äraantav pagas otse lõpp-punkti

Tere.

Turkishiga lend Tallinn-Singapur ja edasi Jetstar Asiaga Singapur-Phuket eraldi piletitel.

Kas on võimalik lasta Tallinnas Turkishile check-in'i tehes saata pagas otse Phuketisse? Või eraldi piletite puhul peab siiski SIngapuris pagasi välja võtma ja uuesti Jetstarile sisse andma?

Aega Singapuris on piisavalt, aga tore oleks säästa end riiki sisenemisest ja uuesti turvakontrolli läbimisest peale pikka lendu.

Ilmselt ei ole.

Oleks nad ühes lennundusgrupis, siis oleks ehk võimalik, aga siin on üks Staralliance ja teine Oneworld.

3
0

Tere!

Endal on olnud sarnane case 2016 a.

Siis oli võimalik pagasit Singapuri transittsoonist edasi registreerida, ilma lennujaamast väljumata. Lisan ka sarnase foorumiteema lingi, kus sarnast teemat arutatud (edasilennuks oli tookord Bali)

https://trip.ee/foorum/uldfoorum/singapuris-luehike-layover-suunaga-balile-lennufirma-vahetus

Kindlasti tasub transiittsoonist üle uurida, kas seda praegusel ajal ka võimaldatakse ja siis kohapeal otsustada.

Lisan ka Bali teemas tehtud postituse.

Pagasit on võimalik transiittsoonis edasi registreerida kui lennud on eraldi piletitel (see ei pruugi võimalik olla kõikide lennufirmadega). Ise lendasin 2016a Singapuri Turkish Airlines-ga ja sealt edasi Jetstariga. Piletid olid eraldi ostetud ja pagas registreeriti ainult Singapuri. Transiittsoonis oli võimalik probleemideta pagas Jetstari lennule registreerida. Sooviti näha ka pagasilipikut, et selle alusel kohver üles otsida ning vajalikud toimingud teha.

Edit: piletid olid ostetud eraldi.

2
0

Ostsid piletid eraldi? Mul oli korraga ostetud, Turkish TLL-SIN ja jetstar SIN-MEL, pagas sai lopuni registreeritud.

1
0

Aasia siseselt võivadki lennufirmadel olla eraldi omavahelised kokkulepped, mis väga ei sõltu Star Alliance'i ja One Worldi jõujoontest mujal maailmas.

Seega kõigepealt võib proovida, kas Tallinn suudab lõpuni registreerida pagasi (ilmselt mitte),
järgmiseks võib proovida Turkishi transit deski Istanbulis igaks juhuks (väheusutav),
seejärel Singapuri Jetstari transit deski (see asi tõesti aeg-ajalt toimib),
viimasena siis piiriületust ja koti check-ini viimist (Singapuris on ju ka suur kaubanduskeskus nüüd lennujaama kõrval, võib ühtlasi sealt läbi astuda).

Igaks juhuks tasub Singapuris ka üle kontrollida, kui näiteks Tallinn (või keegi teine) lahkelt lubabki pagasi lõpuni kanda.
Mul on olnud umbes nagu Manila - Bangkok - Phuket pilet (Philippines Airlines - Bangkok Airways).
PAL arvas, et no problem, checkime kõik lõpuni, pagas Phuketisse, siin on teile kinnituseks pagasilipik.
Kui Bangkoki transit deskis hakkasin uurima, kuidas ma suurt piiri ületamata Phuketi lennule pääsen (seal mingi koridori on selleks), siis sealt öeldi, et nojah, me pagasikoostöö lõpetasime ära hiljuti selle PAL-iga. Võite oma lipiku minema visata, teie pagas tiirutab lindi peal teisel pool piiri, korjake üles ja tassige ise check-ini.

Seega seal Aasias võivad olla lennufirmadel omavahelised kokkulepped, mida aeg-ajalt uuendatakse või katkestatakse, nii et igasugused vanemad kogemused ei päde (ja isegi lennufirmade enda töötajad ei tea alati, mis seis hetkel on).

3
0

Tere

Vana, 2013. aasta uudis. Võib olla muidugi muutunud tänapäeval:

https://newsroom.jetstar.com/jetstar-announces-new-interline-agreements-with-global-carriers/

Seal väidetakse, et Jetstaril on interline baggage agreement Turkish Airlinerisga, mis tähendab, et on võimalik registreerida pagas Tallinnast kuni Teie sihtpunkti.

Mina soovitaks teha online chati (kui võimalik) Turkish Airlinesi või Jetstari ja küsida neilt otse. Turkishil Tallinna lennujaamas ka esindus olemas, sinna võiks ju ka helsitada.

Proovige ja andke teada kuidas läks.

2
0

Aitäh kõigile vastajatele!

Turkishi Tallinna esindus praegu vastas, et eraldi piletite korral tuleb pagas välja võtta.

ProovimeTallinna lennujaamas chek in-i tehes ja vajadusel Singapuris Jetstari leti juures uuesti õnne ja oleme valmis piiriületustel hängimiseks:)

0
0

Singapur on kõige kindlam, kui seal piisavalt aega on, et transiidis tegeleda. Reaalselt läheb kohver ikka lindile ja keegi lennujaama töötaja läheb seda otsima ja asjatama. Teie ootate seni leti juures pagasilipikuid.

Tallinna lennujaama töötajad teevad seda, mida lennufirma lubab. Need eraldi piletitega pagasite saatmised on praeguseks vist kõik Euroopa firmad ära lõpetanud. Põhiline probleem nende jaoks on see, et firma, kes väljasab pagasilipiku, vastutab kuni lõpuni pagasi eest. Kui Jetstaril on mingi jama, siis nõue läheb ikkagi Turkishile kuigi nenamd pole sellest saanud mingit kasu ega tasu, et nad pagasi eraldi piletiga lennule võtsid. Kunagi ammustel aegadel olen teinud igasugu ulmelisi pagasi check-ine eraldi piletitega firmadele, kes ei ole mitte kunagi mingit koostööd teinud. Aga nüüd pole see enam aastaid õnnestunud.

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased