Air Baltic Club " Claim Your VIP Status" kampaania

Teema puudutab siinkandis ilmselt enimlevinud SAS EuroBonus, Lufthansa Miles&More ja Finnair Plus kaardiomanikke, kel välja teenitud need kõrgemad "kuld-ja platinum tasemekaardid".Air Baltic tahab ilmselt neid rohkem lendavaid kliente endale meelitada kampaaniaga, kus konkureeriv tasemeklient saab oma PINS nr-i, Finnair, SAS-i või Lufti tasemekaardi koopia ja lendude väljavõtte saatmisel meiliaadressile [email protected] küsida samaväärset kaarti 1 aastaks Air Balticult. Väidetavalt ei saa see neil harjumuseks st. teevad seda iga kliendi puhul vaid korra "once-per-lifetime per account" ja tasemekaart peab olema reaalsete lennumiilide või lennusegmentidega välja teenitud, st. kingitusena saadud kaart neil reeglite järgi ei lähe arvesse. Saatsin kõik, kaasa arvatud viimase 2 aasta lendude väljavõtte, igaks juhuks koos ka mõningate tulevaste Finnair ja Oneworldi bronnidega umbes nädal tagasi neile. Ja täna leidus AB VIP kaart postkastist.Oleksin pidanud vist teemat alustama hoopis sellest, et ilmselgete odavlennutunnustega lõunanaabrite lennufirma pole olnud kunagi minu esimene valik, aga eks parema kaardi omanikuna on peaaegu moraalne kohustus nüüd aasta jooksul ka mõni lend nendega teha ;-)

FYI - kahjuks see kaart ei anna suurt miskit - fast tracki Riias , ent teinekord kaart tagataskust ikka vôtta.

0
0

Jah, ega sama värvi Finnairi ja AB kaardiga ei saa samu hüvesid.Aga näiteks musta AB VIP puhul väidetavalt fast track, lennule regamine lennujaamas, lounge kahele, 2 käsipagasit ja ka 2 x aastas upgrade businessi. Võimalik, et fast track ja lounge vaid Riias+Tallinnas ja Vilniuses, ausalt öeldes  pole jõudnud süveneda veel.

0
0

Teema pealkirja peaks äkki ümber nimetama Status Match-iks, kuna peale Air Balticu võib ju ka teistest sama all rääkida.

Kes pole üldse teemaga kursis, siis selgituseks, et aeg-ajalt üks või teine lennufirma (alianss), hotellikett vms. pakub konkurentide tasemeklientidele (kuld, platinum vms. kaarte omavatele) võimalust saada niisama (Status Match) või siis mõningase pingutusega (Status Challenge, tehes mingi arvu lende, ööbimisi vms) või ka nende kombinatsiooni" abil tasemekliendi staatust.

Hetkel taas pakub Air Baltic võimalust saada VIP staatust, aga kuna tegemist "once in lifetime" pakkumisega st. kui korra elus olen lihtsamalt selle VIP staatuse saanud, siis teist korda ilmselt ei kvalifitseeruks hetkel. Tahavad ka näha lendude ajalugu st. , et konkurendi kaart oleks ikka lendude eest välja teenitud, mitte kingituse või "status matchina" enne saadud.

Kevadel tegi SAS pingutuse ja veel enne oma alianssi vahetust pakkus Status Matchi võimalusena mul veel viimaseid kuid Finnairi kulda matchida SAS Eurobonus kulla vastu. Siis oli vaja ka lennud ette näidata, mis polnud probleem, kuna varasemalt lendasin nendega rohkem.

Finnair pakkus samuti eelmisel kuul välja Status Matchi ja oh imet, just Finnairi hõbedale langenuna, näidates, et oman (küll verivärsket) SAS kulda ja plaanis hakata SAS-iga rohkem tiiba ripsutama, sain vähemalt 1 aastaks kulla "taastatud". Kusjuures seekord ei olnud vajagi SAS lendude ajalugu näidata, mis oleks võinud mind natuke nõrgema SAS fännina näidata. Finnair on teadaolevalt küll omi edusid vähendanud nii tavaklietidele kui staatust omavatele, devalveeringud punkte jne., aga lounge, lisapagas, upgrade voucherid on abiks ikka.

