13a laps hotelli broneerimisel hind nagu täiskasvanu ja ei mahu tuppa...

 Vaevlen  elamise valikul hotellides( seekord Küpros), kui vanem laps sai juba 13a...

 Kui on 12a, siis mahub tuppa koos meiega elama, aga kui saab 13a, siis loetakse bookingu. com poolt juba täiskasvanuks ning enam nagu hotelli arvates ei mahumeiega magama. Pakutakse kallemaid ja suuremaid variante kuningliku sviidi või 2 tuba korraga osta( mida me ei taha).

 Kuidas mitme lapselised seda olukorda siis lahendavad?

 Muidugi on olemas apartamente, bungalow jm.

    Kuid soovin just hotelli!

 Kuivõrd sisseregistreerimisel laste passe vaadatakse ja vanust arvutatakse? Ehk nagu 12 a osta siis?

Vaadake hotelli enda kodulehelt tingimusi, aga üldiselt üle 12 a. vanusele tuleb võtta lisavoodi kui soovite olla kõik ühes toas.

Pane otsingusse 1 tuba ja 3 täiskasvanut.  Paljudes hotellides on ka kolmesed toad.

See isegi hästi saadud kui 12 eluaastani ühte tuppa on saadud. Me reisime 3 lapsega ning ning tavaliselt tuleb võtta kahene ja kolmene tuba. Kuid soovitan samuti hotelli kodulehelt vaadata või isegi otse hotellist küsida lisavoodite kohta. Tavaliselt saab selle lisatasu eest juurde ikka kuskilt. Kolmeseid tube või lisavoodiga kaheseid peaks ikka saama.

Selles asi ongi, et tegelikult magamiskohti toas on. Ja 2+2 variandile 12 a puhul pakutakse 1 extra-large double bed või isegi veel parem * 2 single beds  and

  • 1 double bed ....

Juba parajas eas lastega reisimisel hakkab jah üks pein peale. Küprosel sellest vist suuremat abi pole, aga hotellide puhul tasub vaadata Novoteli poole (Accori kett). Saab ka kahe lapsega ühte tuppa, hotellides on lastele mõeldud ja keegi ei pöörita silmi, kui tahad ühes toas olla.

Lihtne ju, tuleb otsingusse panna 3 täiskasvanut ja 1 tuba,õ ja filtriks vaid hotellid. Tulemuseks annab booking ca 380 sellist hotelli. Paljud neist on standardtoad, aga kui otsingus on 3 inimest, siis tehakse broneering ka sellele arvule ning see, kuidas nad reaalselt tuppa ära mahutatakse on juba hilisema kokkuleppe asi, kas olemasolevatesse vooditesse või korraldatakse lisavoodi.

Nagu veigo kirjutas, Novotelil 2 tk kuni 16a ja reeglina hinnas + hommikusöök, kui täiskasvanutel valitud. Magamine tõenäoliselt kõige mugavam ei ole, sest tihti lahtikäiv diivan, mis suht kitsas.

Mind häiribki, et magamiskohti tegelikult on, aga "kella kukkudes" enam koos ei saa olla.

 Kui panna 3 täiskasvanut, kas siis väiksema laps eest( 7a) tuleb hiljem juba  sisseregistreerimisel veel maksta? Et, oih mul on veel üks laps kaasas?Teenindajad võivad  siis ju pipardama hakata, et ei tohi ja ei mahu....

Üldiselt hotellides ikkagi kontrollitakse laste vanust ja võetakse andmed. On isegi olnud olukordi, kus apartmentides küsitakse andmeid. Kui broneerid toa kolmele täiskasvanule ja siis on veel üks laps kaasas, ei pruugi nad lubada sellesse tuppa, võivad lisatasu nõuda või üldsegi pakkuda kallimat tuba. Kui võimalik, võta enne hotelliga ühendust ning küsi, kas on varianti, et antud toatüüpi majutute neljakesi ning üks laps on juba 13-aastane. Osades hotellides, kus on toitlustus, eeldatakse, et üle 12-aasta vanune laps sööb rohkem ja seega ka on juba kallim või saadki võtta vaid kallimat toatüüpi. Näiteks Hiltoni ketis lubavad lapsi majutuda n.ö tasuta, aga söögi eest küsivad raha lisaks (vahel on seega juba mõttekam võtta kallim tuba, kus on ka lapsele söök hinna sees).

Eks laste kasvades tekib jah vahel see hetk ootamatult, et ka nende eest n.ö täishinda tuleb hakata maksma. Ma olen sellega juba leppinud (lapsed 8, 11 ja 13) või lihtsalt odavamat võimaluse, s.t. appartemendi võtnud. Kuid see tundub ka riigiti erinev olevat. Küprose kohta ei tea, Itaalias sai lapsi väga soodsalt ja paindlikult juurde (diivan või lisavoodi). Pariisis aga väga keeruline. Mina olen broneerides ags alati kõik lapsed ja vanused üles lugenud, ka siis kui mõni päris beebi oli. Lihtsalt kindluse mõttes, sest hommikusööki nad ju ikka söövad ning paljudes kohtades on lastele oma hind. 12 aastat on tihti jah viimane piir, kuid olen kohanud ka 9 eluaastat ja 15.