Varssavi lennujaamas saab keelatud esemed postiga koju saata
veigo
veigo
16. sept 2023 10:15

Lennujaamad hävitavad igal aastal ära tonnide viisi reisijate käsipagasist leitud pardale kaasavõtmiseks keelatud esemeid. Nimekiri varieerub liiga suures pakendis kreemidest ja šampoonidest kuni teravate esemeteni nagu käärid ja noad. Kui enamik reisijaid lepib olukorraga ja viskab keelatud eseme lennujaamas lihtsalt ära, siis mida teha juhul, kui mõnel asjal on reisija jaoks suur rahaline või emotsionaalne väärtus?

Esimese lennujaamana Euroopas on Varssavi lennujaamas nüüd sellistele juhtumitele lahendus olemas. Alates augustist testitakse Varssavi Chopini lennujaamas pakiautomaate, millega saab pardale mittelubatud eseme endale postiga koju saata. Teenust pakub erapostifirma InPost ja saatmine toimib Poola postiaadressile.

Juhul, kui turvakontrollis avastatakse käsipagasis mõni keelatud ese, on reisijal võimalus osta Fast Tracki teenus 39 zloti (8,40€) eest. Fast Track tsoonis asub InPosti postiautomaat, mille juures töötaja abistab eseme pakkimisel. Paki saatmine maksab sõltuvalt paki suurusest 15 – 25 zlotti (3,25 – 5,40€). Saatmiseks on vajalik InPosti mobiilirakendus. Pärast paki äraandmist läbib reisija Fast Track turvakontrolli.

Postiga saab saata lubatust suuremaid vedelikke, geele ja aerosoole, teravaid või terava otsaga esemeid, tööriistu, pardale mittelubatud elektroonikat ja akupankasid, mille mahtuvus ületab 160Wh.

Tundub, et lennujaamades võiks nõudlust pakiteenuse järgi olla. Varssavi lennujaamas küsitletud reisijatest väljendas 62% huvi sellise teenuse vastu.

Allikas: Varssavi lennujaam (poola keeles)

Kõik tundus seda lugedes tore, kuni tuli lause ja saatmine toimib Poola postiaadressile. Nüüd võiks Tln lennujaam selle järgi teha ja, et poolakatest parem olla lkasta seda saata ka väljaspoole Eestit.

0
0

See vist pigem postiteenuse pakkujas kinni. Ja eeldab vist ka veidi unustajate mahtu, et mõtet oleks.

0
0

Panna nt smartposti vms automaat turvakontrolli alasse ei tohiks olla eriline probleem. Loodetavasti tehakse ära!

1
0

Alustada võiks kasvõi täiesti tavalisest pakiautomaadist enne turvakontrolli, väga mugav oleks sealt talvel enne soojamaa lennukile minekut joped koju saata või siis soojalt maalt tulijale jope ette saata. Seni olen pidanud selleks esmalt Ülemistesse sõitma. Või siis näiteks turvakontrollis ära võetud asjad koju saata (selleks lubatakse ju taas välja üldalasse minna) või kasvõi saabuvale külalisele majutuse võtmed saata. Arusaamatuks jääb vaid et miks seda seni tehtud ei ole.

2
0

Aga vaadake asja nt Smartposti vaatenurgast. Neil on kogu aeg probleeme, et automaadid täis ja paluvad inimestel pakid esimesel võimalusel välja võtta. Kui nüüd inimesed lähevad puhkusele või kuhu iganes, siis tavaliselt on see ikka perioodiks nädal või enam. Nädal või enam automaadist mingi osa täis, mis viib vajaduseni suunata ümber teiste klientide pakid. Neil ei ole sellist süsteemi, et hoida pakke kuskil laos ja alles ütleme nädala pärast kohale toimetada. Kui nüüd inimene on 2 nädalat reisil, siis sellest vähemalt 10 päeva võtab selle inimese pakk automaadis mõttetult ruumi. Ja teiseks arvan ma, et teenust kasutavate inimeste osakaal oleks ikkagi üpris väike arvestades kõiki sellega kaasnevaid ebamugavusi.

Kui see oleks nii tulus, oleks see juba olemas...

2
0

Tagumine aeg smartpostil ja teistel lasta saatjale valida "tarnida mitte enne kuupäeva xx". Olen ka ise sellest valikust puudust tundnud, peamiselt reisi eel asju tellides. Asjad võivad ju vahelaos ka seista, ei pea kapis ootama.

1
0

@henry086 Ma ei saa hästi su mõttekäigust aru, kuller käib ju iga päev pakiautomaati täitmas ja tühjendamas. Pakiautomaat võib ka toimida ainult ühes suunas näiteks lennujaamast saab saata, aga sinna saata ei saa.

0
0

@isaac

Oletame, et isik saadab paki lennujaamast Viru keskuse automaati. Jah, kuller võtab paki peale max 24 tunni jooksul, aga kui see pakk jõuab sihtpunkti ehk antud juhul Viru Keskusse, siis jääb see pakk sinna ootele. Kui enamus inimesed tulevad pakile järgi max ühe päeva jooksul, siis antud juhul, kui inimene on reisil, ei ole see võimalik ja nii see pakk seal seisabki kuni inimene selle välja võtab. Kui neid pakke tekib palju, siis on Smartpostil automaadid täis ja teiste klientide pakke pole kuskile enam panna.

Sellepärast saan aru, miks nad sellest asjast huvitatud ei pruugi olla.

0
0

Siin kipuvad segamini minema hoiustamine ja saatmine. Tallinna lennujaamas on olemas

* Hoiukarbid. Hoiukarpide teenus on mõeldud väiksemate esemete hoiustamiseks. Teenust pakutakse lennujaama infoletis reisiterminali väljuvate lendude saalis. Maksimaalne hoiustamise aeg on 1 kuu.

* Pagasihoiu kapid. Pagasihoid asub reisiterminali 0-korrusel.

1
0

Sellepärast ongi tavaliselt termin 1 nädal paki väljavõtmiseks. Miks sa arvad, et enamus inimesi võtab paki esimesel päeval välja? Mina näiteks ei satu iga päev sinna kus pakiautomaat on. Lennujaamas on muidugi hoiukapid ka, aga need tasuvad ennast ära 3-4 või rohkem inimese puhul.

0
0

Miks pakki põhimõtteliselt ei saa omale lennujaamas asuvasse pakiposti saata, seisneb ilmselt lauses: "Ärge jätke oma pagasit valveta. Valveta pagas teisaldatakse."

Ilmselgelt me ei ole jõudnud veel helgesse kvääriutoopiasse, kus kogu korrakaitsejõud on rakendatud õigete personaalpronoomenite ning süsinikkrediidi järgmiseks, vaid jätkuvalt leidub nomeklatuuris neid üksikuid, kes leiavad, et tegelikult võiks tegeleda ohtudega, mis ähvardavad inimeste elu ning tervist reaalselt.

1
5

Vaatan, et trip.ee 3 lugejat oma allapoole pööratud pöidlaga leiavad, et tritüülihuvilistel võiks olla lihtsustatud tee oma agenda elluviimiseks...

Egas midagi, loomulikult, vastu ei tohi vaielda: erinevus ju ikkagi rikastab... ka siis kui erinevus seisneb selles, kuidas mõned rahvad oma "ideid" maailmale tutvustavad.

Palju õnne meile Hea Uue Ilma kätte jõudmise puhul.

Kuigi antud juhul kahtlustan pisut funktsionaalse kirjaoskuse puudumist... aga sellest hoolimata keeldun jätkuvalt mõtteid avaldamast tehnoloogiakompaniide poolt treitud pseudograafiliste märkide piiratud paletiga.

1
2
Uut Gauja rahvuspargis Lätis
Gauja Rahvuspark
Sisuturundus
Uut Gauja rahvuspargis Lätis
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased