trip-krainetrip-ukraine-dark
Aegean lennufirma Tallinnast Ateenasse

Kui ranged on käsipagasi nõuded? Kas 8 kg on rangelt paigas? Kes lennanud, millised on antud lennufirma kohta muljed. Skyscanneris oli just Kreeka erinevad sihtkohad odavalt müügis. Kes kuhu sõidab ja kuna?

Tavaline alkoholi ja toiduga Euroopa firma. Muud ei oska midagi öelda. Lufthansast erines see, et ekraanilt jookseb vahel ka mingi pilt. Enamasti reklaamid firma ja Kreeka kohta. Ja enne toitu tehti esimene joogiring ja siis peale toidu andmist kohe teine otsa. See jäi ka silma.

Aegean on pigem üle keskmise Euroopa lennufirma. Toitu ja jooki pakutakse, lennukid on uued ja mugavad ja näeb ka ekraanilt reklaame/asukohta. Soovitan kindlasti teha varakult veebi kaudu check-in (Aegeanil saab seda teha 48h enne lendu) ja valida kohad esimesse 5 ritta. Kuna Eesti ja Ateena vahel lendab väga vähe äriklassi reisijaid, siis on Aegean need määranud turistiklassi kohtadeks - aga istmevahe on seal tunduvalt suurem kui tagumistes ridades. Käsipagasi osas on Kreeklased üsna leebed ja paar ülekilo ei tekita üldiselt probleeme.

Erinevalt TAP-ist, kes eelmisel hooajal peale esimest suve Tallinna liini sulges, otsustas Aegean ka järgmisel suvel jätkata - http://tarbija24.postimees.ee/3332827/kreeka-lennufirma-veab-eesti-reisijaid-taas-jargmisel-suvel

Tere, Küsimus käsipagasi kohta, lennates Aegeanair-ga, kas peale kohvri 8kg mõõduga 56×45×25, võib mingi väiksem kott veel olla: fotokaamera, lapakas, või muu.., nagu Ryanairil. Kas seda kaalunormi 8kg ka kontrollitakse? tänud

Tere, on ehk värskemaid Aegeaniga lennumuljeid jagada? Kas pagasireeglid on muutunud paari aastaga karmimaks (mõõdetakse lennujaamas kusagil raamis vms)? 

Lend nagu lend ikka. Vb kitsamad reavahed. Käsipagasit ei kontrollinud keegi.

Lendasin paar nädalat tagasi  Aegeaniga suunal Tallinn – Ateena – Santorini ning tagasi sama marsruut ja kogemus järgmine. Tegin minnes Tallinn-Ateena lennu check-ini onlines (arvutis), kuid miskipärast süsteem Ateena-Santorini check-ini teha ei lasknud. Tallinna lennujaamas minu küsimise peale, miks nii, tehti lihtsalt check-in ära ja vastust ma tegelikult ei saanudki, milles probleem oli.

Kuna ma seal check-ini laua juures olin, siis kaaluti ka käsipagasikohver üle (lubatud max 8 kg, oli 8,7 kg, midagi ei öeldud), kuid rohkem minu teekonnal keegi mu kohvrit ei kaalunud ega kuhugi raami ei sobitanud (edasisest kaalumisest pääsesin ilmselt ka selleks, et rohkem check-ini lauda ei külastanud).

Enne tagasilendu laadisin alla Aegean Airlines äpi ning tegin tagasilendude check-inid telefonis. Käis ülikiirelt ja lennupiletid olid koheselt äpis kenasti olemas. Piletikontrollis lennujaamas sujus „mobile boarding passidega“ kõik ilma tõrgedeta.  

Tallinn – Ateena - Tallinn lennul pakuti sooja toitu. Kellel on isu keset ööd neile väga positiivne, kuid toidu pakkumine siis ajavahemikus 00.00-03.00 olenevalt kummas suunas lennuk startis. Ateena - Santorini lend kestis 25 minutit ja lennu ajal pakuti müslibatooni.

Endalgi nüüd mõned päevad tagasi saadud Aegeaniga lennukogemus edasi-tagasi suunal Tallinn-Ateena-Rhodos. Check-in sujus kenasti, tuli ka meilile meeldetuletus 48h varem, jätkulennule natuke hiljem ja tasub oodata, kuni mõlema lennu registreerimine avatud, siis saab teha korraga. Sain mobiili piletiversioonid telefoni ning kodulehelt printisin ka pardakaardid välja.Eks öised lennud veidi ebamugavad ole aga selle hinna eest elab üle. Istmevahed lennukil üsna kitsad (isegi minusugusele kesk.kasvu naisterahvale) aga muidu kõik sujus. Pikemal lennul pakutakse sooja sööki ja jooki + karastus-alk.joogid, lühemal otsal pakike küpsist-patoon ja jooke.Kohvrit keegi ekstra ei mõõtnud ega kaalunud, kuid tagasiteel Rhodoselt käis üks tädi kohvreid sildistamas (ju siis kontrolliti, et per inimene ikka üks norm silmamõõdus kohver).Tasub kasutada suvel seda sõiduvõimalust, mina sain perega madalaimast paketipakkumisest u 500€ soodsamalt käidud (lend+hotell+transport).

Ei hakanud uut samateemalist postitust tegema, upitan vana...
Aga küsimus selline. Aegean saatis teate, et Ateena-Samos lennu väljumise aega on natuke varasemaks tõstetud. Ja nüüd on saabumine Ateenas 07:15 ja Samose lennu väljumine juba 08:00.
Kas ühelt lennult teisele kolida selle ajaga on Ateenas üldse võimalik? Piletid on muidu ostetud Tallinnast kuni Samoseni.

On ikka. Ei tohiks probleemi olla. Kui lend tõesti hilineb vms, siis panevad järgmisele Samose lennule.

See järgmine lend on muideks 16.40. Ei tohi transiittsoonist välja tulla, siis jõuab.

Tänan info eest. Ja see lubatud 8kg käsipagasikohver reisib lennukis kaasas eks, mitte ei pea ära andma check-in'is?

Käsipagasi võtad kaasa lennukisse ja kui transiidist välja ei tule, siis peaks jõudma. See on suhteliselt väike lennujaam. Üldiselt kui piletid on ostetud ühest kohast, st sinu juhul Aegeanist, siis nad enne maandumist lennukis ütlevad jätkulendude gate numbri, kuhu pead suunduma. Jooksma pead kindlasti. Soovitan vaadata aiport floor map läbi ka alati eelnevalt.

Lihtsalt infoks ka teistele samal marsruudil liikujatele, et Aegean saatis täna uue teate Ateena-Samos lennu veel varasemaks tõstmise kohta ja nüüd isegi ei pakuta enam võimalust üritada ühelt lennult teisele jõudmiseks. Ju on kahe lennu ajavahe liiga lühikeseks jäänud isegi Ateena lennujaama mõistes.
Saab raha tagasi taotleda. Või mingi voucheri saada +10% lisaga. Muud lahendust neil miskipärast pakkuda pole.

Loogiliselt võttes võiks saada ka hilisemale Samose lennule. Kui broneeringu kaudu ise muudatust teha ei saa, siis tõenäoliselt tehakse see helistades korda. Vaata sobiv jätkulend välja ja paku seda neile ise.

Eeldan, et pilet on ostetud otse lennufirmast.

Meil samale marsruudile piletid ja samad muudatused mis Maatriksile saadetud, kuid peale seda 35-minutilise ümberistumisega muudatust saabus tunni aja pärast juba uus, milles jätkulend 11:05 ehk 4h kahe lennu vahel. Meie lend alles sügisel muidugi :)

Kevadisel ajal (minu lend aprilli keskel) sellist 11:05 lendu plaanis ei näita. Otselend Samosele alles õhtul 16:45, aga ka seda miskipärast ei pakutud asenduseks. Kirjutasin neile ise, et sobib ka see... vastust siiani pole tulnud.
Eks näe, mis saab.
Nii nad vist ka lase, et lendan neljast lennust ainult kolmega? Ja otsin siis Ateena-Samos lahenduse ise...