2 nädalat Balil - kuidas planeerida?

Plaanis on kahenädalane reid novembris Balile. Läheme perega, kaks täiskasvanut ja kaks last (5 ja9). Olen risti ja põiki lugenud erinevaid foorumeid ja turismilehekülgi ja aina segasemaks see pilt mu peas läheb :) Tahaks ju kõike näha ja kogeda, aga samas ei taha liigselt rabeleda ka. Esialgu oli plaan olla pool aega Sanuris ja pool aega Ubudis, aga rohekema uurimise käigus soovid järjest suurenevad. Juba tahaks olla ka paar ööd Lovinas, et käia delfiinisafaril ja snorgeldamas. Kõigepealt sooviks veidi infot Ubudi kohta - kuhu soovitate valida öömaja. Üks kaalutlus oleks olla linna keskel, sest me oleme sellised rahutud hinged ja niisama päevade kaupa lesida ei viitsi. Samas tundub linn lärmakas ja pisike, pole kõnniteid jne. Seega kardan, et olen selle oma peas ilusamaks mõelnud ja ehk oleks hoopis parem mõte valida öömaja riisiterrasside lähedusse ja seal rohkem aega veeta ning käia Ubudi keskuses vaid mõnel õhtul. Küsimus siis oli selles, et mitme piirkonna vahel soovitate jagada kahenädalase Balil viibimise? Aitäh!

1
2

Ma ei saa näiteks üldse aru, mida Ubudis tegemas käiakse. Külastasime kuulsa Ahvide Metsa ära ja siis ütlesime autojuhile, et sõiduta meid nüüd Ubudis ringi. Mäletan täiesti inimtühje tänavaid, ääristatuna suveniiri-, puu- ja raidkujude poodidest. Umbes 15 minutiga haigutasime lõualuud paigast ja käskisime juhil Kutasse sõita. Meil oli ka alguses plaan, et ohh, elame kolm päeva Kutas, siis kolm Sanuris jne. Tegelikult olime kõik 2 nädalat Kutas ja Seminyakis, kus on kõik-kõik eluks vajalik olemas, ja teistesse asulatesse sõitsime rendiautodega.

2
0

2 nädalat möödus Kuta-Ubud-Loviina. Kutas nädal. Mulle Ubud'is meeldis, pigem nagu soovide- ja inimtüübi küsimus. Kuidagi mõnus oli tiksuda, sai paar päeva rolleriga Ubudi ümbruses liigeldud, üks õhtu kecak dance'i vaadatud. Nõus et Ubud võib tunduda uimane, eriti kui nädal seal viibida. Eks ta tiba selline "Eat, Pray & Love" koht, kus vaimsete huvidega hea tegeleda. Loviina eriti ei sümpatiseerinud, see delfiinide vaatamine oli pigem "delfiinide jaht", kui paadid neid jälitama asusid. Samas lastele kindlasti kogemus.

1
0

Hea teema. Mul sama mure, aga paigutamist vajavad 11 ööd. Algselt oli plaanis et 4 ööd Kuta (Seminyak) siis Ubudis ja lõpus neli ööd Nusa Dual. Isegi ei tea miks selline plaan, aga tundub hea.

Nüüd sain aga veahinnaga majutuse 11 ööks Tanjung Benoale, mida saan veel tühistada. Aga teha seda või mitte? Hind on olematu, aga mida ma teen seal? Kui kerge on sealt väljasõite teha? (Kui see veahinnaga majutus läbi läheb ja tellimust ei tühistata, kirjutan sellest hiljem lähemalt).

0
0

Ubudis on kõnniteed ja vaiksed piirkonnad täitsa olemas. Lastega reisides soovitaks valida majutuse looduskaunis kohas, kuid siiski peatänva lähedale.

0
0

Mina just Balil ja reisi lõpetamas.Olime esimesed ööd Kutas. Sõitsime autojuhiga ühe päeva lõuna pool ringi. Siis nädala Gili Airil ja nüüd neli ööd Ubudis. Autoga Ubudi ümber ühepäevane tuur oli väga sisutihe ja huvitav.See pakuks lastele ka huvi.Ubudis muidu ei ole lastega minu meelest väga midagi teha.Paar ööd oleks ok. Aga Gili oli super äge dźunglisaar. Saab sukelduda ja snorgeldada. Metsik külaelu. Meile väga meeldis. Ja usun,et lastele sobib hästi.

0
0

to. epp. Kas see on saladus, kes see autojuht oli, milliseks kujunes päevahind jne? Tripikad tahaks kindlasti teada, palju miski maksis. Reisieelarve on paras pähkel, kui juba muljetad, palun ütle ka summad.

2
0

jaa, mina tahaksin väga teada autojuhi päeva hinda ja soovitusi autojuhile ka, kuna olen lapsega minemas, siis oleks hea kui saaks varem kokku leppida autojuhiga marsuudi ☺️

1
0

Autojuhi 1 päeva hind peaks jääma 600-700k vahele, hästi kaubeldes on võimalik saada ka 550k eest. Kindlasti tasub paika panna, et mida see hind sisaldab ja kui pikk on 1 päev (reeglina arvestatakse u. 10 tunniga). Mul on paar kontakti.

Kuta on põhimõtteliselt 24 tundi pidu ja tänaval jooksevad ringi poolpaljad austraalia noorukid ( eriti hull, kui satute koolivaheajal :D ). Legian ja Seminyak on paremad. Ise eelistan Sanuri randa ja kui Uluwatu Ubudist nii kaugel ei oleks, siis ilmselt käiks ka seal tihedamini. Lovina puhul soovitaks eeltööd natuke teha, suur osa rannast on üsna must ja delfiini safari tähendab seda, et u. 40-50 paati ajavad delfiine taga.

0
0

Kas see võiks üldiselt siis juba kõiki kulusid sh kütust sisaldada? Kas arveldada oleks mõistlik pigem päeva lõpus, et juhil motivatsiooni sind igal pool ära oodata oleks?

0
0

Jah, sa lepid juhiga summa kokku ja see on lõplik. Nad ei ole mingid egiptlased, kes päeva lõpus mitmekordse arve esitavad. Tavaliselt makstakse juhile õhtul, aga mina näiteks andsin vahel kohe hommikul raha ette. Kuhu ta põgeneb? Ma võtsin juhid hotelli infoleti kaudu ja ma tahaks näha, et juht jalga laseb kuskile poole päeva pealt. Kui sa tänavalt mõne juhusliku auto võtad, siis võib-olla on tõesti võimalik, et saad petta. Pidi juhtuma vahel, ise ei kogenud küll. Aga need juhid, kes end tänaval turistidele pakuvad, küsivad alguses nii kõrget hinda juba, et ma ei viitsinud nendega üldse rääkida.

2
1

Mina leidsin firma leobalidriver.com netist. Küsisin hindade kohta ja leppisin varakult kuuupäevad kokku. See eeldab muidugi reisiplaani. Väga korralik firma ja teenindus. Päeva hinnaks sain 500000 ja sõitis 9-18. Kus vaja ootas ja teeb mis tahad. Ubudi ümber me ise ei osanud palju tahta,aga ütlesime et vii huvitavatesse kohtadesse ja oli väga tore päev. Meile väga sobis. Korralikud autod ja vesi ja rätikud templite külastamiseks autos. Ise otsis meid ülesse kui vaatamisväärsuste juures sada autot. Andsime tippi ka.

2
0

Saime oma kahe nädala öömajade plaani paika. Hetkel jäi nii, et 6 ööd Sanuris, 2 ööd Lovinas ja 5 ööd Ubudis. Kuidas tripikad kommenteerivad erinevaid looma-ja linnuparke Balil? Näiteks kui võrrelda omavahel Bali Zood ja Safari and Marine Parki ja Bird Parki, siis kuidas neid kommenteerite? Lähtudes just sellest et lapsed on meil vanuses 5 ja 9, siis mida soovitate? Mis veel sellises vanuses lastele oleks selline kindel highlight Balil?

0
0

Bali Waterbom oleks neile kindel highlight. Need teised nimetatud kohad on ka kõik head tegelikult, soovitaks kõiki külastada:)

0
0

Me käisime detsembis 2 nädalat. Kuna ostsime piletid 3 päeva enne minekut, siis ilmselgelt mingit eeltööd teha ei jõudnud, nii et lennujaamast lasime taksojuhil ennast 1 ööks Kutas ööbimiskohta viia. Öömaja oli väga okei ja maksis 200 000 ehk 2-ne tuba 14 eurot.

Teisel päeval palusime ennast Ubudisse viia. Tunniajane sõit hosteli töötajaga läks maksma 275 000. Olime Ubudis alustustuseks 4 ööd basseiniga hotellis Argasoka Bungalows konditsioneeriga toas - väga hea hinna ja kvaliteedi suhtega hotell, kus 3 ööd 3ses toas maksis vist 1 260 000 e ca 10 €/ öö/nägu ning suhteliselt tagasihoidlik kogus hommikusööki hinna sees. Samasse kanti jäigi seal meie mõistes 2-3* ööbimine. Hotelli admin pakkus meile rolleritega ekskursiooni nö maale. Käisime NungNung Waterfalli juures, vaatasime riisipõlde ja maapähklite korjamist ja tšillikasvatamist. See tripp osutus tagantjärele teiste paremate pakkumistega võrreldes liiga kalliks. 100 eurot 3 peale, aga pidime ise bensiini juurde ostma ja kose juurde sissepääsu eest maksma. Kosk ja selle juures ronida ja ujuda oli muidu vinge (koseni on ülipikk tee treppidest alla.... ja pärast üles). No... võis enam-vähem rahule jääda.

Sealt liikusime 2 ööks Canggusse. Tegu surfikülaga, kus turistid on ainult ranna ääres ja 2 km eemal juba pesevad kohalikud ennast kraavis. Ranna äärne osa meile meeldis, aga sealsed hotellid olid liiga kallid, nii et elasime rannast 2,5 km eemal. Kuna väikese rolleriõnnetuse tõttu oli üks meist võimetu edaspidi rolleriga sõitma, olime natuke isoleeritud ja meil hakkas seal igav, nii et sõitsime sealt Ubudi tagasi :D Enne käisime veel Tanah Loti templis, mis meie kõigi hinnangul osutus pigem aja- ja raharaiskamiseks.

Võtsime veel 3 ööd samas hotellis, kuna kõigile kolmele (vanus 24-29) meeldis seal väga. Hotell asus Monkey Forestist ca 500 m kaugusel, nii et ahvid viibisid iga päev kindlatel aegadel ka hotelli hoovis, mis oli meie ja kindlasti on ka laste jaoks midagi uut ja põnevat, aga võib-olla ka natuke hirmutavat. Enamuse ajast tuiasime niisama linna peal, osa ajast sai basseini ääres päevitatud, päris palju vaatasime suveniire, külastasime Monkey Forestit, mina käisin Yoga Barnis - edasijõudnud joogidele soovitan. Kõikjal tänaval pakutakse tunniajast massaaži 5-6 euro eest ning kalateraapiat, kus väikesed kalad söövad jalgadelt surnud naharakke, ca 3-4 euro eest. Ubudis tasub pikemalt olla juba sellepärast, et sa ei jõua 1 päevaga Warung Biah-Biahi söögikohas kõike ära proovida, mis sa tahad. Lisaks oli see koht vist Ubudi odavaim. (Odavamad on ainult plastmasstoolidega ja mõistliku räpasuse tasemega päris kohalike kohad, mida meie kohtasime nt Canggus ja Jimbaranis - toit seal ka täitsa hea). Biah-Biahi kõrval oli veel Wok Melting Warung vms, kus oli hea karri kana ja riisiga ja pakuti kohalikku alksi Araki (mitte niiväga hea :D).
Ubudis ja Kutas oli väga populaarne veel elav muusika söögikohtades nädalavahetustel. Samas ööklubisid sealt ei leia. Ubud on ilmselt parim koht, kust alustada igasugu ekskursioone ja väljasõite - asub üpris keskel ja ei ekskursioonide ega autojuhtide leidmiseks ei pea ise mitte midagi tegema - kõik pakuvad neid tänaval.

