trip-krainetrip-ukraine-dark
Aafrika - Gambia

Tere,

kas reisides Gambia, aafrikka on vajalik viisa ja kust ma seda taodelda saan? palju see umbes maksab?

Internetist saaksid vastuse oma küsimusele kiiremini. http://vm.ee/et/riigid/gambia

Kusjuures, ma kahtlustan, et VM info on vale. Kui vaadata seda lehte, siis Eesti kodanikud peavad viisa siiski ette hankima. Ja üldse, VM viisainfo on viimasel ajal väga (ja tõesti väga) alla käinud. Ütleks otse välja, et Eesti Välisministeerium adekvaatset viisainfot enam ei jaga. Euroopa Liidu kohta jah, aga kõik, mis on väljaspool Euroopat, soovitatakse küsida Suurbritannia saatkonnast või siis sihtkohariigi saatkonnast x riigis. Vm.ee infoallikana on kahjuks eilne päev (jah, mul sama loll harjumus sinna minna, aga tuleb ümber õppida).

Asjaga ei olnud kiire ja kuna vastust õiget ei leidnud siis küsisingi et äkki keegi lähiajal käinud ja teab kindlalt. Küsisin ka viisakeskusest, kuid nemad ei osanud aidata.

Sellega peaks olema jätkuvalt nii, et kui lähed reisibürooga ja charter lennuga, siis saad viisa lennujaamast. Kui lähed tavalise lennuga ja organiseerid oma reisi ise, siis on eelnevalt viisat vaja. Sama info on ka IATA süsteemis. Gambia aukonsul Espoos annab ka äkki viisasid - http://formin.finland.fi/public/default.aspx?contentid=317501&contentlan=2&culture=en-US

Nii ta peaks olema, jah, nagu vatse siin kommenteerib. Ise käisin ka charter-lennuga Londonist ja viisa sain piirilt.

Kas kellegil on värsket infot Gambia kohta? Kas on kohustuslikud vaktsiinid või mitte? Kes seal käinud, võtke ühendust, kui viitsite natuke suhelda sellel teemal!

Minu teada peab olema see kollane vaktsineerimise pass. Kollapalavik, a-hepatiit ja teetanus. Samuti soovitav süüa malaaria tablette. Käidud Gambias ja kõik need toiminguid sai eelnevalt tehtud ning tablette sai ka reisi ajal söödud. Parem karta kui kahetseda, tegemist on ikkagi Aafrikaga. Enne vaktsiine sai isegi käidud Merimetsas spetsiaalselt konsultatsioonis, kus räägiti kõik kenasti lahti ( ohud jne). Mitte mingeid kõrval nähte meil igatahes küll ei tekkinud. Olles kohapeal näinud seda räpakust ja mustust igal sammul, siis ei kahetsenud kordagi, et eelnevalt sai end vaktsineeritud.

Millal Gambias käisid? Hiljuti? Kuidas seal söögikohtade olukord? Poodide? Wifi? Kas hotellis oli Teil wifi? Me vaktsiine ei tee. KOllapalavik levib sääskedega, päeval sääski pole, õhtul kaitseme moskiitode tõrjevahendiga. Elanud aasta Tais+ käinud aasta alguses Kariibidel, mis pidi ka hirmus kolle olema Kollapalavikul ja malaarial, ei juhtunud absull mitte midagi. Isegi Malaariat ei saaud, mis pidi seal ka olema VÄGA väga hull.

"Kariibidel, mis pidi ka hirmus kolle olema Kollapalavikul ja malaarial, ei juhtunud absull mitte midagi. Isegi Malaariat ei saaud, mis pidi seal ka olema VÄGA väga hull." See oli mingi nali või? Võrrelda Gambiat ja Kariibe, kusjuures see Kariibide kohta käiv jutt on ikka eriline jama pühiliselt külatatavate saarte kohta talvel.

Gambias käidud :) Täitsa lahe oli. Meri oli soe, üldse soe oli, inimesed väga sõbralikud, hästi mõnus tunne jäi sisse. Muidu hotellid ei anna meie 4* mõõtu välja, pigem 1-2 tärni, aga peaasi et pesta saab ja magada saab. Söögid restodes sama hinnaklass kui meil, poes KÕIk olemas, alko, magusat, no KÕIK. Külapoed küll väikesed, aga enamus kraam olemas. Me jäime väga rahule!