2017.a juuni euroopa autoreisi kokkuvõte

Kuna otsin ka ise siit infot ja ideid järgmiste reiside jaoks, siis leian, et on hea kui lisan ka meie selle aasta reisi kokkuvõtte siia. Eks siis loodetavasti leiab keegi midagi kasulikku või soovib midagi küsida seoses enda planeeritava reisiga.
Autoreis, 2 täiskasvanut + 2 last, 4a ja 9a. Marsruut Tallinnast Zadari (Horvaatia) külje all olevasse Zaton kämpingusse, sealt edasi Garda äärde, Itaaliasse ja sealt juba kodu poole.
Esimene päev, reede, 09.06 alustasime lõunaajal sõitu ja ööseks jõudsime esimesse öömajja Augustowi külje all umbes 22 kohaliku aja järgi.
Teisel päeval tegime vahepeatuse Lodzi juures Ptak Outletis ja õhtuks sõitsime Lõuna-Poolasse. Meelega oli plaanitud lühem sõidupäev ja Poolas otsitud basseiniga öömaja, et lapsed saaksid juba teise päeva õhtul pisut päikest, soojamat ilma ja vett nautida.
Kolmas päev sõitsime huvi pärast meile veel läbimata marsruuti pidi läbi Slovakkia (peatus Bratislavas), Ungari ja Põhja-Horvaatia Zaton Holiday Resorti.
Nädal puhkust kämpingus, vahepeal väljasõidud Krka rahvusparki ja õhtuti lähemalolevatesse linnadesse.
18.06 minek Horvaatiast Garda äärde, San Felice del Benacosse. Teekond ca 8.00-20.00, vahepeal peatused outlet centerites, söömine jms. Garda ääres me juba teist korda ja samas kämpingus ning teadsime mis meid ees ootab.
Ka seekord jäime väga rahule.
23.06 alustasime tagasisõitu hommikul ca 8.00 ja õhtuks Pilsenis, Tsehhis. Polnud enne Pilsenis käinud ja jättis positiivse mulje.
24.06 Pilsen-Bialystok. Õhtul Bialystokis veel linnapeale ja ka sealt üllatavalt positiivne elamus.
25.06. Bialystok-Tallinn. Tallinnas ca 22.00.

Marsruudi ja reisi kirjeldus oli meelega võimalikult lühike, et mitte kiusata neid, kes pikki jutte lugeda ei viitsi. Kui keegi on minemas ja küsimusi, siis vastan hea meelega, kuid hea meelega juba konkreetsematele küsimustele.

Uuriks kuidas teil 4a laps reisi üle elas meil sama vana laps ja kahtleme kas ta suudab kolm päeva järjest ikka sõita?

Vabalt suudab , pigem vinguvad ja muretsevad täiskasvanud. Praktiseeritud , samamoodi sõidetud nii Garda järve äärde kui ka kaugemale, kusjuures laste vanused olid seinast-seina (1 , 6 , 11, 15).

Tere, oleme käinud korduvalt ja lapsed pigem naudivad reisi autoga. Nad nii harjunud juba. Neile tuleb leida tegevust ja kõige olulisem on olla ise positiivne ja heatujuline, siis on seda ka teised.

Oleme hetkel 2 lapsega Horvaatia poole teel. Küsiksin, mis oli Garda äärse telkimiskoha nimi, kus juba teist korda peatusite? Ning mis tuli teie reisi eelarveks?

Kui juhuslikult on mahti ja võimalust, siis vaata selle lingi pealt kämpasid ja saad nt Tripadvisorist review'sid lugeda kui pelgad "valesse kohta" sattuda. Garda järve äär tegelikult kämpasid täis.
https://goo.gl/epgyHt

Mina ise oleks möödunud aastal läinud Camping Village Weekend 'isse , põhiliselt sellepärast, et seal kandis pidid olema lastesõbralikumad ehk madalamad rannad. Paraku ei saanud enam hea hinnaga majutust ja otsustasime mujal ehk Zocco kämpasse majutuda. Niikuinii sai enamiku ajast ringi sõidetud-vaadatud ning kämpa oli vaid õhtuseks jalka vaatamise , veinijoomise ja ööbimiskohaks.

Üks variant mida sai ka kaalutud ja vaadatud kämpa poolest oli järve kagu-kaldal see:
http://www.delgarda.it/?lang=en
Asupaiga poolest vb parem, sest põhilised nö atraktsioonid on just ida-kaldal.

Kui igal juhul sinna kanti majutute ja soovite Sirmiones käia, siis minge kindlasti laevaga, pilet on mõistliku hinnaga. Ning väga mugav otse poolsaare keskele maabuda. Autoga on sinna suht võimatu ja pointless minna. Ajakulu + parkimise probleem.

Järve idakaldal on Gardaland/Movieland jms põnevad kohad lastele - paraku hind on mõnusalt soolane. Samas kui terve päev seal vegeteerida, siis on vast asja eest. Meie Gardalandis käisime, sest nii kaugele oli juba tuldud ning mõttetu on igat senti lugeda kui vähegi võimalus on.
P-Itaalias teine veepark on Veneetsia lähistel ehk Lido di Jesolos: http://www.aqualandia.it/en/
Malcesine' s saab sõita üles ~1700m peale gondliga. Ilusa ilmaga lahedad vaated ja mõnus ka suts nö matkata ringi ja teha väike piknikku.

Meil läks 13-päevane trip möödunud aastal nii, et otsesed reisikulud: majutus ~630.- € (12ööd hotellid/apartemendid ja Garda kämpa) ja kütus oli 5800km kohta ~470.- €. Kõik bronnid tegin booking.com'i kaudu.
Aga kulutasime ligi 1,5k igasugustele atraktsioonidele ja toidule. Sh meie reisipere oli 6-liikmeline.

Meie olime Carda ääres Weekend campis San Felice del Benacos. Juba teist korda. Ilmselt läheme sinna veel. Soovitan.
Kahjuks telkimist ei oska kommenteerida, ööbime ise kas apartementides või siis kämpingumajades.
Kulusi pole reisil mõtet lugeda :)
Samas, ma ei ütleks, et Itaalia oleks palju kallim kui Horvaatia. Hinnavahe pärast ma kindlasti minemata ei jätaks. Ise oleme korduvalt teinud puhkuse nii, et pool Horvaatias ja pool Itaalias. Siis on nagu autoga minemisel mõte sees. Muidu oleks ju lennukiga odavam ja mõistlikum :)

Mida te seal Zarda lähistel tegite? Mul on plaanis olla 4 päeva Rijeka - Split suunal, tahaks natuke Horvaatiat näha ja päevitada ning sooja vett :P Pmst tuleme Ungarist, läheme sööme Itaalias pizzat ja siis ööbime Rjieka ümbruses, edasine 4 päeva aga on suht tume.

Mina olen Garda lähedal ööbinud selles kohas http://www.ecvacanze.it/en/campsite/family-park/altomincio-family-park

Tegelikult oli tegu ühe suure kämpingu külaga, kus erinevate firmade majakesed. Kohapela kauplus, restoran ja lastele palju tegevust.

homair.com lehelt leiab ka kämpingudi nii Itaalia kui Horvaatia poole pealt.

Vabandust, kirjutasin valesti, mõtlesin siiski Zadar(Horvaatia)

Meil oli kämpsis (Zaton Holiday Resort) lastele tegevust küllaga terveks päevaks ja siis oligi pm päevaplaan selline, et päeval olime kämpingus ja õhtuti tegime väljasõite. Seal oli meil lähedal Pag saar, Nin linnake, Zadar ise (võta laevatuur, saad ülevaate linnast pisut teise külje pealt) ning üks päev käisime ka Krka rahvuspargis. Kõiki neid julgen huvipunktidena ka soovitada.

Ei saa aru,kas käisite matkaautoga või sõiduautoga?