Huvitav on kogeda

...

1
23

Mismoodi Itaalias elav inimene saab aidata teid Hispaaniasse kolimisel?

14
0

Kui sinu poolt abi pole niikuinii tulemas, siis pole vaja ka pisivigu kommenteerida. Loodan, et nüüd valdab sind rahulolu :)

2
17

Pisiviga ?!

9
0

Selliste pisivigadega Eestist kaugele ei jõua!

9
1

Liigne enesekindlus ei pruugi alati kasuks tulla. Kui enda eest ei viitsi sebida (tsiteerides teema-algatajat ), siis miks peaks keegi teine Sinu eest tahtma-soovima sebida??? Ja väga võimalik, et see pisivea kommenteerija oleks just Sinu õige abistaja olnud, aga peale selliseid kommentaare vaevalt, et üldse Sa siit omale abimehe leiad.

20
0

Abimees on leitud, sest kõik ei leia jutust alati negatiivset... Aitäh teile armsad kaasmaalased :)

0
10

Tuleb tige kirjutis sellel teemal: Sellised roosad unistused, et lähen Hispaaniasse ja sebin endale töö ja elukoha on täitumatud. Sai see suvi jälle pikemalt Hispaania sisemaad mööda käidud (Madrid ja Via Plata Leonist Meridani) ning tuleb tõdeda, et hispaanlasel läheb praegu üpris kehvasti. Näha on see söögikohtadest, mis on rohkem joogikohtadeks muutunud. Hispaanlane ei söö enam väljas ja selliseid kohti, kus oleks köök sooja söögi jaoks on umbes kolmandiku võrra vähem. Töötus ja sellega seotud vaesus on suur. Erand on Vahemere äär, kus turism teenindust elus hoiab. Lootus, et kohalikku keelt oskamata õnnestub endale sebida töö teeninduses on lihtsameelne. Oskama peaks teeninduses just nimelt kohalikku keelt(dialekti) mitte ainult hispaania ametlikku riigikeelt. Suvel veel oli Hispaani valitusel ametlik kava kuidas aidata oma noortel leida tööd välismaal ja nüüd kavatseb keegi umbkeelne eestlane minna tööd otsima Hispaaniasse! Kõik sebivad seal praegu ise enda eest sinu eest ei sebi keegi peale kupeldaja.

19
0

''Sellised roosad unistused, et lähen Hispaaniasse ja sebin endale töö ja elukoha on täitumatud.''

Miks on eestlane nii halb rahvus, kes peab tegema maha inimeste soovid ja mõtted. Hispaanias elab sadu eestlasi, kes on tulnud siia samasuguste mõtetega, mõned neist elavad juba aastaid, kui mitte aastakümneid. Leiab ka töö, kui otsida, leiab ka elukoha, kui on algkapitali piisavalt. Hetkene olukord ei ole siin kiita, aga see ei tähenda, et töö leidmine on võimatu. Selgesti peab alati hoidma ''tagavara'', juhul kui asjad ei lähe nii, nagu peaksid minema. Aga kui unistus on elada soojas kliimas, mina ei näe, miks ei peaks seda proovima ellu viia. Ega negatiivseid kommentaare kirjutades ja internetis ebaviisakusi postitades ei muutu midagi.

Jõudu, jaksu ja õnne teema algatajale.

5
9

Siret, Sul ei maksaks kommenteerijate peale pahane olla. Need kes siin elavad on ju olukorraga hästi kursis ja kui see kirjeldus Sulle pole meelejärgi, siis pole see nende inimeste süü. Õige on kirjutada asjadest nii nagu need tegelikkuses on. Kuidas sa mõtled siin hakkama saada keelt oskamata? See on pea võimatu, ka inglise keelt kohalikud ei räägi. Miks soovid kellegi juures elada, aga mitte ise üürida korterit? Tundub, et soovid raha kokku hoida, see on loomulik, aga mitte kellegi teise arvelt. Eeldan, et iga eestlane, kes siin elab, tasuta enda juurde elama ei saaks võtta. Pole lihtne alustada uut elu võõras riigis, aga Sina soovid, et keegi teeks kõik Sinu eest ära. See soov pole loogiline ja igalühel meist on oma elu ja omad probleemid. Ütle üks põhjus, miks peaks keegi Sind ja Sinu elukaaslast aitama kõike korraldada? Kas Sa oled Eestis nii harjunud? Tean seda, et kui keegi siia elama on tulnud ja soovib nõuandeid ja teadmisi juba siin elavatelt eestlastelt, siis see on normaalne. Vajasin ka ise palju teadmisi ja keegi ei keeldunud neid jagamast. Nüüdseks nõustan juba ise uustulnukaid. Paljud teevad juba Eestis veel olles suure kodutöö ära ning see ongi õige. Ikka ise tuleb omi asju lahendada, mitte teistele lootma jäädes. Esimest korda loen aga sellist soovi nagu seda kirjutad Sina Siret. Kordan veelkord, pole vaja teiste peale pahandada vaid mõtle hästi läbi, kas tasub üldse kolida Eestist ära sellise mõtlemisviisiga.

17
0

No eks neid on igas riigis, kes mõtlevad umbes nii et que se joda este pais, yo me marcho. Lähevad ka need hispaanlased Saksamaale, Norrasse, Inglismaale, kott seljas või kohver taga ja keelt oskamata. Siis on pärast häda lahti, kui keegi neid avasyli vastu ei võta ja paljud jooksevad tagasi. On eestlasi, kes löövad läbi ja on ka neid, kes konsulaadi ukse taga varsti abi paluvad. Neid on ikka rohkem, sest raha põleb kiirelt ning eraldumise tunne tekib kiirelt, kui midagi aru ei saa, mis ymberringi toimub. Ma soovitaks enne kodutöö ära teha, keel ära õppida vähemalt B1 tasemel, analüüsida, mis oskused on läbilöömiseks, sest poolakad, bulgaarlased, rumeenlased ja marokolased teevad juba kõik lihttööd eest ära. Neid on siin ikka väga palju. Ja muidugi on vaja pikka meelt ja kannatlikkust, sest kultuurid on ikka nii meeltult erinevad.

10
0

Võibolla olengi ennast valesti väljendanud... Soovin nõuandeid sama teekonna läbinutelt ning kui oleksin sinna tulemas, siis oleks ju ikka hea kui keegi kes seal olnud, on vastas ning näitab juhised kätte. Keele puuduse tõttu on alguses samuti raske omale korterit leida, neid mis on välismaalastele, oskan muidugi leida, aga kohalike ja ka vb sutsu odavamaid mitte... Ning kellegi eestlase juurde ~nädalaks elama minnes ei teeks ma seda kindlasti ilma üüri maksmata. Arvasin, et kohapeal olles on korterit odavam ja lihtsam leida, sest oma silm on kuningas...

Endiselt meeldivaid eestlasi otsimas :)

2
7

Kallis Sirtzu, sa ei tea, mida sa palud :). Oled sa varem Hispaanias k2inud? Tead, millised on erinevad piirkonnad? Millised on inimesed erinevates piirkondades? Millised aktsendid on millistes piirkondades. Kus r22gitakse hispaania keelt ja kus sinuga ei r22gita, kui sa hispaania keelt r22gid. Kus r22gitakse muid keeli peale hispaania keele? Kus on t88d ja kus ei ole ole t88d? Ja kui on, siis millist? Mis dokumente sul vaja on, et legaalselt riiki j22da? Sest ilma NIEta saad olla 90 p2eva, kui turist. NIE saamiseks on vaja sissekirjutust. Sissekirjutuse jaoks on vaja korterit v6i tuba. Toa v6i korteri leidmiseks on vaja osata keelt, kui just ei taha turistihinda maksta. Ja korteri v6i toa v6tmiseks on vaja raha. Kas nii umbes 1500 eurot on kohe v6tta, et esimesed 3-4 kuud hakkama saada? Sest kui NIEt ei ole, siis ametlikku t88d ei saa, sest sa ei ole registris. Oled turist. T88lepinguid ei allkirjasta, makse ei maksa, t88tukindlustust ei saa, pensionit ei kogu. Ja kui teed mitteametlikult t88d, siis pole sul mingit kaitset. Teisis6nu, kui sind yle lastakse ja lihtsalt raha ei maksta, siis pole sul mingeid 6igusi. Ma ei viitsi tavaliselt nii "lahke" olla, sest iga kuu k2ib siit mingi 4-5 inimest l2bi stiilis "ou, kus seal Hispaanias t88d on ja kuhu minna v6iks" ja ma tavaliselt ainult muigan selle peale, sest see Hispaanias elamine ei ole p2ris see, mis Eestis. Madrid koos satelliitlinnadega on 15 korda suurem kui Tallinn ja 4 korda suurem, kui Eesti :). Yhel maakohast tulnud Eesti tydrukul, kes Erasmusega Hispaanias kuskil v2iksemas kohas oli, jooksis kuul nii kokku, et need kolma p2eva, mis ta siin 88bis, ta ei l2inud lihtsalt korterist v2lja. Linn oli tema jaoks liiga suur ja inimesi oli liiga palju.

19
0

Nii, ma tavaliselt lihtsalt loen ja ei kommenteeri väga, aga seekord kommenteerin küll. Ja just teistele kommenteerijatele. Paljud kirjutavad kohe abi palvele, et tee ise uurimistööd ja otsi ise vastuseid. HALLOOO kui inimene siia juba teema algatab või küsib midagi siis ta ju juba uuribki ise. Ja kui inimene küsib töö leidmise kohta, siis ei ole ju raske viisakalt vastata, isegi kui tööd ei ole kerge saada! Miks te hakkate kõik kohe maha tegema kellegi unistust või siis soovi oma elu muuta kas siis teiste abiga või ilma. Minule on õnneks paar väga lahket ja head eestlast vaevunud meili teel kirjutada ja rääkida oma kogumustest lähemalt. Olen saanud lugeda ni paremaid kui ka halbu kogemusi. Ja kui abi otsija loeb läbi erinevad kogemused erinevatelt inimestelt, siis ta saab juba omad järeldused teha kas minna või mitte. Mina olen väga tänulik teile, kes te vaevusite minuga oma kogemusi jagama. Näiteks esialgne, kolime perega Hispaaniasse ja ostame omale seal kodu, mõte on vahetunud nüüd mõtteks et esmalt rentida kodu 6-12 kuuks ja vaadata siis kuidas sealne elu sobib. Võibolla vahepeal vahetada piirkonda ja kogeda ka seal kuidas tundub.. Kui ei sobi sealne kultuur või ei leiagi tööd, saab alati tagasi tulla. Kui sobib ja meeldib siis on suurepärane ja ei pea tagasi tulema. Kuna puhkusereisil olemine ja kohapeal elamine on ikka kaks väga erinevat kogemust. Ning selleks et rohkem asjast sotti saada tuleks kohapeal viibida ikk rohkem kui kuu või kaks. Nii sai nüüd võibolla segane jutt aga kallid kommenteerijad ärge olge nii vastikud teiste vastu. Selleks me ju siia tulemegi teilt infot küsima, et te olete selle juba läbi teinud ning olete hetke oludega kohapeal kursis. Ja me just vajamegi teie erinevaid kogemusi, et teha õige otsus! Ja nagu öeldakse: " ei ole olemas lolle küsimusi, on vaid lollid vastused" :D Kui mõni küsimus ongi tobe või "loll" teie jaoks, siis aidake küsijal saada targemaks, et ta enam "lolle" küsimusi ei esitaks :D Tänan tähelepanu eest ja aidake teisi ikka hea südamega mitte pahade sõnadega, sest pisikese info kirjutamine ei tohiks küll kelleltki tükki küljest võtta.

Kõike kaunist!

8
6

Ah mina, sitikas, siin koguaeg olemas olnud aga tavaliselt ma lihtsalt loen ja harin end :D Aga vot seekord kohe pidin kirjutama, kuna ka ise uurin hetkel elu kohta Hispaanias ja päris raske on midagi teada saada kuna paljud on infoga ikka päris kitsid :D Aga pole hullu , raamatud pihku ja ka nendest saab inffi :D ma aina loen :D

0
0

tegin katse , vaata kas tuli läbi :)

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased