Singapuris lühike layover suunaga Balile (lennufirma vahetus)

Tere


Küsin nõu:
Hetkel on meil olemas lennupiletid Tallinnast Singapuri ning nüüd vaja osta sealt edasi Balile. Plaan on minna otse edasi ning mitte linnas stopoverit teha.
Singapuris maandume kell 15.45 ning üheks edasi lendamise variandiks on kell 17.00 väljuv lend teise lennufirmaga. 
Kas oletan õigesti, et nii kiiresti ei jõua vahetada, sest peame pagasi check outima ja taas check inima? On kellegil kogemust?

Järgmine lend sellest, oleks 21.05 aga et selja taga on pikk lend ja tahaks ruttu kohale jõuda, siis see 5h20min paus tundub jube pikk...

Koos pagasi ootamise ja uuesti chekkimisega võib suht kindel olla et sellele lennule te küll ei jõua. Võtke hilisem lend, pealegi Singapuri lennujaam on maailma parim ja seal on palju huvitavat teha ja vaadata.

Pagasit on võimalik transiittsoonis edasi registreerida kui lennud on eraldi piletitel (see ei pruugi võimalik olla kõikide lennufirmadega). Ise lendasin 2016a Singapuri Turkish Airlines-ga ja sealt edasi Jetstariga. Piletid olid eraldi ostetud ja pagas registreeriti ainult Singapuri. Transiittsoonis oli võimalik probleemideta pagas Jetstari lennule registreerida. Sooviti näha ka pagasilipikut, et selle alusel kohver üles otsida ning vajalikud toimingud teha.


Küll aga on 2h 15 min üsna lühike aeg kui mõni eelnev lennusegment peaks hilinema. Sel juhul saate kukrut kergendada ja ikkagi 5-6h või enamgi oodata.


Lendude vahe on ju  1h 15 min. mitte 2h 15 min. Kunagi lendasin Singapurist edasi Jetstariga Phnom Penhi. Siis oli võimalik transfer deskist saata pagasit Jetstaril ainult Austraalia lendudele. Mismoodi praegu asjad toimivad, ei tea. Tasuks vaadata veel millisest terminalist lend väljub. Kui low cost omast, siis sinna üksi on juba minek 30 min.

JanarS, mis moodi see pagasi liikumine peaks välja nägema? Keegi JetStari töötaja läks saabunud Turkishi pagasilindi juurde, otsib välja õige kohvri, viib selle tsoonist välja ja toob uuesti tsooni tagasi ja saadab õigele lennule? Kus nad nii palju töötajaid küll võtavad, kes mööda lennujaama pagasit otsimas käivad? Ja kuidas nad läbi tolli jalutavad?

Need lennufirmad kes maksavad sellise teenuse eest lennujaamadele, nende reisijad saavad sellist luksust kasutada. Muidugi on riike kes nõuavad pagasi väljavõtmist riigi territooriumile saabudes (USA näiteks).

No las maksvad, mind ikkagi huvitab, kuidas asi reaalselt välja näeb. 

Sellisel töötaja poolt kohvri liigutamisel jääb toll tegemata, sest kohver ja reisija ei sisene Singapuri vaid jätkavad transiidis. Kui sa reisid edasi siselennuga, siis pead ikka ise kohvri ära võtma.

Aga muidu läheb keegi pagasiga tegelejatest sinna lindi juurde, otsib su kohvri üles, paneb uue lipiku külga ja saadab tõenäoliselt otse pagasisaali röntgenisse, kust see liigub läbi süsteemi õige lennukini. Pagasilipiku konts tuuakse kliendile.
See süsteem peaks toimima paljudes suuremates lennujaamades. Lihtsalt enamik reisijaid ei puutu sellega kunagi kokku või isegi ei tule selle peale, et sellist asja küsida.
Odavlennufirmadega üldiselt sellist asja keegi tegema ei hakka, sest need firmad pole nõus selle eest maksma.

Antud info leitav ka kodukalt. Küll aga on küsitav kas 1h 15min selleks piisav on.

www.changiairport.com/en/passenger-guide/transit.html

If you have your boarding pass, but your checked-in bags are only sent to Changi

Please proceed to your nearest transfer lounge/ counter. At the transfer lounge, you may refer to the Transfer Information Passenger Display System (TIPDS) to find out which transfer counter you can request for your checked-in bags to be transferred to your departing flight1h 15 min, ilmselgelt ei jõua, võta rahulikult kella üheksane lend, siis jääb sul aega  check outida ja check inida. Lisaks jääb veel aega burgerdada ja cooladada, wcdada, puuderdada ja joodeldada. Kui ei taha koonerdada siis soovitan vaadata filmi Layover, Kate Uptoniga peaosas.

Tulin nädal tagasi sealt.Ei jõua sest seal 4 erinevat korpust mille vahel sõidab rong.kui mõni lennujaam võib segadust tekitada siis just see. Minu lendu polnud kirjas näiteks nende äpis millega saad netti kasutada 24 h

Terminalid 1, 2 ja 3 on rongiga ühendatud, neljandasse tuleb bussiga sõita.

Suured tänud kaasa mõtlejatele! Ei hakka tõesti riskima ja võtame hilisema lennu :)


Reisime jaanuaris sama plaaniga. Singapuri ja sealt Balile edasi. Finnairiga sinna (mis maandub T1 terminalis) ja AirAsiaga edasi (mis läks T4 terminalist).  Lendude vahele jätsime umbes 4 tundi ja arvasime, et piisab. Aga juhtus nii, et Finnair hilines 3 tundi. Kuigi lennujaama töötajad ütlesid, et me ei jõua järgmisele lennule, siis panime ikkagi T4 poole jooksu. Võtsime kohvrid pagasist välja, läksime immigratsioonist välja ja uuesti sisse tagasi. Kuna pagasi äraandmine oli selleks ajaks juba lõppenud Airasia lennule, siis otsustasime riskida ja pagasiga (2 inimest, mõlemal kohver+seljakott) koos lennule saada (kohvrid oli Euroopa mõistes käsipagasi suuruses, aga AirAsia mõõdud on väiksemad ja pidanuksime andma need pagasisse). Turvakontrollis jäime mõningatest vedelikest ilma, mis pidanuks äraantavas pagasis reisima. Teel T4 terminali saime sõita nii bussi kui rongiga. Sisuliselt jooksime otse lennukisse sisse ja jõudsime napilt enne väljumist. Õnneks suure kiirustamise peale jäi teenindajal ilmselt meie liigne pagas märkamata ja lasi meid lennukisse sisse. Seega mõnikord võib juhtuda, et isegi 4 tunnine vahe ei ole piisav :)

Mina jälle planeerin tavaliselt Singapuris just nimme pikemad vahepeatused kui vaja oleks, et lennujaama nautida.  Vaid mingi väga koleda sunni tõttu suudaks sealt lihtsalt läbi joosta. Aga eks igaühele oma muidugi!

MärtLr - meil samamoodi, et T1 maandume ja järgmine läheb T4. Nüüd teame, et tasub riskida kui peaks selline olukord olema. Kas peale kohvrite lindilt võtmist peaksimegi otsima kohta, kus teise terminali saame sõita? Pole varem sellisel reisil käinud, et kõik lennud ühel piletil pole...

lauriluv - Olen Singapuri lennujaama entertainmenti kohta kuulnud palju häid sõnu, seega mõistan. Küsimuse eesmärgiks oli soov reisi algul ruttu Balile jõuda. Plaan on tagasitulles veeta täispikk päev Singapuris, mil jõuame kindlasti ka lennujaama uudistada.

Seal on kõik väga lihtsaks tehtud ja isegi jooksmise pealt leidsime õige tee kenasti üles. Sellepärast muretsema ei pea. 

Me jätsime tagasitulles endale 3 päeva Singapuris ja ausalt öeldes kahetsesime, et nii vähe.  Meeletult põnev ja mitmekülgne linn. Tagantjärgi mõtlesime, et oleks võinud Balil vähem olla ja Gili Air saarel ning Singapuris rohkem.

Kui juba Gilil käisite, siis oleks võinud mõne päeva ka Lombokile planeerida.

Riiki sisenemisel võib järjekord päris pikk olla. Kuigi nad suunavad seal ja ühtlustavad järjekordi, siis aega kulub.
Paar fotot T4 (neljandast terminaalist - no on ikka puhas)
Minu jaoks oli Singapur suurem elamus kui Bali ja Gili jne. Kel vähegi aega, peatuge linnas ja te ei kahetse. Minu Singapuri reisivideo on tuubis endiselt alles


DSC_8075