10 päeva Kasahstanis

Ostsin mingi impulsi ajendil piletid Nur-Sultani, minek juba 3 nädala pärast. Nüüd vaevan pead, kuidas need 10 päeva ära sisustada. Ehk kellelgi häid mõtteid? Vist mingiks ajaks mõistlik ka Almatõsse lennata? Aga kuidas aega oleks tark jagada?Taustaks veel nii palju, et olen üksireisiv naisterahvas, hea meelega leiaks paaril päeval ka koha, kus päikese käes peesitada. Seega kõik soovitused alates programmi koostamisest kuni liikumisvahendite ja basseinide (ranna) kohta on teretulnud. Ja loomulikult olen lugenud TripAdvisorit jmt, kuid ootaks isiklikke soovitusi ja kogemusi.

Endises Astanas üle ühe päeva ei ole tõesti rohkem midagi teha. Vaata see ulmeline arhitektuur ära, külasta jalakäijate tee lõpus olevat ostu/lõbustuskeskust ja kui viitsid järjekorras passida paar tundi, siis ka tornist linna vaadata. Taksod ei ole kallid.Õhtul soovitan istuda rongi (broneerides eelnevalt kupeevaguni) ning hommikul oled Almatys. Seal on loomulikult rohkem tegevusi, aga kogu turistika on suht kallis. Tulin just Kasahstanist (korraldan sinna igasuviseid reise kuuesele grupile).Helista ühele minu partnerile (ütle, et oled Raouli tuttav eestist), ta võibolla organiseerib sulle mingi tripi mõistliku raha eest. +8 747 193 30 60 või +8 777 355 29 93 (suhtleb vene keeles).

0
0

Kui soovid head ülevaadet, siis loe ka kasutaja Tera kokkuvõtet Kasahstani reisist - https://trip.ee/foorum/uldfoorum/korgozstan-ja-almato

0
0

Sai veidi aega tagasi ka sealkandis tuuritatud ja Almatõs oli päris vaheldusrikas minna Shymbulaki suusakuurortisse, kuna suusaliftid ja restoranid töötavad ka suvel, saab veidi mägede vahel matkata ja loodust nautida. Väga soovitan teha tuur kohalikega Kolsai järvede juurde, kus majutus on kohalikes majades ja järvede juurde viiakse vanade Nivade,Raf jne masinatega.Lisaks kohapeal võimalik olla ka jurtades ning hobustega järvede vahel liikuda.Järvede vesi on väga külm ujumiseks va juhul, kui just talisupleja pole.Meil on 2päeva(2ööd) tuur kokku 35eur/inim hommikusöök ja õhtusöök sees(lõuna sai järvede juures teha)Tasub kindlasti küsida kohalike käest bussituuride infot aga väike idee siit:https://travelhub.kz/catalog/tury_na_neskolko_dney/tury_na_neskolko_dney_iz_almaty/679/ Lisaks väike rannapuhkus on soovitav teha Kapchagay järve ääres, sealt leiab majutuse võimalust nii jurtas, rannaonnides kui ka majades. Sinna saab suht kergel hääletades, kuna pidevalt kõik liiguvad jagatud masinates ning tavalisi taksosid on vähe näha, sõidu pikkus u 1h.Kui aga soov kuskil mujal ennast veel jahutada siis IIy jõe ääres saab seda teha ja vaadata Buddha petroglüüfe kaljul, koha nimetus Tamgaly Tas.

2
0

Tsarõni kanjonisse minge!See on nagu Suur Kanjon, aga ilma turistideta. Saate vabalt kõndida-matkata.Vaadake pilte:https://www.google.com/search?q=charyn+canyon&safe=off&source=lnms&tbm=isch

2
0

Sellest on ka Trip.ee-s juttu olnud (Reisiidee - Kesk-Aasia Suur kanjon).[[17952]]

0
0

Ostsin ka mingi aeg hetke emotsiooni tulemusel pileti Nursultani, ka kahe nädala pärast minek, Seekord plaanin nädala Usbekistanis ka käia.  Eelmine kord olime 3 päeva Tšolponatas, Izzyk Kul järve ääres Kõrgõstanis, Septembris seal turiste enam eriti ei ole, aga meie mõistes on veel väga soe. Seal käivadki põhiliselt kasahhid ja venelased.

1
0

Nursultanis vaata üle need futumajas, aga kindlasti käi ära ka jõe äärsel promenaadil õhtul jalutamas, seal tekib natukene päris linna feeling, hinnad on soodsamad ning atmosfäär on mõnus. Näeb ka päris kohalikke ja jätab mõnusa linna mulje.Lihtsalt uhkeid maju vaadates ja mööda "uut linna" kolades jääb kohati selline P-Korea tunne, sest inimesi ümberringi lihtsalt pole.Aga nagu eelpool mainitud siis üle 2 päeva ei mõtet sealkandis olla. Võta öörong Almatysse, seal on tiba rohkem tegemist, kuid kuna sul aega 10 päeva, siis nii pikalt mina Almatysse pidama ei jääks. Käi kanjonis, tee linnaekskursioon. Kindlasti ära raiska aega ja raha Big lake Almaty peale ning kui hobused on söödud ja kumõssid joodud, siis sealt edasi kas mägedesse matkama, Issyk Kuli äärde või hoopis Bishkeki. Kindlasti kaalu ka varianti lennata edasi Tashkenti ning hiljem sealt otse Nursultani tagasi.Tashkent on kesk-aasia suurim linn ning vaatamist on seal kõvasti. Mõnusad baarid, kohvikud, restod. Super külalislahked inimesed ning üldse kogu üldmulje ja melu teeb Kasahstanile silmad ette. Uued autod (seal asub chevrolet tehas) , puhtad tänavad sõbralikud inimesed ja üleüldine turvatunne on seal tükkmaad suurem. Tashkendist saad teha ka nt päevatripi Samarkandi, linnade vahel sõidab korralik kiirrong, Samarkand on iidne siiditee linn, kus kõik vaatamisväärsused on jalutuskäigu kaugusel. Saada taksojuhid kuupeale, kes sulle esmapilgul soodsana tunduvaid linnatuure teevad ca 50 dollariga, mis tundub mõistlik kuna käid läbi kuni 10 erinevat 14-15 saj ehitatud kohta, kuid reaalsus on see, et kõik need  on üksteisest max 5 min jalutamise kaugusel. Usbekis on arusaam turismi tähtsusest ja olulisusest juba kohale jõudnud, kuid Kasahstan on kogu auru pannud Nursultani losside ja tornide ja monorailide ehitusse.

1
0

Endal minek järgmise nädala lõpus, samuti 10 päeva ja hetkel kirjas järgmised "vaatamisväärsused":Nur Sultan, Almaty, Charyn kanjon, Saurani kadunud linn, Kaindy järv ja paar rahvusparki Almaty lähedal. 

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased