Amsterdam

Tere, olen üsna võhik kogu reisimises, kuid nüüd oleks soov Amsterdami minna. Sellega seoses tekkis palju küsimusi, kuid tundus, et siin selleteemalised teemad juba aastaid vanad.

Inimesed, kellel rohkem kogemusi odavate lennupiletite leidmise jms, äkki oskab keegi aidata leida soodsaimat pakkumist?

Hotelle olen kõvasi juba ise ka uurinud, soodsaim pidi olema Bob's Hostel aga see juba praegu augustiks välja müüdud. http://www.booking.com/hotel/nl/casa-400.en-gb.html?aid=341985;label=bookingbox-ee;sid=67201a9432ecd9f796cac5958842583e;dcid=1
Selline hotell jäi silma, kas saan õigesti aru, et kui praegu ära bookin(396eurine), ei pea midagi maksma ning saan maksta alles kohapeal?

Samuti kas on kohapeal midagi mida soovitate/ei soovita teha? Kas Iamsterdami kaart tasub ostmist?

Ette tänades,
Kerttu

Kõige parem võimalus on Estonain Airi otselend

Kui booking.com-st broneerid, siis jah, seda raha nad kohe maha ei võta ja maksta tuleb kohapeal. Samas, peab see summa koguaeg kaardil olema, sest mingiaeg nad kontrollivad, kas raha on ikka olemas (see on siis broneeringu tagamiseks).

Millal minna plaanid?
Hetkel airbalticul kampaania kus Riiast Amsterdami edasi-tagasi piletid 129€
Aga need kehtivad ajavahemikus 17-27 aprill sõitmiseks ja siis pead kuidagi Riiga saama
http://airbaltic.com/en/last-minute-flights

Selge, aga kui sellel hetkel ei ole raha kaardil, broneering tühistatakse? Ilmselt juuli algul enam kohti ei ole, selleks ajaks oleks raha alles olemas.
Ning aitäh väga kasulike linkide eest!

Iamsterdam kaart üldjuhul vist suurt mõtet ei oma. Ainult siis kui on plaan just neid toodud muuseume külastada ja suht palju ühistranspordis ringi sõita sinna juurde:
http://www.amsterdam.info/pass/

Lennupiletid vaata nt KLM. Muideks nendelt saab augustiks soodsamalt kui EA'st ostes. Samas lend on ikka EA'ga. 164 EUR edasi-tagasi. Soovitan VÄGA vaadata ka seda, et saaksid sellise lennu, mis läheb Tallinnast hommikul 6:15 ja tagasi Amsterdamist õhtul 20:15.Pmts võidad sellega pea kaks päeva juurde ja samas hotelli öö eest maksma ei pea.

Hotelli soovitaks vaadata peale lennupiletite ostmist ja siis kasutada booking.com ja hostels.com lehti.

Üldjuhul kui bronnid hotelli, siis nad lihtsalt kotrollivad, et see kaart sul reaalselt töötaks. Mul ükskord bronniti ära 1 eur ja siis tühistati jälle.

Üks hea võimalus öömajaks on kasutada airbnb portaali. Olen kasutanud, kuskil 50-60 eur eest saime endale terve korteri koos kõigi mugavustega ning 2 jalgratast. Nii sai ka rattarendi pealt säästetud.

Kui nad hakkavad kontrollima, kas kaart toimib, siis minu kogemuste järgi kontrollivad nad ka seda, et seal raha oleks. Umbes kaks kuud tagasi juhtus nii, et mul oli broneering, aga võtsin ükspäev kogu raha arvelt välja. Siis mingiaeg tuli kiri booking.com-ist et teie kaardil pole raha, et kontrollige oma konto jääki või broneerige teise kaardiga (midagi umbes sellist, täpselt ei mäleta). Seega ise nad broneeringut ei tühista, vähemalt mitte kohe.

Leidsin sealt airbnb'st nii hea pakkumise, et see tundub isegi natuke liiga hea, et tösi olla :P https://m.airbnb.com/listings/984989 kas töesti ongi korter kesklinna lähedal, kedagi teist sees ei ole ja vaid 35euri öö?

Jep, tundub reaalne teema:) Arvesta, et airbnb ise tahab ka veel mingit raha saada, ei mäleta täpselt enam kui palju.. 35 eur öö eest on väga hästi saadud!

Sain aru, et airbnb kannab raha hostile aga millal mina neile raha pean kandma? Kohe peale bookimist?

Jah, sina pead kandma raha Airbnb-le hetkel, mil broneerid. Ja et ei oleks mingit pettust, siis kannab Airbnb rahad korteri omanikule peale sinu viibimist renditavas korteris. Üldiselt ei ole mul olnud probleeme ei USAs ega Itaalias selle süsteemiga, aga samas inimesele, kes selgelt eriti seda reisimise kogemust ei oma, sellele soovitaks ehk lihtsamat hotelli varianti.