trip-krainetrip-ukraine-dark
6-aastase lapsega Itaalias

Tere!

Läheme 8-17.juulil esimest korda Itaaliasse. 2 täiskasvanut ja 6-aastane poiss. Kohapeal aega 8 päeva. Lendame Napolisse ja tagasi Veneetsiast. 

Mõned küsimused, olen tänulik kui viitsite vastata.

1. Plaan oli võtta reisikavasse kas Capri või Ischia, kumba lapsega soovitate?

2. Edasi kaalun kas jõuaks käia ka Sorrento- Amalfi rannik või põrutada kohe edasi Rooma-Toscana-Lido di Jesolo-Gardaland-Veneetsia.

Päevade arvu arvestades tundub et peab Sorrento-Amalfi ikka ära jätma, ei jõua.

3. Kas on mõeldav liikuda ühistranspordiga (rongiga?) või rentida auto? Linnades on auto vist rohkem stressi tekitav kui ühistranspordiga käimine.

Rongiühendus on Itaalias väga hea, suvel võivad tavarongid ainult väga täis olla. Kiirrongide piletid soovitan nii vara kui võimalik ära osta, sest hinnad lähevad kallimaks, mida lähemal on väljumiskuupäev. Freccia'd ja Italo mõlemad sõidavad suuremate linnade vahel

Ma kardan, et autorendi hinnad võivad praegu päris laes olla - olen lugenud uudiseid, et kohati Rooma/Napoli 150€+ päev. 

Kunagi käisin samavana lapsega Napoli ja allapoole ja talle Pompei väga meeldis. See oli muidugi kevadel, kui polnud palav. Praegu, ma pole kindel.

1. Igal juhul Ischia, Capri oli päeval hullult rahvast täis ja lastega ma sinna ei läheks. Ischia oli rahulikum ja rannad lapsele ka sobilikud

2. Sorrento ja Amalfi on liiga tormamine ja mina jätaks ära, kui tagasi sõit Veneetsiast.

3. Laeva ja rongiga liikumine seal kandis on igati ok ja ma rendi autot ei kaaluks. Siin on nii palju igaduguseid autosõidu piiranguid, et isegi kui oled väga väga hoolikas, on suur oht trahvi saada.