60+ elama asumine välismaale

kui eesti kliima ei sobi enam, siis kuhu minna elama ,kus kopsudele hea õhk,kus soojem ja kus rahulikku pensionipõlve pidada.Ei leidnud ühtegi arutelu vanemate inimeste ümber asumisest.Ei sobi kaugemad kohad-Aasias niisama reisida meeldis,USA ka kaugel,võiks kuskil 6t lennu kaugusel.Võibolla loeb ka mõni pensionär TRIP-i teemasid.

kahepaiksetena ja Torremolinose ( Hispaania) lähedal, saab ka soomekeelset arstiabi. Aafrikast vöib aga sellist töbe saada... Igatahes sinna mitte. Hea piirkond ka Portugal, Lissaboni lähedal. Nendes piirkondades on ka kohalikke eestlasi, tripis on vist nooremad. Me abikaasaga ka pensionieas ja oleme möelnud, arutanud, kuhu minna talveks paariks kuuks. Ega seda enne ei tea, kui tuleb minna kohapeale vaatama.

oma 60+ teemat haaras mind kirjutama mu viimane reis Taisse,kus tervisel ei olnud midagi viga ja enne reisi ja peale reisi kõiksugu probleemid,siis mõtlesimegi meesterahvaga uurida,kuhu meie maalt põgenevad pensionärid just tervise ja rahu pärast.Kena,et kohe sain ka mõtteid,Kanaaridel pole veel käinud,eks peab kunagi sinna uurimisretkele minema,Egiptuses on kolm korda käidud,aga viimane kord tundus liig terav päike,Portugali tuleb ka muidugi uurida,ootan muidugi huviga veel mõtteid.

Minu sõbra ema,hilistes 60ndates proua proua, elab Tais koos inglasest vanahärraga.Proua oli Pattayas turismitamas,britt talvitumas.Tundub uskumatu, kuid briti papi loobus Tai tüdrukust ja valis eesti proua.

Kanaaridel on tõesti hea kliima. Suved pole palavad. Kuid samas on tegemist põhiliselt kuurortpiirkonnaga, mis puhtalt turismile arendatud. Pikalt seal olles võib vist igav hakkata. Kui kavas ainult soojal maal talvituda, on valik laiem. Ma pakuks välja Põhja-Aafrika. Kui rahalised võimalused lubavad, siis näiteks Tuneesias Cartago piirkond või Marokos Rabati ja Kenitra vahel. Prantsuse või araabia keelt tuleks mingil määral osata. Aga elu oleks seal super - fantastilised vaated, ilusad villad ja aiad. Lisaks veel korralik infrastruktuur ja suht odav tööjõud.

Kohalikku keelt tuleks natuke osata ja selle jargi vaadata riike.Inglise keelega sobiks Malta saar nt..

Musta mere äärde näiteks. Mäed annavad ka kopsudele hingamisvõimalusi kohe..Karpaadid Ukrainas..Slovakkias.. ja suvel ei tapa palavus ka nii palju nagu mujal.Kuigi on oluliselt soojem siiski kui meil siin. Ja keel ka pole väga probleemiks ,samuti hinnad.

Veel pakuks Horvaatia.Asub Vahemere ââres ja hinnad soodsad ja keel lihtne ôppida

Ilus kant: meri ja mäed. On nii linnaelu kui ka rahulikumaid paiku. Igav ei hakka ei suvel ei talvel. Kultuurihuvilisele jagub siin kontserte, ooperietendusi (Ooper Nizzas, Monacos), arvukalt muuseume. Spordisôbrale: matkarajad mägedes, lähimad suusakeskused tunni kaugusel(autoga); olemas ka murdmaarajad:) Suvel kôik veespordiga seonduv. Ja aastaringi korraldatakse rahvaspordiüritusi (analoogsed meie Mai-ja muude jooksudega).

Inimeste eelistused on nii erinevad, et ilmselt tuleb ikkagi omal käel lemmikkohtades lihtsalt elu proovimas käia, esialgu rendikorteris. Eks siis paistab, kas lisaks kliimale ka kohalik kultuur ja kombestik sobib. Näiteks Põhja-Aafrikasse ma ise pikalt ei läheks, seal ei ole suurt lootustki kohalikku kultuuri sulanduda, kohalikud jäävad veidrikeks Sinu jaoks ja Sina nende jaoks. Prügi-kultuur võib näiteks häirima hakata. Kaaluksin Euroopa poolseid vahemere kaldaid/saari pigem, pisut sarnasem kultuuriruum ja ühtlasem kliima.

Nizza umbrus on ju uks kallimaid.Seal ei tule kull pensioni rahast valja!