Air Asia lennupiletid

Tere,

Kas keegi on ostnud Air Asia`st otse lennupileteid? Nimelt tahaksin lennata Jakartalt Balile, aga pole ise kunagi läbi neti lennupileteid ostnud. Kuidas ma need piletid kätte saan?

Tänan, Sirli

nad pakuvad e-piletit niiet prindid välja ja esitad check-in lauas

Kasutasin Aasias Air Asiat ja kõik toimis suurepäraselt. Lennukid uued ja vägagi korralikud. Teenindus hea.

Sisuliselt ei ole vaja ka lennupileteid välja printida, piisab kui Sul on isikut tõendav dokument check-in'is näpus. Kohad on niikuinii suvalised. M&M

Loll küsimus aga: Kui ma ostan Air Asia kaudu piletid London-Kuala Lumpur-300 euri ja Kuala Lumpur-Perth 100 euri, siis millised maksud ja kui palju sellele lisanduvad? Saatsin neile küll vastavasisulise kirja aga vastust ootan siiamaani, seega tänud neile, kes oskavad vastata:)

Airasia näitab ju kohe oma kodulehel hinda ning sellele ei lisandu midagi (va pagas ja toit, kuid see on valikuline).

Ürita maksmiseni broneerida ning näed lõpphinda - peale seda ei lisandu pennigi.

Airasiaga on lennata väga lihtne. Võta lahti kodulehekülg ja täida lüngad kuni krediitkaardiga maksmiseni. Siis saad teada ka lõpliku hinna. Kui hakkad tabeleid täitma,siis tuleb ka arvestada,et saad broneerida lennukis tasulised kohad,kui soovid kas kindlaid kohti või laia istumisvahega kohti.Pikemal lennul oleks soovitav võtta laia istumisvahega koht(tasuline,hind on tabelis kirjas).Pagasi broneerimisel tuleks ka tagasilennul arvestada ostude kaal pagasisse sisse (pagas on tasuline).Vastava toidu saate ka kohe osta,kuna see on ettetellimisel soodushinnas.Lennukis oli aga väga väike toidu valik.Kindlustusega on nii ja naa,kuna teil on siiski juba meilt võetud kogu reisi kindlustus.

Heip!

Mul ka nüüd kolm lendu Air Asiaga plaanis. Kõik on makstud ja kinnitused mailil olemas. Mingeid kindlustusi, istekohti ei valinud. Ainult 25 kilose koti bronnisin omale.

Nagu odavlennufirmadega ikka, on oluline vist online check-in õigel hetkel ära teha, kuidu kasseeritakse lennujaamas mingi suvaline rahasumma teenuse eest sisse!?

Kas on peale online check ini veel, midagi mida peab silmas pidama. Või kõik muu on Air Asias nagu teistel lennufirmadel? Lennujaamas esitan online checkini paberi, tsekin koti sisse, siis istun lennukisse ja kaasa võin võtta umbes 8 kilo käsipagasit jne.

Oleks hea kui keegi kes Air Asiaga lennanud viitsiks kommenteerida, igast odavlennufirmadel võib igast lisamakse loogiliste asjade eest juurde tulla.

Aitäh!

Piia

Olen Air Asiaga lennanud kokku vist kõvasti üle 10 lendu, lähiajal ees ootamas veel 5.

Viimati lendasin nendega ca 2 aastat tagasi, siis vähemalt rahvusvahelistel lendudel check-ini tasu ei olnud. Vist ei peaks ka praegu olema: http://www.airasia.com/ask/template.do?id=440 Aga seda oskab ehk keegi värskemalt AirAsiaga lennanutest paremini rääkida. Ise teen seekord võimalusel web-checkini.

Air Asia puhul ei ole sellist poliitikat nagu EasyJetil (Ryanairiga pole lennanud, ei tea), et istekohta ka checkinis ei määrata ja siis istud esimesele ettejuhtuvale kohale. Ikka saad endale koha ja liigud sinna rahulikult, ei mingit tormijooksu parima koha saamiseks.

Minu meelest kui pagasi-, söögi- jm lisatasud välja arvata, on AirAsia väga hea lennufirma ja ei ole "tavaline" odavlennufirma. Teenindus on olnud väga hea, lennukid väga uued ja puhtad, toit väga maitsev (olen söönud pikematel lendudel). Teenindajad nii maapeal kui lennukis väga efektiivsed, sõbralikud ja abivalmid.

Vähemalt seni pole ma pidanud mitte millegi eest juurde maksma ja pole phtegi väiksemat tõrget esinenud. Lennukis jagatakse ilusti vajalikud immigratsioonikaardid jne. Minu arust väga heal tasemel lennufirma:)

Minu järgmine lend AirAsiaga on 25.veebruaril. Puhkus võiks juba olla:)

Thanks vastuse eest. Lähen lennule rahulikuma südamega. :)

Keda huvitab siis kõik maksud ja feed on siin kirjas: http://www.airasia.com/my/en/flightinfo/feeschedule.html#

Ainus, millega nüüd võib juurdemaksmist tulla on liiga suur v6i raske kott. Mul näitab siin 95000 Rp kuni 125000 Rp kilo kohta. Ehk vist 8 kuni 10 eur iga lisakilo eest. Peab siis hoolega pakkima :P

Ja käsipagas 56cm X 36cm X 23cm mitte rohkem kui 7kg. Huvitav, kas Air Asia kasutab ka vahel kaalu või neid raame kuhu peab käsipagasi kontrolliks sisse toppima?!

Ps. On kellelgi veel selle lennufirma kohta mingeid kommentaare või kogemusi jagada?

Mu meelest neil jube head hinnad ikka (Y) Teevad ka vaestele reisimise võimalikuks :D

AirasiaX ga läheme meie ka varsti esmakordselt lendama, Airasiat aga KaguAasia lendudel oleme kasutanud üksjagu. Ja nendel lenudel ei ole küll istekohad paigas olnud. Tegelt ei ole need AirasiaX piletid nii konkurentsitult odavad, sama suuri soodukaid teevad ka teisel lennufirmad. Me seekord magasime lihtsalt maha eelnenud pakkumised. Airasiaga olen ka igas mõttes rahul olnud. Mis hinda puudutab, siis on olnud juhuseid, kus kõigi lisatasudega Airasia pilet on kallim või enamvähem samas hinnas kui näiteks Thai airways või Malaysian Airways vms, mis reeglina lendavad parematel kellaaegadel, seega enne piletiostu tasuks ka alternatiivid üle vaadata.

@ edah

Me oleme küll nii Kagu-Aasias tavalise Air Asiaga ning ka AirAsia X-ga lennates hiljemalt check-inis oma istekoha koos numbriga saanud.

:) Nii mul nüüd check-inid ka tehtud. Peab aint printeri leidma ja välja printima.

Paar korda pakkus check ini tehes seda Air Asia kindlustust aga vajutasin järjepidevalt "Cancel" nuppu, et ei peaks juurde maksma :P A muu jonksus ja istekohad ka juba kindlaks määratud. Ise neid ei valinud, kuna see oleks tähendanud lisatasu jälle :P

Mis selle Air Asia ja Air Asia X vahe on? Üks lendab kaugemale kui teine? ;)

Air Asia X on Air Asia nn tütarfirma, mis opereerib pikamaalende (nt KL-London, KL-Sydney jt).

Mõne päeva pärast pean lendama Air Asiaga. Ei ole päris aru saanud sellest web check-in ist. See on minu jaoks midagi uut.

Kas keegi palun oskab täpsemalt seletada mida ja millal pean tegema ja kui pikalt enne reisi on see check-in võimalik. Saan aru, et tuleb arvutis oma broneeringu numbriga midagi registreerida ja siis välja trükkida. Kas selle väljatrükiga lähen nii nagu tavaliselt sheck-in kassaasse ja saan ära anda oma kohvri ja siis juba oma gate juurde lennukit ootama? Kas selle web check-ini saan ära teha ka mitu päeva varem? Näiteks sõidan siit ära nädala keskel aga Air Asiaga edasi alles järgmisel nädalal. Kas siis saan kodus enne ärelendu selle web check-in ära teha ja välja trükkida? Või tuleb see teha just 3 tundi enne lendu? Ega vist lennujaamas sellist trükkimisvõimalusega arvutit ei ole?

Vaata http://www.airasia.com/my/en/myflights/sci_webcheck-in.page

Check-ini saad teha juba nüüd kui broneering on tehtud ja lahti on see kuni 1 tund enne lendu. Seega võid ka kodus mitu päeva varem ära teha. Väljatrükitud pardakaardiga lähed lennujaamas vastvasse letti, kuhu saad pagasi ära anda. See on avatud 3 tundi kuni 45 min enne lendu. Edasi õigesse väravasse ja lennukile.

Air Asia X-il on veidi teised ajad, aga sama süsteem.

Peale hädaldamist leidsin juba ise ka vastused oma küsimustele.

Pole hullu, lennujaamas peab olema automaat check-in tegemiseks ja trükkimiseks. Kes aga tahab jagada oma kogemusi sellest, siis ootan huviga.

Air Asiaga lendamine on väga lihtne ja meil ainult positiivsed kogemused. Ainuke segadust tekitav asjaolu on pileti ostmisel lõpliku hinna teada saamine: algsele hinnale lisandub pagas (kui võtad pagasi), koht (kohta mitte valida ei õnnestu, valikus on lihtsalt kas kallimad ehk nende mõistes paremad/eespool olevamad või odavamad kohad), kindlustus (sellest saab mööda hiilida ilma endale kulutusi tekitamata) ja arveldustasu (ehk tasu selle eest, et saad krediitkaarti kasutades turvaliselt maksta :) -minu jaoks kõige arusaamatum tasu). Kui juba broneeringu kinnitused meili peal olemas, siis on edasi väga lihtne. Mobiiliga ja netis pole lennule check -in´i teinud. Küll on aga 4 x kogemus detsembrist, et lennujaamas on kenasti olemas chek-in kioskid. Nende kasutamine väga lihtne - sisestad oma broneeringu numbri, automaatselt saad reisija(te) nime(d) ning kinnitad OK-ga need ära ning kiosk trükib sulle pardakaardid välja. Nende alusel lähed annad ära pagasi ning siirdud lennuväravasse. Kui soovid check in tegemist traditsiooniliselt nö. letist,siis alates 21.sept 2011 lisandub mingi teenustasu selle eest.

Kommentaarina võin öelda, et sellest on-line check in´st pole küll minu arust väga suurt efekti asjade kiirendamiseks. Pagasi äraandmisel on ikkagi sabad ja küllalt pikad.Samuti võib seda aega pikndada nende inimeste askeldamine, kes on broneerinud nt äraantavaks pagasiks 20 kg ,aga kohver on 24 kg ja siis nad hakkavad sealsamas seda kohvrit ümber pakkima. Edukaid lende kõigile!

@ jutukas

Kuidas nii, et "kohta mitte valida" ei õnnestu. Õnnestub väga edukalt. Mul nüüd eesolevaks reisiks kõigil lendudel jäetud koht valimata, varasemalt olen aga kohti ka valinud. Väga edukalt saab kohta valimata pileti osta. Tuli vastavas kohas linnuke vist maha võtta vms (peast ei mäleta, aga võin mingil hetkel katsetada - kuidas see täpselt käis). Kui mul on õigesti meeles, siis kui pagasi puhul pidi valima "pagasiGA" reisimine, siis koha osas pidi vastupidi - pakutud variandist loobuma (ehk siis automaatselt on pilet "kohaga").

Nii, kontrollitud.

Ilma kindlaksmääratud istekohata pileti ostmiseks tuleb vastaval lehel (kui ekraanil on lennukisalong ja saab kohti valida) vajutada allolevale nupule "Remove seats". Teine võimalus on valida "Confirm and continue". Ehk siis jah, algselt on koht pakutud, kuid seda on täiesti võimalik eemaldada.

Kasutasin seda viimati sügisel, kui ostsin piletid veebruaris - märtsis lendamiseks, kokku 5 lendu AirAsiaga, neist ühelegi ole istekohta ostnud.

Meeldiv üllatus oli see, et Air Asia saatis ise meeldetuletuse koos broneeringu numbriga e-posti, et võid hakata check-ini tegema. Seda saab juba 7 päeva enne lendu teha. Finnairil aga ainult 36 tundi enne lendu.

Boarding Pass-il on kirjas, et 1 Cabin bag only (max 7 kg mõõtudega 56x36x23cm) ja siis veel pildid 1x handbag or 1x laptop bag.

Kas siis salongis võib olla neist kolmest asjast 1? Või 1 kuni 7 kg kott/kohver + hand bag või laptop bag. Kas keegi palun oskab kindlalt vastata?