Ubudist liikusime Seminyaki, mis oli ainus koht, kus ööbisime airbnbga (ülejäänud olid hotellid / hostelid booking.comist) ja ainus koht, millega absoluutselt rahule ei jäänud, nii et igaks juhuks soovitaks pigem hotelle. See maksis meil 46 eurot / 2 ööd / 3 inimest, aga ei olnud korralikku konditsioneeri, nii et ei saanud öösel eriti magada ja toas olid prussakad. Muidu on Seminyak suures osas rikkurite ja raharaiskamise koht. Rand oli paksult prügi täis ja kahjuks ka põhikohta Potato Head Beach Clubi ei jõudnud, nii et kokkuvõttes sellest kohast ülearu head muljet ei jäänud. Ainult selle klubi pärast läheks tagasi.

Käisime ka kohviistanduses, kus nägime kährikulaadseid loomi, kelle kerest kallis "kopi luwak" e sitakohv läbi käib ja saime seda proovida ja kaasa osta.

Sealt läksime viimasesse hotelli Jimbaranis, lennujaama lähedal, kust tegime 1-päevase tripi Uberiga Nusa Duale, mis oli ka eriline rikkurite koht ja sealt avastasime ka Nikki Beachi, mis vist väljaspool hooaega (või nädalavahetusi) avatudki pole. Nusa Dua rand tundus külastatutest ainus sobilik (võib-olla ka Kuta rand), kus oleks algajal võimalik õppida surfama. Meie seda kahjuks ei teinud, aga edaspidiseks ostsin kalipso ära. Kõik kohad on paksult täis Billabongi, Rip Curli jms poode. Nii sinna kui tagasi sõitsime eraldi taksosõitudena Uberiga, mis osutus sellise lühema jupi sõitmisel kõige odavamaks variandiks. 10 km sõit maksis 39 000.

Järgmise päeva tripp oli kodu - Pandawa Beach - Uluwatu tempel - kodu. Hotellli juurest läksime Uberiga Pandawa Beachile - ilus, ent tasuline (15 000 IDR) rand. Kuna seal kusagil interneti polnud, leidsime tagasitulekuks kohapealt mingi venna, kes viis meid Uluwatusse ja ootas seal ja viis koju. Ja viimasel päeval viis kahotellist lennujaama ca 3 km 50 000 IDR eest.

1
0

Triin, ega te tegelikult millestki ilma ei jäänud, kui Potato Headi ei külastanud. Me tahtsime sinna kord lõunat sööma minna ja jõudsime isegi läbi turvakontrolli (nagu lennujaamas) järjekorda seisma, aga siis nägime, mis sees toimub, ning keerasime jalamaid otsa ringi. Joogi- ja söögilettide ümbrus oli tohutult ülerahvastatud paljaste ülakehadega õlut libistavate meeste poolt. Tundus, et peab arvestama pika ooteajaga ning pole kuhugi istuda seal. Seminyakis on väga häid söögikohti , kus ei pea järjekorras seisma ning saad privaatselt istuda.

Ööklubidest on sealkandis paremad Mirror Club Seminyakis:

http://www.bali-indonesia.com/magazine/mirror-lounge.htm

..ja Sky Garden Kutas:

http://skygardenbali.com/

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased