Aastavahetus Tais- kas hotellid tuleb ette broneerida?

Tere

Palun aastavahetusel Tais/Phuketis käinute kommentaare.
Olen korra käinud Tais, veebruar, siis hotelle ette ei pannud. Mulle sobib kohapeal jooksvalt plaane teha.

Samas, küsimus aastavahetuse kohta, täna on olenevalt kohast 60-80% välja müüdud. Eriti saared. Kas see tähendab, et kohapeal on väga raske midagi saad, ala kallis, kauge kuurortist jne??

Kas peaksin seekord, ette broneerima, kui soovin saada tube 50 eurot kahele? Kas see aeg on seal väga väike valik, vähem vabu tube kui tavaliselt? Muidu ette ei broneeriks, sest vabadus sobib aga kuna pelgan väga suuri hindu ja tõesti seda, et kõik kohapeal täis??

Palun jagage nõu, kes on sel ajal seal käinud.

Tänan

Loomulikult on aastavahetus tavalisest rohkem täis bronnitud ja kuna Phuket on rahategemise koht, siis on hinnad aastavahetuseks kõrgemad, eriti viimasel hetkel ja kohapeal bronnides.
Tegelikku olukorda on praegu liiga vara ennustada, pooled odavamad hotellid pole aastavahetuseks broneerimist veel avanudki, lõplik tõe hetk saabub detsembris, kui pool aastat ette tehtud bronnid hakkavad tühistuma.

Seega liitu klubiga - kui juba 8 kuud ette muretsed, siis bronni praegu midagi sellist, mida saab tühistada tasuta veel detsembris (aga Bookingus, mitte Agoda või mõne sellise süsteemi kaudu, mis raha kohe endale võtab).
Vaata olukorda hilissügisel ja sobivusel bronni veel midagi tasuta tühistatavat.
Lõplik otsus langeta detsembris vahetult enne reisi täituvust/hindu vaadates - tühista soovimatud või kõik bronnid. Alles jäta üksainus kindel või otsusta, et võid kohapeale jätta majutuse otsimise.

Tais üldiselt hotellid hoiavad varem bronnijatele kõrgemaid hindu, hinnalangetamine algab 10-14 päeva ette vastavalt täituvusele. Kui täituvus on hea, siis ei lange muidugi miski, aga tavaolukorras saab 7 päeva enne reisi parema hinna kui 70 päeva enne. Seda siis just ca 50-100 eurot öö hinnakategoorias, odavamad kohad lähevad varem täis.

Olin 2015 jõulud ja 15/16 aastavahetus Phuketil. Eelnevalt broneerisin vaid saabumise ööpäeva tarbeks hotelli, edasi otsisin juba Phuketile saabudes. Mingit hinnatõusu ei täheldanud, valik on tohutu ja pole mingit hirmu, et majutust ei leia mistahes hinnaklassis. Minu järgmised valikud olid Bookingu vahendusel, kõik sujus muretult. (Piirkonnad Kata, Karon ja Surin).

Salasilm millal ja mis hinnaga ostsid lennukipiletid?
Endal plaan perega minna jõuludeks- aastavahetuseks sooja.

Kindlasti ei ole vaja. Taimaal on igapäev aastavahetus :D

Minul oleks küsimus , millist linna soovitate aastavahetuseks taimaal? Vōi ehk on keegi teadlik kus kandis on aastavahetusel suurimaid pidusi ?

Selliseid paremaid boutique ja ketihotelle kus käivad püsikliendid on tavaliselt juba septembris hilja aastavahetuseks bronnida. Kui plaani paigas pole olen täpselt samamoodi käitunud kui eelkirjutaja improved soovitas.

Samuti aastavahetusel Tais- Koh Samuil. Lennupiletid olemas (Finnairiga TLN-HEL-BKK ja sealt Bangkok Airwaysiga saarele).

Majutus bronnitud booking.com kaudu erinevaks ajaks erinevatesse kohtadesse saarel, kuid jälgime pakkumisi ja vajadusel tühistame. Oluline oli, et kohale jõudes oleks mingi koht olemas ja hiljem juba saarel ringi vaadata. Näiteks kas bronnitud villa ikka on nii normaalne, kui pildilt paistab :)

Plaks.Ostsin lennupiletid 2.05.2016 Tallinn-Moskva-Phuket 19.12.16-18.01.17 1 ümberistumine Moskvas. Hind kahele 1372.- euri.BudgetAir.com. Minnes on lennuvahe 7.35 Tagasi tulles 1.20.Mulle sobisid ka lennuajad.Tallinnast hommikul 10.50. Phuketis kohal 10.25 (20.12)Tagasi Phuketist 11.40 ja Tallinnasse õhtul 19.50.Kuna me elame Tartus,siis mugav bussiühendus Tartu-Tallinn.Ei pea autot pikaks ajaks lennujaama parklasse jätma.

Mina ütleksin, et liiga vara. Aeroflot teeb umbes kord kuus soodukaid, kus Bangkok ja Phuket on alla 500 euro inimene. Seda ka aastavahetuseks. Pakun, et sel aastal on veel 5-6 korda võimalik selle hinnaga pilet hankida. Aga eks tartlane61 võib silma peal hoida lähima poole aasta Tai sooduspakkumistel aastavahetuseks ja pärast vahendada kogemusi, kas tasub osta 7 kuud ette või võib julgelt venitada ostuga sügiseni.

Phuketi kohta ei oska öelda, aga 2013 Krabi kadusid viimased vabade kohtade sildid hotellide ustelt 22-23 detember ja aasta lõpuni tundus kõik täidetud olevat.

Käisime ka Patongis hotellidest küsimas hindasi ning selgus, et booking.com-is palju odavamad pakkumised. Minu meelest on kodus ju palju rohkem aega ja ka mugavam neid hotelle netist otsida kui kohapeal palavas mööda linna joosta ja puhkuse aega raisata !?