Abi ja nõu Marokos reisimiseks?

Nimelt tekkis idee minna sõpradega Jaanuaris Marokosse...
Esialgne plaan on maanduda Fezis ning sealt edasi liikuda Tangieri.
Tangierist plaan liikuda mööda rannikut lõunasse läbides järgmised linnad:
Rabat, Casablanca, Essaouria, Agadir.
Edasi oleks plaan liikuda Marrakechi ning Ouarzazatesse, kust omakorda veel edasi Erg Chebbi.
Sealt hakkaks ka otse tagasi teekond Fezi läbides veel enne Sefrou.
Liikumisvahendiks plaanime rentida auto Fezist juba Marokosse jõudes.
Reisi pikkuseks oleme plaaninud 15 päeva, neist kohapeal 12 päeva.

Kas sellise vahemaa läbimine on reaalne arvestades Maroko maastikku ning ka fakti, et tegemist on jaanuariga?
Lugesin, et sellel ajal võib mägedes üldse olla liikumine suhteliselt raskendatud. Kas kellegil on kogemusi?

Kunagi plaanisin ise samasse kohta reisida, aga elu tegi pöörde ja siiani käimata. Uurisin siis veidi kontakte ja saadan Sullegi, ehk on abiks. Fezis peab külalistemaja eestlannast arhitekt, temalt saad kindlasti infot meiliaadressil /............./ ja väga kaunid fotod Marokost, professionaalselt fotograafilt, siin www.norvidia.com. Kui öigesti mäletan, siis neil fotodel ka vaated Margiti külalistemajast. Sorry, kirjutan Soomes, pole köiki tähti.
.
.
.
ü = Alt+0252, või võtad Character Mapist ja kopeerid!
Toimetus kõrvaldas tekstist meiliaadressi ja kordab, et kolmandate isikute andmete avalik väljapanek on ebaseaduslik!
Trip.ee

Vaata meie läbitud marsruuti / vt jalgrattareiside alt /
Ma jätaks Tangieri välja . Kuna oktoobrist algavat Sahaara -hooaeg, ehk tasuks sinna kiigata. Meile avaldas nähtu ikka väga suurt muljet SIC sinna asja ainult Jeepiga !!! kui omal käel seigelda. Kui soovid peatuda Marrakechis mingis eravõõrastemajas vanalinnas, siis soovitan Hassanit kes selle korraldab ja viib kohale . Sellel teel üks ilusamaid linnu Asilah -ilus, puhas, korralik vanalinn

Nii pika reisi jaoks jääb 12 päeva väheseks. Tangieri võiks minu meelest isegi vahele jätta. Selle asemel soovitan pühja pool Azilaht, Tetouani, Chefchaoueni.
Aga arvestama peaks, et Fezist sõidab põhja ca 6 tundi ja kui igas linnas ka ringi vaadata, läheb juba 3 päeva ära. Ja juba Fezis olles võiks ehk Ifrane ka põigata. Casablanca on suur tööstus- ja sadamalinn. Suhteliselt uus ka. Aga eks huvid ole erinevad. Agadir on ka uus linn. Aga armas väike kuurort. Puhkamiseks sobilik, huvireisi puhul vähe pakkuv. Mis puutub liiklemist, siis Atlase mägesid läbides on tõesti nii, et lume puhul tee lihtsalt suletakse. Mäestiku ületavad teed on suletud ka pimeduse tulles. Ülepea tundub mulle, et peate selle marsruudi jaoks varuma veel ühe nädala ja parem oleks reis lükata natuke kevade poole.

Sama mõte, et peaks valima, kas põhja või lõuna osa - üleval peaks saama 12 päevaga tiiru peale teha küll. Meknese võtaks plaani. Essaouira, Marrakeshi jätaks järgmiseks korraks.

Meie lähme jaanuari keskel Londoni kaudu. Marrakech-Essaouira-Agadir, 12 päeva. Marrakechis ja Essaouiras ööbime riadides, Agadiris hotellis (majutus broneeritud). Linnast-linna plaanime bussiga reisida. Kas kellegil on selles osas kogemusi? Kas bussid on seal normaalsed?
Meil on nimelt kaasas ka lapsed: 4-aastane ja 2-aastane. Lapsed on reisimisega harjunud, nii et loodame, et probleemi ei ole. On kellegil ehk midagi soovitada, mida peaks kindlasti silmas pidama Marokos lastega reisides?

Olen käinud Marrakeshis ja Agadiris märtsis ning mais, mõlemal ajal oli suurimaks probleemiks minu jaoks palavus. Nii eelistasingi ööbusse, mis olid mugavamad ning konditsioneeriga. Erinevaid teenusepakkujaid on mitmeid, tasub enne üle küsida, päevased peatuvad valdavalt iga posti juures ja on tõesti hingematvalt palavad.

Ma kondasin Marokos ringi oma 6-kuuse tütrega. Lastega on see, et siis olete kolmekordselt suurema tähelepanu all, mis ei ole ju halb asi. Vastupidi, see on suurepärane võimalus kohalike tundma õppida. Nad on suured lastesõbrad. Naised tulevad parves ligi ja tahavad last musitada (peaks head õnne tooma). Minu laps musitati pooleks ja see meeldis talle.
Muidu liiklemiseks rentisime auto (sain isegi turvatooli, mis on Marokos ikka tõeline ime). Bussidega kimasin ma Marokos siis kui laps veel kõhus. Bussid on nagu on - rahvast täis ja vanemad, aga mitte kõik. Marokos on üks või kaks kallimat ja korraliku bussifirmat (üks oli vist CTM).

Isiklikult soovitan sellist linna nagu Sidi Ifni (Agadiri lähedal, u 3 tundi). Vanasti kuulus hispaanlastele ja nüüd saab vaadata, mis neist maha jäi (nt vana kasiino,mis nüüd seisab kinninaelutatult. Kiriku muutsid kohalikud kohtumajaks jne). Küla asub ookeani ääres ja seda saab kohvikutes istudes vaadata tunde ja tunde). Surfamine ja body board on ka seal külas popp, kui huvi. Turvaline, puhas ja rahulik koht. Teistest Maroko linnadest/küladest erinev. Öömajad ookeani äärega samal tänaval. Suerte Loca on popp, aga kui liikuda SL-st edasi, siis poepidaja Hassan rendib poekohal kortereid nii päevaks kui kuudeks :D Soovitan.
.
.
.
2 = Ä või A!
6 = Õ või O!
Y = Ü või U!
Järgmise kolepostituse Trip.ee kustutab!

Kas mootorattaga Marrakechist Toubakali on mõistlik sõita?
Olen mingeid kollijutte kuulnud, et seal siiski mingid kahtlased hõimud liikvel kes ka inimrööve teevad.
Või ongi see ainult kollijutt??

Kuigi transport linnade vahel on väga hea ning soodne, ei planeeriks ma kogu reisi nii tihedalt ette. Soovitan lugeda eri kohtade kohta ning kohale minnes vaadata, kuhu ja kauaks minna.

Käisime ise ka nõnda Marokos, et kohapeal vaatasime täpselt kui paljudesse kohtadesse jõuame. Alguses arvasin, et oleme mõnes suuremas ja väiksemas linna ja kõik, aga kohapeal saime aru, et ega väga kaua pole põhjust ühes kohas peatuda, aga siiski üks päev on vähe. Lõpuks vastavalt sisetundele liikusimegi kahe-kolme päeva järel järgmisesse kohta.

Meie teekond: Marrakech (suurlinn) - Essaouria (ookeani ääres sadamalinn) - Imlil (mägedes) - Fez (suurlinn) - Azrou (külake) - Meknes (keskmine linn) - Fez(lennukile).