Amsterdami lennujaama kohta infot palun

Kas keegi oskab öelda, kui palju tuleks aega varuda Amsterdami lennujaamas lennukile jõudmiseks Tallinn - Amsterdam - Detroit (USA). KLM pakub erinevaid ümberistumiste aegu. Ise aga pole ma ennem läbi Amsterdami lennujama reisinud, ei kujuta ette, kui suur see on. Alates siis 50 min, kuni 4 h, et küsimus, kas 50 min jõuab check in teha (ilmselt saab küll juba lõpuni selle teha Tallinnas peale istudes, aga kui mitte ) ?

Lennujaam on suur. Ühest otsast teise jalgsi ca. 30 min. Samas ei tea kui suur väravate vahe on ja kas sul on lennud ühe pileti peal. Kui on 2 eraldi piletit siis on sul vaja 2 h. Kui ühe pileti peal siis 50min-iga tuleb toime, kuid mina ei riskiks, mis siis, kui lend tallinnast hilineb kasvõi 15min?

Ühe piletiga peaksid jõudma, kui sa trügid ennast esimesena lennukist välja ja jooksed. 2 piletiga ei jõua absoluutselt kindlasti 50 minutiga. Amsterdamis on päris korralik turvakontroll, mis võtab päris palju aega.

Olen lennanud nii, et tln-amsterdam, siis pidin seal uue check-ini tegema ning edasi chicagosse lendama. aega oli u 2h. Ja no väga napikaks läks. Turvakontrollist sai küll lihtsasti läbi, sest rahvast väga palu polnud, kuid pagasi saamisega läks aega. Viimaks kui ma oma kodinad kätte olin saanud, siis oli aega u 40 minutit ja ma olin ikka väga pabinas, sest USA lendudel kästakse vähemalt 1h enne kohal olla.
Ei teagi, kas oleks jõudnud, sest chicago lend oli tühistatud ning ma läksin läbi washingtoni. see lend oli veidi hiljem, niiet jõudsin hästi lõpuks.
Ja isegi kui sul 50 min jääb aega lennukile joosta, siis ega need töömehed sellepärast su pagasit kiiremini ei liiguta, et see võib maha jääda.
Parem oota veidi lennujaamas kui kulutad oma närve, et jõuab-ei jõua.
:)

kõigile info eest. Tavaliselt ongi lennujaamades ootamine, nii et mõtlesin igaks juhuks küsida, et kui tegemist sellise pisikese kohaga, siis ei peaks asjata passima. Aga selge siis, kui suur lennujaam, parem rohkem aega kui vähem.
Ma loodan ka, et kui üks pilet, siis ei pea pagasit vahepeal välja võtma. Aga pileti kavatsen bookinghouse kaudu osta, nii et ma ei teagi, kas see on siis ühe pileti peal või mitte, igatahes kui üks lennufirma neid reise nii pakub, siis arvatavasti on see ikka nö üks pilet.

Yxpirru, sa pole vist kunagi varem lennanud, oled alles päris noor vöi pole jälginud ajakirjandust? Vastasel juhul peaksid ehk teadma, millise suuruskaliibriga lennuväli Schipol on :-)

Schiphol lausa on selle lennujaama nimi ning jah, tegemist Euroopa ühe suurimaga. Seega teemaalgataja kommentaar pisikesest kohast tõmbas ikka suu korralikult muigele :)

BTW, kui sa, Yxpirru, oleksid veidikenegi suvatsenud kasutada otsingut, oleksid saanud kogu töe 'Amsterdami lennuvälja' kohta paari minutiga, ilma liigsete kysimusteta.
Näiteks: http://trip.ee/node/40310#new

Lisaks veel, et KLM peaks Tallinnast minnes peatuma mitte "toru" otsas, vaid veetakse bussiga - igatahes kevadel oli nii, mis jällegi võtab aega. Seega pigem varuda natuke aega, eriti kui kogenud lendaja ei ole. Lennujaamas saab aega parajaks teha küll, kasvõi mööda poode ringi vaadata see aeg. Lennujaam on võrdlemisi suur, aga samas üsna loogiline, mingit eksimisvõimalust seal küll tekkida ei tohiks, kui infotabloosid rahulikult vaadata.

Tallinna lennult USA lennule - 50 min - mina ei riskiks. Tavaliselt see TLL-AMS hilineb ka veel mõned mindid väljalennuga. Siis ootad Amsterdamis bussi ja siis asud jooksma lennujaama teise otsa. Ebatõenäoline, et jõuad.

Erilised tänud veel porilasele ! Enda õigustuseks veel niipalju, et olen küll lennanud - Kärdlasse 10 rbl eest, noor igatahes, ja nojah, ajakirjandus, eh, kes seda jälgida jõuab. Otsingut suvatsen kindlasti järgmine kord kasutada, olgu see kord mulle õppetunniks.
Nüüd hakkab tunduma, et ma ei jõua 1,5 h ka.
Minu segased päringud on põhjustatud sellest, et olen tõesti ainult mõned loetud korrad ookeani taha lennanud, aga mingite imelike kanalite pidi nt Islandil pisikeses toa sarnases lennujaamas toolil istudes (kolm poodi oli seal ka) või Copenhagenis jne.

Mõnus loogiline lennujaam aga oi-oi kui suur :)