SAS ei paku kahjuks peale oma Skandinaavia ja veel mõnede maade loungeisse mujal sissepääsu, aga staatus teeb lendamise natuke mugavamaks ja ka soodamaks, kui lisateenuseid ei pea eraldi ostma.  Stockholmi Arlandas oli üle pika aja tore nende ootesaalis istuda. Ja muidugi tähtis, et SAS-i abil sai Star Aliancei kulla, millega ka paljude teiste lennufirmadega (Lufthansa, Swiss, Brussels, LOT, Turkish jne). saaks lounge`i , lisapagasi, priorityd jne.

Nüüd siis teatas SAS, et juba septembrist lahkub Star Aliance`st ja liitub SkyTeamiga. Ilmselt SAS kuld siis annab minu poolt seni kasutamata SkyTeami lendudel samu hüvesid, seega saab ka elus esimest korda selle alianssi üle vaadata. Aga kahju oli muidugi Star Aliancest, st., et SAS abil ei saa edusid mujal kasutada. Samas netiavarustes ka paljud prognoosisid, et SAS kliente tahavad ka teised Star Aliance liikmed üle võtta.

Lufthansa tegigi mõned päravad tagasi algust ja hakkas meelitama SAS-i hõbe-, kuld- ja veel kõrgema taseme kliente oma Miles&More tasemeklientideks. Täitsin just taotluse ja sain vastuse, et "approved". Selleks, et staatus kestaks aastakese kauem, kui veebruarini 2025, on vaja novembri lõpuni teha 6 lendu (segmenti). Kuigi lennuplaanid muude lendajatega juba plaanis, on ilmselt ka see challenge sügisel tehtav. Teoorias kasvõi 1 pikendatud nädalavahetus, näiteks Tallinn-Frankfurt-Lissabon-Faro (code share Air Portugaliga) ja tagasi annaks lausa siinsamas Euroopas 6 lendu samal piletil ;-)

3
0

Tegin ka Status Matchi Eurobonus Gold - Senator , aga Lufthansa ahvid pole suutnud 7 päeva jooksul staatust Senatoriks muuta, Flyertalkis inimesed irvitavad täiega.

1
3

Turkish'il oli mingi hetk võimalik Status Match'i teha. Nende lehel see pole eraldi välja toodud, aga kuskil internetist käis läbi. Proovisin ja sain match'ida oma SkyTeam'i kulla Turkishi (Star Alliance) kullaks. Esialgu saad kulla 3 kuuks. Nende jooksul vaja teha vähemalt üks rahvusvaheline lend Turkishiga. Kui see tehtud, pikeneb kuld aasta lõpuni. Kui selle aasta jooksul kogud 15000 punkti, pikeneb saatus veel aastaks.

Hetkel näib, et saan Turkishi pikendatud ja ka SkyTeam'i oma uuendatud. Kõige kahtlasem on hetkel, kas saan ka oma Finnairi kulla pikendada aasta lõpuks, või kukub see ikkagi alla.

1
0

Minu kaastunne Snoopile. Selline asi on ikka tõeline tragöödia.

1
1

Neandertaal, minu kaastunne sulle, et sa midagi mõistlikku öelda ei oska teemasse.

0
0

Muidugi võtab vanduma. Samas kuni 10 business days oli kuskil kirjas.

1
0

Mina olen kunagi saanud Emiratesi kuldkaardi lihtsalt neile kirjutades, kus tahtsin kahte asja:

First class hinda nende lendudele alates Tallinnast ja kuldkaarti.

Kahe päevaga tuli vastus, et mõlemad soovid on rahuldatud, kuldkaardi püsimise eelduseks oli, et 3 kuu jooksul ka vähemalt ühe lennu nendega teen. Tegin, lendasin. Päris mitu aastat lendasin nendega.

Aga see oli ca 10+ aastat tagasi.

See AirBalticu VIP Status Match ei ol eteglikult neil mitte mingi kampaania, vaid on sellisel kujul nende lehel saadaval olnud vähemalt 5 aastat. Tõsi, nad eriti ei kipu lugema selle sooviga meile ning võib nõuda ahvikannatust neilt see VIP kaart kätte saada.

0
0

Ma katsetasin ka paar aastat tagasi, aga suht kiirelt tuli vastus, et aktsepteeritakse ainult Lufty, SASi ja Finnairi staatust, muud programmid arvesse ei lähe.

1
0

Kui kedagi huvitab, siis Sixt-i autorent matchib ka airBaltic Club-i klienditasemeid.

https://www.sixt.com/partners/airbaltic/

1
0

Vastupidi vist ei toimi? Sixt Platinum BT VIPiks?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased