Alustasime ümbermaailmareisi

Oleme kaks reisihullu eestlast ja läksime ümbermaailma tripile. Reisi teeb eriliseks see, et plaanis on seigelda ca iga nädal uues riigis ja oleme ära terve aasta. Blogi peame facebookis ja instagramis jooksvalt iga päev. Tegemist ei ole kommertsliku üritusega, vaid puhtalt oma kulu ja kirjadega isikliku seiklusega. Kui on huvi poole silmaga jälgida, siis saab seda teha siit:

Facebook: Tripi.Me

Instagram: Tripi.Me

Eelmisel nädalal seiklesime Jordaanias, see nädal Ühendemiraatides ja paari päeva pärast uus riik ;)

2
0

Äge ettevõtmine.
Aga ... 1 nädal igas riigis , see on läbijooksmine, te ei näe halligi ega saa õiget sotti niimoodi ühestki riigist!
OK, Liechtensteinist, San Marinost, Vatikanist, Monacost, Naurust küll.

5
11

See on igal juhul parem ettevõtmine kui see, mis me ülejäänud siin teeme. Nautige täiega! Annaks ise kuldraha, et saaks ka seal kaasas olla. Oootan põnevusega igat detaili.

14
1

Valdeku arvamust leiab iga ümbermaailmareisi kommentaariumist.

Aga elu on loodetavasti piisavalt pikk, et nautida mitmeid reisimise viise.

Kui sa ei vii ellu just 4-5 aasta pikkust projekti, siis ümbermaailmareisi emotsioon ei tule iga riigi sügavuti tundma õppimisest.

See emotsioon kasvab lühema aja jooksul planeedi mitmekesisuse ja kontrastide kogemisest.

Kui huvi on, siis saab pärast kreisimat trippi teha rahulikuma tempoga kulgemist ühes riigis, regioonis või isegi pisikeses külas.

6
2

tp, vägev reis! Kas kavatsete planeerimise teemal ka infot jagada? Paljude jaoks muudaks see blogi palju väärtuslikumaks. Kuidas piiratud ajalise ressurssi tingimustes infot leida ja mis allikaid usaldada, kuidas alternatiivseid sihtkohti võrdlete ja mille alusel otsuseid teete ühe või teise riigi või lennupileti osas. Kuidas eelarvestate jne. Lisaks, kas olete mõelnud ka FB aiast väljaspool infot jagada? Oma veebisaidi haldamine on ilmselt reisil olles liiga suur töö aga wordpress, blogger, substack, medium jne on kõik tasuta ja lihtsad kasutada. Turvalist reisimist!

3
1

tp - head reisi!

Valdek - loomulikult oleks ideaalis meil megalt aega, raha jms, et kulgeda rahulikult mööda maailma. Aga on ju töökohustused, pere jne. Kuigi minu ümbermaailmareis on alles tuleviku plaanides, ei näe ma oma tänase töö kõrvalt eriti võimalusi, et "omas tempos kulgeda".

Nii pean tunnistama, et oma 75+ külastatud maast ongi umbes 10 lausa shokeerivalt väikse ajaga ehk +/- 1 ööpäevaga läbitud (jah, neist 4 ka Valdekul juba kirjas). Ning arvestatav osa riikide külastustest on ka umbes 7-10 päevaga "tehtud".

Samas palju sõltub ka riikide suurustest, sel kuul tulin Austraaliast, kus tõesti ka ligi 2,5 nädalat polnud kuidagi piisav, et kõike varemplaneeritut näha (seda eriti koos Tasmaania saare külastusega). Aga ehk saab ikka kunagi tagasi minna ja mõned vaatamata jäänud kohad (Uluru kivi, suur korallrahu, Adelaide koos sealsete veiniistandustega, Great Ocean Road jms.) siiski üle vaadata.

Kusjuures olen hakanudki mõtlema, et võib-olla alles sellel "tulevasel ümbermaailmareisil" pühendada Austraaliale uuesti see 1-2+ nädalat enne või pärast 2-nädalat Uus-Meremaad jne.

5
2

Eesmärk ei olegi kôiki riike süvitsi läbida. Mônedes riikides on juba ka käidud ja kindlasti satume paljudesse veel hiljemgi. Ümbermaailmareisi môte on meil see, et teha midagi erilist ja läbidagi vôimalikult palju riike, et kogu aeg oleks seiklus ja pônevus. Hiljem tagantjärele tekivad riigid, mida tahaks rohkem tundam ôppida ja siis saabki neid pikemalt nautida.

Peale Facebooki ja Instagrami hetkel reisi ajal ei ole väga aega tegeleda, kuna jooksvalt tegeleme ka lendude- ööbimiste- aktiviteetide planeerimisega. Aga tänud heade soovide eest ja ka vajalike kriitiliste kommentaaride eest ;)

4
1

Diil :)

0
0

Nii äge! Kindlasti on see jube vahva kogemus ja hoian silma peal! Ise planeerin ka aastast reisi ja pigem Ladina-Ameerikas kulgemist. Mõte on lihtsalt aasta ära olla aga samas mitte ühes kohas aga mitte ka riik nädalaga..pigem kuu ja riik pluss-miinus.

Jagage ka just tehnilist infot. Kuidas saate lennudiilid, ehk ka eelarvelist poolt natuke...kas olete seadnud päevaeelarve? Aastaeelarve?

pilte juba vaatasin:) Elan õhinal kaasa.

1
1

S.i.k.u

Jah, eelarve teema võtame mingi aeg kindlasti üles. Hetkel on väga aktiivne seiklus ja kui tekib mõni rahulikum päev, kus vähem tegevusi, siis avaldame eelarvega seotud detailid. See teema tundub paljudele väga põnev! Lennudiilid ja muu tehniline info ka mingi aeg tulemas ;)

1
0

Ma tean, et see on etteruttav, aga kus te Indias plaanite peatuda?

0
1

--> Kadri Olen

Indias teeme seekord lühikese peatuse Kolkatas/Kalkutas ;)

Täitsa võimalik, et jõuame veel korra Indiasse sama tripi jooksul, see on väga põnev ja suur riik.

1
2

Väga vahva ettevõtmine! On ka minu unistus... some day...

Lihtsalt huvi pärast uuriks, kui vanad on peategelased? :)

1
1

---> jazzband

Peategelaste vanuseks neiul 28 ja vanamehel 44

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased