Abi vaja Pariisi reisiga

Tervist!

Nimelt mõtleme sõbraga sügisel Pariisi minna, küll aga soovime odavalt reisida ja seepärast oleme kokku vaadanud endale kaks viisi kuidas minna:

Tallinn - Kaunas (buss) Kaunas - Pariis (lennuk) Pariis - Kaunas (lennuk) Kaunas - Tallinn (buss)

Küll aga kuna Kaunase kaudu on paremad lennupiletid ära võetud, siis teine võimalus on minna Tallinn-Stockholm-Pariis-Stockholm-Tallinn.

Selle reisi puhul liiguksime niimoodi:

Tallinn - Stockholm (laev) Stockholm - Pariis (lennuk) Pariis - Stockholm (lennuk) Stockholm - Tallinn (laev)

Küll aga Stockholmi on pisut keerulisem saada, sest kruiisihinnad pole väga madalad ja ei tea kas saab kindlalt osta inimeste käest odavalt kruiise niimoodi, et ühel päeval lähen ja nädal aega hiljem tulen tagasi laevaga.

Niisiis siit tuleb küsimus: kuidas pidi teie leiate, et tuleks odavam? Kas mul oleks võimalik kruiis odavalt saada niimoodi, et ma lähen üks päev ja tulen 8 päeva hiljem tagasi? Samuti kuna laev sõidab Stockholmi pikalt ja jõuab tavaliselt kell 10 hommikul Stockholmi, aga kui lennuk läheb 12:20, siis bussiga sinnajõudmine ning kogu krempel võtab parasjagu aega, kas ma jõuaksin?

Reisikuupäevadeks hetkeks valisime 11.-19. oktoober

Ette tänades, Tormi

Ma pakuksin välja variandi Helsingi-Pariis. Easyjet lendab Charles de Gaulle'i lennuväljale. Soovitan üldisteks lennupiletite otsinguteks skyscanner.net - seal peab ainult mõtlema, kust alustada ja kuhu välja jõuda, ülejäänu eest hoolitseb lehekülg ise:)

Laev saabub kell kümme, seega jõuaksite parimal juhul kella 10.30 flygbussi peale ja saabuksite Skavsta lennujaama kell 11.50, mis on ilmselgelt liiga hilja... http://www.flygbussarna.se/default.aspx?lang=EN

Mine Lufthansaga läbi Frankfurdi. Sinu soovitud kuupäevade paiku pakub LH praegu hindu alates 2961 eeki/inimene edasi-tagasi, mis on päris hea hind arvestades, et LH on ikka normaalne lennufirma, kus pagas ja söök pardal hinna sees ja saad oma lendu otse Tallinnast alustada ja Tallinnas ka maanduda. Vaevalt see busside ja laevadega seiklemine Kaunasesse, Helsingisse, Stockholmi ja sealt Ryani v Easyga edasi lendamine kokkuvõttes oluliselt odavam tuleb. Ja ajas kaotad kindlasti päris palju. Ja kui veel mingi tõrge peaks kusagil tulema, oled ka hädas.

Meile pole tähtis nõnda mugavus, sest nõnda kohutavaid kogemusi sellest ka ei saa, pigem just häid. Aeg pole ka nõnda tähtis - me läheme ometigi ju reisile reisimise pärast, mitte selle pärast, et jõuda punktist A, punkti B. Minu vaated läbi Kaunas või läbi Stockholmi aga võivad olla küll ebastabiilsed ja palju ringi sebimist vajavad, kuid selle eest saab käidud Pariisis 1000 krooniga edasi tagasi ühe inimese pealt. Lisaks couchsurf, mis tuleks tasuta ning siis jääb vaid ülejäänud kulutused toidu ja muude tegevuste tarbeks, sest reisi kogukulutuseks on arvestatud 2-3000 krooni.

Hetkel veel ei soovi ma teisi lennufirmasid teada, olen uurinud enamikke teisi võimalusi ning sooviksin vaid nõuandeid, just positiivseid, kuidas minu pakutud teekondi läbi viia kõige hõlpsamini.

Aitäh!

VARIANT 1:

lend: Ryanairiga 11.10.10 Kaunas 17:25-> Paris Beauvais 19:10 18.10.10 Paris Beauvais 19:35-> Kaunas 23:15 Pilet: 251.82 LTL x4,5588= 1148 kr.

buss: Lux Express + Deutsche Touring GmbH (DTG) 11.10.10 Tallinn 7:00-> Riga 11:15 bussivahetus Riga 12:00-> Kaunas 16:00 Pilet: 447 kr. Simple Express 19.10.10 Kaunas 4:50-> Riga 9:20 Riga 10:00-> Tallinn 14:25 Pilet: 290 kr. Bussi pilet kokku: 737 kr.

PILET KOKKU: 1885 kr.

Lisandub:

Paris Beauvais lennujaam-> Paris http://www.aeroportbeauvais.com/acces.php?lang=eng#train

VARIANT 2:

lend: Ryanairiga 11.10.10 Stockholm Skvasta 12:20 → Paris Beauvais 14:35 19.10.10 Paris Beauvais 14:05 → Stockholm Skvasta 16:15 Pilet: 130,80 SEK x1,6717= 219 kr.

laev: Tallink 10.10.10 Tallinn 18:00 -> Stockholm Värtahamnen 10:00 20.10.10 Stockholm Värtahamnen 17:45-> Tallinn 10:00 Pilet: 1014 kr (edasi-tagasi koht 4-ses B kajutis + õllesooduskupong).

PILET KOKKU: 1233 kr.

Lisandub:

Paris Beauvais lennujaam-> Paris http://www.aeroportbeauvais.com/acces.php?lang=eng#train

NB! Võib olla taksoga ka ei jõua lennule. Takso tuleks hirmkallis ka. Peab päev varem tulema. Sellsiel juhul minnes ja tulles lisandub päev Stockholmis.

Ei taha teemaalgataja optimismi küll rikkuda, aga olgem reaalsed:

  1. 1000 eeguga sa edasi-tagasi transporti küll enam ei saa. Väga head on need Naabrimehe toodud näited. Kuu või kaks tagasi ehk oleks veel midagi õnnestund sebida, nüüd küll hilja juba.
  2. Pariis ei ole just odav linn. Uuri netist natuke kohalikke hindu, nii toidukaupade kui igasugu vaatamisväärsuste. Sellise eelarvega sa küll endale suurt midagi lubada ei saa.

Olen marti384 'ga täiesti nõus ehkki jah see on iga inimese otsustada, kuidas ta reisib ja, mida ta teeb. Selge on aga see, et 2000-3000 krooniga, on Pariisis ära käia raske, ehkki see on täiesti võimalik, sest ka Pariisis leidub odavaid söögikohti ja ööbimiskohti ja sinna lennata on ka täiesti võimalik odavalt. Siiski soovitaksin pigem lennata Lufthansaga, kuna see on ikkagi normaalne firma ja ei ole mingi odavlennufirma. Üks asi on muidugi mugavus, aga teine asi on ka turvalisus see tähendab, et normaalse firma pardal on risk, et lennukiga midagi juhtub väiksem kui odavlennufirma pardal. Need edasi-tagasi otsad, mida teemaalgataja välja pakkus, on küll võimalikud ja paistavad alguses olevat odavad, aga see läheb kallimaks, sest on ju vaja ka transporti ühest kohast teise + kahe asja vahed on väga väikesed ja sa võid jääda lennukist maha, arvestades veel seda, et ka eelmine transpordivahend võib hilineda + kui reis Pariisi kestab mitu päeva, siis pead ka kusagil ööbima ja siis on ka ööbimiskulud. Pigem arvan, et oleks parem kasutada, siis juba ainult lennukit (Ryanair'i, Baltic Air vms odavlennufirmat, kui soovid odavalt või siis tõesti mõnda normaalset firmat nagu näiteks Lufthansa)

Pariisi võid sa küll jõuda hästi ja võib-olla ka odavalt, aga kõik need vaatamisväärtused, mis Pariisis on, maksavad ka ikka midagi, kui neid näha tahad ja mitte niisama Pariisis ringi käia, vaid ka midagi näha nii, et reisil ikka mõtet oleks nii, et mina arvan, et Pariisi oleks parem minna suurema eelarvega.

Head ja toredat reisi!

5Prantsusmaa5

Vaatan, et teemaalgataja on eelmise aasta novembris samalaadset reisi plaaninud http://www.trip.ee/content/euroopa/parajalt-spontaane-reis-labi-prantsusmaa-ja-pohja-itaalia.html Tundub, et eelmine aasta see üritus vilja ei kandnud ja nüüd oled teisel katsel?

Variant Pariisi saada ka nii, et lennata Riiast RyanAiriga Brüsselisse ja Brüsselist siis rongiga Pariisi.

Lennupiletid Riia->Brüssel->Riia 01.10.10-09.10.10 ilma pagasi jms-ta kokku 23.38LVL ehk u 510 EEK.

Rongiga www.thalys.com kaudu kui vähemalt 30 päeva ette osta, on odavam edasitagasi pilet Pariisi 50 EURi ehk 783,50 EEK.

Lisandub Brüsselis Charleroi lennujaamast raudteejaama minek, edasitagasi pilet oli vist 20 EURi ehk 315 EEK. Kokku 1608,50 EEK.

Olen ise nimetatud marsruuti sõitnud, kuid meil oli toona huvi Brüsselis ka peatuda. Lisaks olid siis Riia-Brüssel lennuajad normaalsed. Nüüd väljub lennuk Riiast hilja õhtul ja Brüsselist vara hommikul ehk edasi ühendus keeruline. Brüsselis iseenesest lennukilt rongile minek väga lihtne, kuna lennujaama transport viibki otse raudteejaama. Kindlasti on see vähem ajakulukas variant kui Kaunas või Stockholm.

Kui äkki bussisõit meeldib ja aega jagub, siis võimalus Brüsselist Pariisi ka Eurolines' bussiga: 43 EUR'i edasi-tagasi.

Olen siit nii mõnegagi rohkemal või vähemal määral nõus. Küll aga mainin, et turistireisile ei lähe Pariisi otseselt ning eks igalühel omad reisistiilid ning arvan, et kui sul on pariisis 5-6 päeva peale 1-2000 krooni vaid toidu ja vaatamisväärsuste peale, siis on see piisav.

Samas, endki painavad pisut Ryaniairi pakkumised just lennukite minekute pärast - samas ebamugavusest pole vaja rääkida kuna sai hääletatud, bussiga ja rongiga sõidetud igatpidi see suvi üle Euroopa, ainult Prantsusmaale mitte ning neid ebamugavused ei ole minu jaoks suurim probleem, harjud nendega vajadusel.

See, et tuhande krooniga edasi-tagasi ei saa, ei ole küll tõsi, ehk oktroobriks mitte, aga novembriks juba küll ning ka see on silmapiiril, nüüd lihtsalt sai vaadatud, et oktroobriks vahvamgi minna, ent kui novembris saaks hulga soodsamalt, läheksime siis.

Ma uurin veel täna üht-teist ning siis otsustan kust pidi lähen, sest avastasin siiski veel teatud tasud, mis muudavad reisi 1200 peale 1700 peale ning siis vaatan ka igaks juhuks 2000 krooniseid pakkumisi.

Aitäh ka nende Riia-Brüssel pakkumiste eest, kaalun kindlasti.

Eelmine aasta sai jah mõeldud ka sellele, aga veidi vähem reaalselt, kõigepealt teoorias, see aasta on aga juba mitmeid reise ette võetud ning kogemust rohkem sees, seeläbi ka satuvad kõik kavandatavad reisid praktikasse.

Couchsurfingut ikka päris tasuta öömajana ei peaks ka võtma. Kui te seal kahekesi 5-6 ööd olete, kas te siis oma hostidele tõesti midagi kingituseks kaasa ei vii või õhtusööki kuskil välja ei tee? Arvestades Pariisi populaarsust on seal diivanit nagunii üsna raske leida, nii, et võimalik, et tuleb ka mitmes kohas ööbida. Ja mitmele hostile näiteks õhtusöök välja teha, võib Pariisisuguses linnas võtta üsna suure osa kogu su eelarvest.

Kui te olete kogenud CS-d, siis teate seda isegi, aga CS-i idee ei ole pakkuda tasuta öömaja neile, kes seda omale lubada ei saa.

150 - 330 krooni päevas Pariisis toidu, transpordi ja vaatamisväärsuste peale on ikka jube vähe.

Ei mõista miks ma tunnen vaenulikku suhtumist pisut, või skeptilist ehk? Küll aga CS-i kohapealt tuleb nentima, et arvestasime 3-4 inimese juures ööbida ning eks mida ja kuidas neile viime või välja teeme, on siiski igaühe enese arvamus - see ei pea tingimata tähendama kallis restoranis õhtusööke kõigile. Samamoodi võime igaühele viia Eestist midagi ning see miks me CS-i kasutame on tingitud peamiselt nii raha, kuid veelgi suuremas osaski nende inimeste ehk kohalike vaatepunktist Pariisi nägemise ning uute tutvuste põhjale. Samas ei mõista ma mispärast pean ma enda käike nõnda kaitsvalt seletama, miks rünnatakse mind abipalve juures? Arvasin ju, et küsija suu pihta ei lööda? Küll aga igaühel oma arvamus - sai lõpuks tehtud nii, et ostetud Easyjet-ist Helsinki-Paris-Helsinki pilet kus sai 1400 krooniga edasi-tagasi.

Rahalisest poolest läheb niimoodi reisile: Tallinn - Helsinki : 99 EEK Helsinki - Helsinki Vantaa : 4 EUR -> 62.6 EEK
Helsinki Vantaa - Pariis Charles de Gaulle : 41.99 EUR -> 659 EEK Pariis Charles de Gaulle - Pariis : 9.40 EUR -> 147 EEK Pariis - Pariis Charles de Gaulle : 9.40 EUR -> 147 EEK Pariis Charles de Gaulle - Helsinki Vantaa : 46.99 EUR -> 735 EEK Helsinki Vantaa - Helsinki : 4 EUR -> 62.6 EEK Helsinki - Tallinn : 99 EEK

Kokku 2011 EEK

Samuti usun, et saame 1-2000 krooniga ka toidu peale, mida osta supermarketist või mujalt hakkama ning väga palju vaatamisväärsuseid, mis kõvasti maksavad ka ei vaata - arvan, et tuleb vahva reis, loodan, et ka teil on positiivsus mõttes.

Eiffeli tornis käige kindlasti ära!

Tore, et endale sobiva variandi lõpuks leidsid, aga nagu näed, siis planeeritud 1000-eegusest edasitagasi transpordist sai ikkagi 2000, kuuajase etteostmisajaga parimat hinda üheksal juhul kümnest ikka enam ei saa. Olen ise ka couchsurfija ja eks see on igaühe enda südametunnistuse asi kui palju ja mida ta tänutäheks oma võõrustajale viib või mida kohapeal teeb...ei hakkaks seda siin arvustama. Infoks sulle veel, et Pariisi kesklinnas minuteada suuri supermarketeid pole (a la nagu meil Stockmanni või Kaubamaja toiduosakonnd või HyperRimid ja Selverid, milledest mõned kesklinna lähedal) vaid on siuksed umbes Maxima või Säästumaarketi suurused putkad, kus sortiment piiratud ja hinnad suht kirved (ntx hakkliha kilohind oli u 150 eeki). Suuremad marketid pidid olema eeslinnades, a sinna ma ise ei jõudnud. Ja vaatamisväärsused: Eiffel 8-13 eur (oleneb millisele platvormile tahad minna), Louvre ka mingi 10 euri ringis, kirikutesse sissepääs tavaliselt tasuta, aga pääs kellatornidesse või mingitesse krüptidesse u 5 euri. Käisin Pariisis 3 nädalat tagasi. Bon Voyage =)

Nende hindade järgi, millest sina marti räägid erinevatele vaatamisväärsustele tunduvad hoopis odavamad kui eeldasin. Samas kui keegi teab mingeid soovitusi kust odavamalt ja mingit enam vähem toitu saab või mis hindadega põhi toiduained seal liiguvad ja mitte kõige kallimates kohtades, siis andke aga teada.

Aitäh kõigile, kes abiks olid või on!

PS! Unustasin küsida, et kui keegi oskab aidata, siis oleks vaja Tallinn-Helsinki-Tallinn laevapileteid täpselt niimoodi, et minnes 25. oktoober oleks minek päeval ja 2. novembril õhtul oleks tagasitulek - kuna lend tuleb alles 8 paiku õhtul, siis vaja piisavalt hilist laeva, nt. kella 10-st - kui kellegil on ideid, siis andke teada, aitäh!

Ma sain aru, et laevapilet on ostetud?

25.10 Tallinn-> Helisngi 12:00->13:30 LindaLine EXPRESS HSC Merilin/Karolin
pilet 254.- 02.11 Helsingi-> Tallinn 22:00->00:00 Tallink M/S Tallink Superstar
pilet 407.-

Pilet kokku: 661 kr.

Reisikulud kasvasid: 463 kr.

Ma mõtlesin ka, et mis laev see 2*99 eeguga sind edasi-tagasi Helsingisse viib? LindaLinel on vahel päris soodsaid pakkumisi tõesti, aga okt lõpp nov algus võib nende navigatsiooniperiood juba lõppend olla või kui ei ole, siis risk, et sõit ära jääb, on väga suur, sest ilmastik võib olla tormine just sulle vajalikel päevadel. Aga oktoobris kui osturallid ja hullud päevad tulevad, siis ehk on tallinkilt-vikingult soodsaid pakkumisi oodata.

Uurin-puurin veel pileteid, olen saanud ka 350-ga edasi-tagasi Tallinki või Vikininga

// Pean tingimata küsima, et kes tunneb paremini lennupiletite süsteeme: mispärast aega on vähemaks läinud ning Easyjet on hakanud hoopis NÜÜD odavamaks panema täpselt neid lende, mida ma enne agaralt ja kiirelt üritasin vaadata, et kallimaks ei lähe. Hetkel oleks saanud samadele kuupäevadele, samadele lendudele juba 200 krooni odavamalt ning kui oleks kaks nädalat hiljem läinud, oleks hoopis edasi-tagasi täpselt sama lennu saanud pisut alla 800 krooniga - miks seda enne ei olnud ja tuli alles nüüd?

Kuidas siis ikkagi süsteem toimib? Kas tasub oodata rohkem soodustusi või miks ta ajale lähenedes hoopis kallimaks minemise asemel odavamaks läks?