trip-krainetrip-ukraine-dark
Abi Filipiinide(Bohol+Palawan+El Nido) reisi planeerimisel- esimene suurem reis

Tere!

Sooviksin abi Filipiinide reisi programmi planeerimisel ja eeldatava kulu hindamisel. Lisainfona ütlen, et reisib 2 tudengit ja eelarve üsnagi piiratud, ning mõlemal see esmane reis kaugemale, siiani kaugeim sihtpunkt London. Reisime käsipagasiga.

Valisin piletiteks:(pole veel ostnud) 22.01 Stockholm-Peking-Manila 24.01 09.02 Manila-peking-London hinnaga 225 gbp/nägu~310 eur Lisaks tuleb tallinn-stockholm, london-tallinn ~arvestasin umbes 120 eur/nägu

Koha peal oleks soov näha Boholi saart ja Palawani +El Nido.

Eelnevalt trip postitusi lugedes on silma jäänud, et siselennud edasi-tagasi piletihinnad on ligi 20-30 eur. Kahjuks pole mul õnnestunud taolisi hindu näha ei Philippine airlinesis, Cebus ega ka Asian air-is.

 1. Millal oleks tark siselende osta? Millised hinnad praeegu võiks nimetada headeks hindadeks?

Algne kava selline: 24.01 Manila- Tagbilaran(Boholi saar) 24 eur Eesmärk näha: šokolaadimäed, tarsierid, beefarm, Anda rand, Lobloci jõgi

 1. Kas võtta majutus 5-ks ööks ühes kohas, või erinevates kohtades? Kas ööbida pigem Panglao saarel või Bohol. Või kas oskate soovitada odavama hinnaklassiga majutust? Kas soovitate ette broneerida? Majutuse osas me nõudlikud pole, oluline on pesemisvõimalus ning see, et tuba jagada ei soovi. Eelis oleks muidugi ka mõne ranna lähedus.
 2. Milliste transpordi-tuuri kuludega peaksin arvestama sellel saarel? St. Kuidas saab mõistlikult lennujaamast-ööbimiskohta, ning kuidas ööbimiskohast saaks hea hinnaga ära käia soovitud kohad.
 3. Kas on veel kohti, kus peaks ära käima?

29.01 Tagbilaran-Manila-Puerto princessa - Hetkel oli niimoodi vahemaandumisega kõige odavam. 52 eur

 1. Küsimus PPS ööbimise kohta, kas soovitate ette broneerida või kohapealt, ning kas teate mõnda hea hinnatasemega kohta? 30.01-Plaan minna vaatama kuulsat maa-alust jõge, mangroovipuid.
 2. Kui palju võib selle tuuri hind umbkaudu maksta?

31.01 sõit El Nidosse 600 PHP (~12 eur) 1.02 A tuur 800 PHP (ABC tuurid kokku 47 eur) 2.02 B tuur 800 PHP 3.02 C tuur 800 PHP 6.02 sõit tagasi PPS 600 PHP (~12 eur)

 1. Sama küsimus El Nido kohta ööbimisel, kui palju peaks arvestama öö kohta, kas soovitate ette broneerida ja kas oskate kindlat hotelli soovitada.
 2. Mida veel El Nido-s teha enne PPS tagasi minekut või kas soovitate minna sealt Coroni saarele ja sealt Manilasse?(nii vaatamisväärsuste kui eelarve suhtes)

7.02/8.02 PPS-Manila 29 eur

 1. Viimase päeva soovime igaksjuhuks Manilas veeta, et ei tekiks probleeme kui siselennud ei lenda. Mida Manilas ette võtta ühe päevaga ja kas oskate soovitada lennujaama lähedast hea hinnaga hotelli? Kuidas Manila linnas mõistlik liigelda-ühistransport?takso?roller?
 2. Ehk siis kokkuvõttes, kuidas selline reisiplaan tundub, mida peaksin muutma või kindlasti lisaks vaatama? Millise summaga peaksin arvestama koos lennupiletitega?

Minu praegused arvutused: (lisaks tulevad teised tuurid+majutus+söök) Tallinn-Stockholm;London Tallinn 120 eur + Stockholm-Manila-London 310 eur+ Manila-Tagbilaran 24 eur+ Tagbilaran-Manila-PPS 52 eur+ PPS-El Nido-PPS 24 eur, El Nido tuurid 47 eur, PPS-Manila 29 = 606 eurot

Lisaks ehk on kedagi, kel sarnased plaanid ja saaksime oma reisi koos ette võtta või kohtuda Filipiinidel?

Suured tänud kõigile, kes postituse läbi lugesid ning veel suuremad neile, kes oskavad mõne sõna sekka öelda. :)

Ostsime ise 540-nega Tln Manila Tln piletid, arvesta riik on suur.Ühest kohast teise reisimiseks kulub palju aega. Ja kui sul on 3 punkti riigi siseslt juba kuhu lennata, igal saarel pole seal kus tahad hotellis olla, lennujaam mitte 1h kaugusel vaid tundide kaugusel ( lisa trantspordi kulu) Palawanilt Coronile kulub vist nii 10 h tuuris ( või siis lendad?) Arvan,et esimeseks pirukaks liiga palju rändamist. Iga asukoha vahetuseks kuluba c,a 1 päev, iga uus asukoht võtab raha. Ostime just endale märtsi alguseks Manila-Bohol-Manila lennu ja oli 34,99 euri nägu. Vaatasin alguses ka sama ideed,mis sa ise välja oled mõelnud aga otsustasin rahulikult võtta ja ühes piirkonnas rohkem uudistada, Boholi kõrval on mitu huvitavat väikest saart, pluss ei viitsi edasi tagsi lennata koguaeg. Lend Filipiinidele on piisavalt pikk :D Kopp ees lõpuks :) Soovitaks teil kas Boholile jääda, ja avastada kõrval saari seal, või Jääda Palawanile ja El nido piirkonda. Pidev hotelli vahetus tundub ka liig, pakid koku,pakid lahti...chill oleks on ka vahelduseks päris mõnus :) Pangolo saar on nö siis vaiksem, linnast väljas. Uuri oma ööbismiskohast ,kas pakuvad tasuta lennujaamast ära toomist või pakuvad raha eest toomist. agoda.com on tihti paremad pakkumised kui booking.com, sama hotell aga agodas odavamad hinnad. Ise valisime tasuta tühistamise varjandi,ehk bronnisime küll endale ette aga oleme ausalt mitu korda juba muutunud :) Kuna reisime hiina uusaastal,siis on tihedam turism ka mõistliku hinna ja kv suhtega kohad võivad kiirelt käest minna. NB! kõige odavamate kohadatega tasub ka ettevaatlik olla... et igast elukaid sul voodis seal ei jookseks...kes sinuga maisutada tahavad. Agodas ja Bookingus, tripadvicor on tagasiside kui uurid ööbimiskoha plusse,miinuseid.

Ilusat puhkust!

Need mineku ja tuleku lennud on teil maru pikad. Kas Londonis ja Stockis on vähemalt samad lennujaamad? Turkishil oli siin päris pikalt Hong Kongi soodukas, return maksis alla 400 euro. Hong Kongist saab otse Cebule ja Puerto Princesast saaks otse tagasi Hong Kongi. Rahalises mõttes tuleks vast sama, kui HK piletid endiselt soodsad on. Aja kokkuhoid tuleb kindlasti.

Boholil oleks kaks rannavarianti minu meelest ööbimiseks - Anda või siis Panglao. Panglaolt on eksursioone lihtsam saada. Majutus on ka odavam, eriti kui ei võta cottage'it rannas vaid hotellitoa peatänaval (ca 200 meetrit rannast).

Soovitan sama. Kui on võimalust natukegi kuupäevade osas paindlik olla siis näiteks hetkel 25.01.-12.02 on Turkishiga TLL-HKG-TLL ikka veel 415 hinnaks. (momondost leiab kindlasti veel variante) Ise võtsin paar päeva tagasi piletid ja siis olid ka mulle sobivad kuupäevad olemas. HongKong on aga Filipiinide külastamiseks väga hea hub. Endal mahtus 600-se lennueelarve sisse niimoodi veel ots Cebusse(Cebu jälle selles mõttes hea koht, et sealt siselende palju), Kalibost Manilasse ja sealt Hongkongi tagasi.

Aja kokkuhoid võib antud juhul ka raha kokkuhoidu tuua.

Minu meelest on momondos Tln-Manila-Tln ka veel saada ;)

Lisaks:

Kui lennud ei välju samast lennujaamast kuhu maandud,et jätkulennule minna, siis tuleb nii rootsi kui ka UK ühistrantsport lisaks,mis ei ole väga odav ja lisa ebamugavus( kui reisid käsipagasiga siis on talutav, midagi alla panna ei saa,pead ju kohvrid vahepeal välja võtma,lisa aeg ja tõenäosus,et midagi kaotsi läheb suurem). Lend vist ise tuleb sul kokku 27-30h tuuris? l Kui lennu algus on Tln-st ,siis lasta end lennujaama viia, või kui lähed autoga ja pargid lennujaama, riided autosse jätta :) Muidu on pagas jaburalt suur. Kui aga vahetad lennujaami talvel, Stockholmis või Londonis,siis peaksid ju talveriided kaasas olema! Külm on ju, samas talveriided on suured ja kohmakad,et neid terve reis taga tassida tohutult ebamugav, sain aru,et soovid max 10kg hakkama saada? Sa ei saa jätta ka Stockholmi lennujaama riietehoidu kuna tuled Uk kaudu tagasi, Soomes oli riietehoidu tasu 50 euri, 2a tagasi.

Lõin sisse 22.01-12.02 Tln Manila Tln tuli 588 hinnaks 22.01-09.02 oli hinnaks 658

Mõned mõtted sellekevadise kogemuse pinnalt: PPS-is ööbisin Roma Pensionis, mis oli oma 700 PHP hinda (kahele) kuhjaga väärt. Pole küll päris linna keskel, aga sõit sinna ei maksa suurt midagi ja oli konditsioneeriga, hommikusöögiga, ülipuhas ja toreda pererahvaga. Promohinna saamiseks tasub ette helistada või meilida ja tuba kinni panna. El Nidos ööbisin mööda randa kohta otsides leitud Casa Buenavistas. Väikse kauplemisega sai kahese jagatud vannitoaga toa hinna koos konditsioneeriga 1100 PHP peale, mis on eriti otse rannas oleva koha kohta väga hea hind. Kohal on ka suur ühine rõdu vaatega merele, kus on õhtuti mõnus istuda. Tagbilaranist Puerto Princesasse saamiseks tasub kaaluda ka varianti (bussi)-laeva-bussi/taksoga Cebusse minna ja sealt otse lennata. Arvestades Filipiinide lennufirmade olematut usaldusväärsust graafikust kinnipidamisel võib Cebusse seiklemise aeg vabalt olla lühem sellest, mis lisalennule ja Manila puhverajale kuluks, hinnast rääkimata. Valikust Panglao ja Boholil (mujal kui Andas, seal pole ma käinud) ööbimise vahel soovitaksin ööbida Panglaol. Enamik Boholi vaatamisväärsusi on täiesti vaadatavad ühepäevase tuuriga ja kusagil Boholi suvalises linnas/külas ööbides pole õhtuti suurt midagi teha. Boholil soovitatakse väga Nuts Hutsi ööbimiseks, mina kindlasti ei soovitaks.

 1. Manila - kindlasti Intramuros. Mul võttis kopa lahti, kui vägevad müürid. Tallinna vanalinn kahvatub nendega võrreldes.

Kesklinna ja lennujaama vaheline taksosõit on suht kallis, aga ega sellest ka ei pääse kuidagi. Lisaks veel linnas arvatakse, et valge inimene ei pea jala käima, pidevalt peatusid minu juures taksod ja velotaksod. Väga tüütu.

Ka meil on ees reis Filipiinidele. Olen lugenud siit portaalist palju, kuid asi siiski veel segane ja tekkinud ka palju küsimusi. Tripi algus Hong Kongist ja plaanisime algselt reisi nii: HGK -Manila-Puerto Princesa(seal kohapeal kaks päeva, et teha sõit maaalusel jõel), sealt liikuda El Nidosse, kus veedame 7 päeva, siis tagasi Prinsessasse, et sõita lennukiga Borasaysse, kust edasi Manilasse ja edasi HGK. Kokku on reisi pikkus 19 päeva. Kas see plaan on hea, või peaksin selles mingeid muudatusi tegema? Küsimused teemaalgatajaga samad. Praegused hinnad Cebul just hõiskama ei aja. Kuna reisini (toimub alle märtsis) on veel mõned kuud aega, siis pole vist siselendude piletite pärast väga muretseda vaja või siiski? Kas on äkki soovitusi kust ja kunas osta. Samuti see, millist lennufirmat tasuks kindlasti vältida. Ja ka seda, kas Filipiinidel on hinnad jäigalt fix, või on seal nagu teisteski Aasia riikidel kõik kauplemises kinni. Ma pean siin silmas just kohalikke trippe (paadireisid) hindu. Samuti takso või siis van tüüpi bussiga PPC -st El Nidosse reisi. Tänan, kui vastate.

Airasia, Phillipphine airlines , Cebu pacific air...Airasia oli hetkel soodsaim meile märtsis...aga vahe oli 5 euri phillipphine airiga näiteks, valisime kellaaja järgi airasia. võid ka läb momondo välja vaadata ja uurida kast sealt on soodsam osta või lennufirma kodulehelt :)

Meie ostsime Tallinn-Hong Kong lennu Finnairiga just 589.- (aeg 05.02-24.02.16), lennuaeg sinna 12 tundi ja tagasi 13,5 tundi, vahemaandumised 1,5 tundi, seega väga mõistlik ajakulu suhtes. Sealt on plaanis teha umbes sama ring: Manila, Cebu, Bohol ja/või mõni läheduses olev saareke, Puerto Princessa ja El Nido, sealt tagasi Manila ja HK. Olen vaadanud erinevaid lende ja odavam tundub alati läbi Manila lennata.

Siselendude hinnad hetkel sellised (ühe otsa pilet ja ühele):
Hong Kong-Manila 73.- (Air Asia) Manila-Cebu 38.- (Cebu Pacific) Cebu-PP 69.- (Cebu Pacific) PP-HK 109.- (Cebu Pacific) läbi Manila

Meil ostetud sellised lennud: reisime jõulud ja aastavahetuse

Tallinn-Shangai-Tallin (Turkish)430€ Siselendude hinnad : shangai-Manila-shangai 200.- (Cebu) Manila-Puerto P 58.- (Air asia) PP-Cebu 40.- (Cebu Pacific) Cebu-Kalibo 31.- (Cebu Pacific) Kalibo -Manila 45.- (Philipines airlines)

Ehk siis kasutame kõiki kolme populaarsemat Filipiinide lennufirmat. eks näis, kuidas läheb. Cebu on juba lennuaegasid veidi nihutanud, soovitan vähemalt 3-4 tundi jätta ümberistumiseks, et ei peaks asjatult närveerima. 60-70% kõikidest lendudest, mis tulevad või lähevad Manilast hilinevad :)

Kas kellelgi on kogemust Palawanil auto rentimisega, et iseseivalt sõita? Kuskilt lugesin, et see on üpriski ebareaalne aga kihutavad minivanid ja suured bussid pole päris meie teetass. Pealegi sai just see aasta Sri Lankal ekstreemautosõitmist iseseivalt harjutatud, seega tunduks ka Palawani vallutamine päevakorral. Eelkõige tahaks käia Port Bartonis ja El Nido kandis.

Meie reis on plaanitud: 16.12 Tallinn – Hongkong ja kohe edasi Manilasse (tll-hkg-tll 401€ ja hkg-mnl 133€)õhtu ja öö Manilas ja edasi 18.12. Manilast- Puerto Princesasse 44€ El nido ja muud vaatamised… 24.12 Puerto Princesa – Cebo 55€ Cebu ja Panglao + tripid 31.12 varahommik Cebu – HKG 84€ saluut ja shopping ja vaatamised 03.01.2016 – koju Reisi kõige kallim lüli oli HKG hotell … 100+€/öö.

Kõik hotellid on bronnitud… agoda, booking, HotelClub, jne Vaatasime samu hotelle erinevates portaalides ja hinnad erinesid 10–15%

Meie oleme samal ajal seal, aga läheme Tyrkish Airlinesiga otse Tallinnast.Pileti hind 420 eurot. Täna ostsin ma köik siselendude piletid ning ühe pileti hinnaks oli näiteks 17 euri.Köik siselennud ostsin Air Asiast. Arvesta sellega, et lend on väga pikk, ja kas töesti see natuke raha on väärt seda, et passida veel kuskil jumal teab kus lennujaamas. Piletid ostsin ma lehelt Lennujaam. ee ning seal on endiselt neid saada otse Tallinnast:) Siselende otsides on hetkel odavaim Air Asia

Momondo ja AA enda koduleht näitavad endiselt Hong Kong-Manila lendu 12.00-14.00. Kas see on siis uus asi ning pigem ei tasuks selliseid pileteid osta?

Minul on ka ostetud Hongkong -Manila ja just Air Asia. Air Asia lehel endiselt müük täies hoos :) https://booking.airasia.com/Flight/Select

Ma suhtlesin Air Asia konsultandiga sel teemal, kas AA sõidab Hongkong-Manila või Shangai-Manila, mind huvitas detsember-jaanuar, mulle vastati, et ei sõida ajutiselt. Praegu AA kodulehel on igaljuhul Hongkongi lend olemas, ei näe küll võimalust, et niisama pileteid müüakse.

Minul on ostetud pilet 25 jaanuar ja hetkel on piletil igastahes confirmed ja ka kodulehel lend olemas:)

Kust te leiate odavaid pileteid Manila-Puerto Princesa? Olen vaadanud läbi Momondo, Cebu, AirAsia, Philippine Airlines. Igalpool 60€/ots. Soovingi osta OneWay. Kas ma lihtsalt hiljaks jäänud? Plaanin lennata 15 või 16 november. Loen siit jutte, et 20€/edasitagasi ja loodan ka selliseid leida.

Tänud!

Minul on ostetud jaanuari lõpuks ja Airasia kaudu, Manilast Puerto Princesa 24 eurot. Ehk asi selles, et su kuupäev ligidal, sellepärast kallis.