Loodetavasti on keskmine (lennu)reisija ka ise piisavalt vastutustundlik, et kujunenud olukorras haigena või vähimagi haigussümptomi korral reisile mitte minna. Ja ka iseennast teiste eest hoida. 

Kui haigestumuskõver tuntavalt ei tõuse, avavad ka teised (Euroopa) riigid riburada oma riigipiirid, vähemal või suuremal määral. Kuna 14-päevane karantiininõue välistaks igasuguse reisimise mõttekuse, võetakse ilmselt ka see nõue enamikes (Euroopa) riikides koos piiride avamisega maha.

Kui Balti riikide katse heas mõttes õnnestub ja juuniks-juuliks on avatud reisimiseks suurem osa Euroopast, võtab ka Hispaania oma piirangud varem maha, see on üsna kindel. Ei saa üks riik isolatsiooni jääda. Tehniliselt muidugi saab, aga vaevalt, et nad sellega riskiks. 
Kiiremad võtavad suuremad riskid, aga ka suuremad väljavaated (majanduse) normaliseerumiseks ja inimeste tavapärase elu juurde asumisel.

Kui Balti riikide katse ei õnnestu ja haigestumuskõver hakkab märgatavalt tõusma, on täielik puuks. Kogu maailma jaoks. Aga ma usun, et õnnestub. Peab õnnestuma.

4
0

Loota võib, aga te ei tunne ilmselt viroloogiat jms. - karm reaalsus tuleb hoopis teine. Eriti nendes tihedalt asustatud riikides, neid ei saagi ju enam eriti avada. Hiljemalt teise laine saabudes tuleb nad nagunii uuesti kinni panna isegi kui vahepeal korraks avada püütakse. Aga turismile neid ei avatagi, ennustan.

0
0

Ja kindlasti ei avata neid enam teise ja kolmanda laine vahepeal järgmisel kevadsuvisel hooajal juba ettevaatuse mõttes.

0
0

@ sigala

Mind ei pea teietama :) Võib vabalt "sina" öelda. 

Minu ennustus on suunatud ilmselgelt minu lootusetule optimismile. Mina ennustan jällegi, et avatakse ka kõige haavatamad riigid, sealhulgas Hispaania ja kindlasti varem kui oktoobris.
Eesti on siin järjekordselt kõige eesrindlikum riik ja ma olen täiesti kindel, et see õigustab ennast. 

Viroloogia ütleb mulle niipalju, et maailmas möllab kogu aeg erinevaid pandeemaid, aga inimene harjub ja kohaneb. Kohaneb ka koroonaga. Kahtlemata kohaneb. 

Ja Hispaania avab oma piirid varem kui oktoobirs. Suuresti Eesti käitumise tõttu. See on väga suur asi, piiride avamine 15. mail.

Ma olen selles täiesti kindel, et kogu Euroopa avab oma piirid juuliks, kui Balti riikide (Eesti initsiatiivil) katse õnnestub. Ja see õnnestub!

Mina olen üks esimesi, kes Lätisse puhkusereisi teeb. Et anda oma panus endise  ühiskonnakorralduse taastumisele.

1
1

Balti riikide avamine võib olla mingi indikaator küll aga tuleb ikkagi arvestada siinset elanike arvu ja tihedust vs Lääne-Euroopa riikidega. Ehk siis isegi kui Balti riigid õnnestuvad selle "eksperimendiga" mingil imepärasel moel, siis sama mudel ei pruugi mujal toimida.  Ja ma loodan, et neid "kollete keskusi" nimelt ei lasta "jooksma". K.a. Rootsi.

0
0

Tegelikult on lähiaja huvitav teema riigipõhine diskrimineerimine. Hea näide on see avatud ja mõistliku suhtumisega Rootsi - ühe esimese meetmena peatas ju Eesti laevaühenduse just Rootsiga, nüüd aga võib Rootsi avastada, et kuigi nad ise on avatud ja pole kunagi kinni olnudki, võivad rootslased olla viimaste seas, keda kuskile Euroopa riikidesse lubama hakatakse. Võimalik, et on riike, kus lubatakse enne otselennud Wuhanist ja Hiina turistid kui otselennud Stockholmist ja Rootsi turistid. Saab näha, mis on avatud poliitika seepidine tagajärg.

Samamoodi ka Hispaania ja Itaaliaga - tahaks näha, millal hakatakse neid endid mujale reisima lubama ja kas on võimalik diskrimineerimine stiilis "ise Kanaaridele puhkama sõidan küll, aga hispaanlasi oma kodumaal küll näha ei taha".

0
0

Praegune pilt näitab, et kui Hispaania ja veel mõni riik ehk välja jätta, soovivad riigid ikkagi võimalikult kiiret  avanemist. Aga pakuks, et Euroopas läheb nagu ikka: suurriikide (DE, FRA) käitumisest sõltub paljugi.

0
0
TEZ Touri suvereiside soodusmüük!
TEZ Tour
Sisuturundus
TEZ Touri suvereiside soodusmüük!
Mis on eSIM ja kuidas see töötab?
Airalo
Sisuturundus
Mis on eSIM ja kuidas see töötab?
Valmistu ootamatusteks!
Südameapteek
Sisuturundus
Valmistu ootamatusteks!
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased