8 tundi Istanbulis

Hei, lendude vahe 8 tundi, õhtune aeg - pole Istambulis käinud, kas tasuks proovida? Kuhu seniks käsipagas jätta? Ideid? :)

J

https://www.istairport.com/en/passenger/services/airport-services/luggage-locker?locale=en

Tasub kindlasti minna. Bussiga peaks ka toimima või siis taksoga. Taksoga minnes tutvu enne lennujaama taksode ametlike hindadega ja ära lase auku pähe rääkida tipptunnist ja tasulistest kiirteedest, mis on palju kiiremad kui otsetee.

1
0

https://www.turkishairlines.com/en-us/flights/fly-different/touristanbul/tour-schedule/

Tasub võtta Tyrkishi letist (turvaalast väljas) see tasuta giidiga tuur, kõige lühem oli küll suht mõttetu, esimene peatus oli hirmkallis lukumi poes( hindu väljas polnud), aga siis ikkagi paar peatust : Bosporuse sillal ja veel miskid kenad vaated, jõuab soovi korral ka kohvi juua kenas kohas. Põhiline, saab terminalist välja. Kokku oli vist 3,5 tundi. Jope peab olema, kuna ka oktoobri lõpus polnud Istanbulis eriti soe . Seal on ka pikemaid tuure, aga siis see peab mahtuma ajagraafikusse. Lett avatakse kell 7 hommikul ja kuna meil edasilend oli kell 14, sisi pikem tuur ei tulnud kõne alla, aga nägin kui ühele mehele minu järel pakuti ka pikemat, ju siis tal oli aega rohkem. Pakuti ka hotelli, kus oleks saanud aega veeta.

Pagas läks meil transiidiga, seega polnud muret. Aga käsipagas , äkki on lennujaamas mingi pakihoid või ka võtta kaasa, see ekskurss käib bussiga edasi-tagasi. Osad olidki väikeste kohvritega .

3
0

Kas seal uues Istanbuli lennujaamas mõnda mõnusat loungi on, kuhu saaks mingi raha eest omale koha osta? Õhtul kuuest öösel kaheni vaja aega parajaks teha, linnatuuri nii hilja pole ja hotelli 4-5 tunniks minna tundub kahtlane.

0
0
0
0

Käsipagasi saab jätta lukustatavatesse kappidesse, üks selline on näiteks väljuvate lendude saali paremas ääres (vt kaart) ning pagasihoidu tähistav märk on terminali paremal all nurgas, B check-in reast allpool. Välja näevad need nii .

Teine koht peaks olema väljuvate lendude alas peale passikontrolli, leia samal kaardil LC Waikiki pood ja vaata sealt paremale alla. Saabuvate lendude saalis näitab kaart pakihoidu nii saali vasakus kui paremas ääres.

Ise olen 6+ tunnise ümberistumise puhul sõitnud Mall of Istanbuli. Otsebuss H-3, vahepeatusi ei ole, väljuda esimeses, Demirciler Siteri peatuses. Istanbulkarti saab osta automaadist, sõit ca 1,5€. Tõsi, see buss ei käi eriti tihti, ca 1,5h takka. Alternatiivina saab võtta Uberi äpiga takso, üks ots ca 20€. Kui SIM kaardiga internetti pole, siis keskuse Starbucksis saab kasutada ja sinna äpitakso tellida.

Aasta lõpuks pidi ka lennujaamast linna minev metroo avama, aga Allah teab vaid millal täpselt.

2
0

Grand bazaar on mu arust koht, kuhu tasub minna. Äge koht, ilus, võimas ja sürr samal ajal.
Meie samuti lennujaamast saadud giid vedas meid sinna, kuid mitte omade jopede juurde. Käis meiega kaasas ja sekkus vaid siis, kui taheti kotti pähe tõmmata, või aitas kaubelda, kus me seda tahtsime. Mitu korda läks kohaliku müüjaga vihaselt vaidlema ja viis meid sealt ära, sest müüja polnud nõus tegeliku normaalhinnaga müüma. Järgmises kohas saime oluliselt parema hinna. Nii korduvalt.

5
0

Olge Istanbuli taksojuhtidega ettevaatlik. Nad petavad sageli.
Uber, Bolt ja teised rahvusvahelised ettevõtted on Türgis keelatud. Vahel on raske taksot leida, sest taksojuhid ei võta inimesi vastu, kui vahemaa on lühike või kui on ummik. Taksod on Türgis suur probleem.

0
2

Uberi keeld tühistati vist pea kaks aastat tagasi.

1
0

Üleeile just käisin seal IGA lounges, see on küll suur, aga muidu kehvapoolne, kui on tasuta sisenemine, siis muidugi, aga kui selle eest tuleks maksta, siis pigem ei soovitaks.

0
0

@Mik022, vähemalt Uber Istanbulis täiesti töötab, aga eraautosid seal pole, on taksohinnaga taksod ja kallimad limusiinid. Uberi pluss on see et vähemalt saab näha, kui taksojuht nr marsruudiga sulle tünga teeb ja vajadusel kaebuse esitada. Iseasi palju see aitab - mul tegi taksojuht lennujaama sõites ringi ja võttis veel ühe reisija peale, lisateekonna eest tuli aga arve mulle. Protestisin Uberile, nad vastasid et viibutasid juhile sõrme, samas liigselt makstud raha ka tagasi ei kantud.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased