Annapurna ring kevadel

Soov on minna järgmisel aastal märtsi viimastel nädalatel kuni aprilli keskpaigani Nepaali ja seal ka Annapurna ring läbida. LP annab matka pikkuseks 16-18 päeva, reisibürood pakuvad 25. Mis on teie kogemus? Mitu päeva tasuks sellele planeerida? (matkajateks noored, kel keskmine/hea füüsiline vorm, mägimatkade kogemust pole)

LPst lugesin, et Thorung La on kuni märtsikuu keskpaigani sageli halbade ilmastikutingimuste tõttu suletud. Kas kellelgi on kogemusi? Olete tagasi pöördunud?

Kas matka saab ka omal käel läbida või on teejuht kindlasti vajalik? Või, kas teejuht on vajalik kogu raja läbimisel või saab saatjat vajadusel külast palgata?

Lisaks - soojad joped, kindad ja muu sellise saab Kathmandust osta, ent jalanõud? Veekindlad matkasaapad oleks vast parem Eestist kaasa võtta? Kas oleks vaja ka magamiskotti? Mida veel?

Tänan hääde nõuannete eest!

JAh 16-18 päeva on norm:) Saab ära teha küll. Seal pole midagi nii mägironimist, rohkem selline kõndimine orust mäkke ja vastupidi. Mõni kord rohkem raskem mõni kord jälle lihtsam päev. Ilmaga on nii, et jah kuidas juhtub! Uuri Nepaali turisti kodukalt enne minekut. Mina soovitan võta ühe kohaliku serpa. Võib kanda kotte ja on lihtsam ka. Reisifirmad nöörivad rämedalt. Seega saate kohe raja algusest kellegi kaasa võtta. Kui ta peab teie asju kandma, siis tuleks leppida kokku kas tal on oma kandekorv. Kas ta maksab oma söögi ja ööbimise eest ise. Nuh võite küsida sellist teenust kohalikust reisifirmast ja siis raja juures saate selle 2-3 korda odavamalt. Teejuht otseselt vajalik pole..nii palju on valgeid matkajaid ja ega teelt naljalt ära eksida ei saa. Silte on ka kusjuures üleval..ja kohalikes mägionnides/kohvikutes info olemas.

Jah Kathmandust ostke kõik varustus. Üliodav ja ülikvaliteetne! Eestis on ju röövelhinnad. Meie tankisime sealt kõik oma tipptasemel varustuse. Pidanud siiani vastu ja hind oli lihtsalt naeruväärne. Muidugi tasub kaubelda kõvasti.. see tähendab ikka kõvast! Matkasaapad Eestist, peate ennem need sisse käima!!! Sisse ostke "termo"sokkid. On endal mugavam ja parem. Saabastele vibram tald kohustuslik. Sealt saate osta matakeppid või võtate puu toika ..on kergem rada läbida. Magamiskott kindlasti..ööbimis kohtades ikak hea magada. Ostke kathmandust..odav ja super head:)

tervitades, kriskake

Olen samuti ringle mineja ja hetkel veel üksinda. Esialgne kava on 27 märts kuni 18-20 aprill. Nõned näpunaited aga kuluks ära, kus ööbida näiteks Kathmandus ja kas parki sisnemise passi saab 7 päeva nädalas teha? Teejuhti ma arvan ,et ei vaja, liiklejaid peaks olema rajal küllaga. Ja päris esimest korda ka ei reisi. Mida aga soovitate kindlasti Katmandust ringile kaasa osta? Mida rohtude poole pealt soovitate? Kõik inf on vilcome.

Loorenk jäta oma mail ja räägi plaanist. Tiit

mingi pildi Annapurna ringist saab www.annapurna.ee

või konkreetsemate küsimustega olen nõus aitama telefonil 56566814 või emailil kaarell@ut.ee

Terv, Kaarel

Lähen uuesti ringile (seda küll väikse kõrvalpõikega) 26.04. 16 päeva on täitsa ok, aga lihtsalt peab mõne päeva jätma tagavaraks. Kriskakese jutt on täitsa täpne. Välja arvatud, et asjad on super kvaliteediga. Kohe, kui hakkad sealsetes poodides kvaliteetseid asju otsima, siis selgub, et neid peaaegu ei ole :(. Aga tavaasjad (mis kõlbavad enamus juhtudel) on normaalse hinnaga.

Käisime 2007 a. samal ajal märtsi lõpp aprilli algus.Mis puutub ilmaoludesse, siis matka alguses on väga-väga soe ja niiske, kõrguse tõustes läheb aina jahedamaks. Kuru ületamise hommikul oli temp. -16c ning väga tugev tuul. Ostsin enne minekut uue suusajope, mis läks väga väikseks pambuks kokku, ilma korraliku jopeta oleks olnud ikka väga külm. Ühel inimesel meie gruppist hakkas nii külm, et kuru tipus ei tahtnud käed enam korralikult liikuda. Soovitus mõelda väga põhjalikult läbi oma garderoob (sest kogu kupatust kannad ju omaenda turjal, muidugi juhul kui ei võta kandjat).Kandja hind on meie rahas u. 75 krooni päev. Pidime võtme kuna ei hinnanud oma jõudu adekvaatselt ja fototehnikat sai arutult palju kaasa tassitud.Selle raha eest ta siis ise vaatas kui palju sõi, jõi. Kuivõrd enamus kandjatest elavad piirkonnas, kus kliima on soe ja mõnus, pole neil vastavat sooja riietust, kuru ületamiseks. Meie oma värises kui "haavaleht", kui küsisime, et miks ta ometi rohkem riideid selga ei pane, siis selgus, et polegi midagi panna. Kraamisime siis oma kampsunid välja. LP paneb samuti südamel,et kui võtate kandja on teie kui nn "tööandja" kohus hoolitseda tema heaolu eest:)! Ravimitest olid kaasas ibumax, smecta ja küüslauk, mis laiendab veresooni. Ka meie teejuht soovitas peavalu korral küüslauku süüa. Meie peatusime Katmanduus viibides Kathmandu Guest Houses http://www.asiarooms.com/nepal/kathmandu/kathmandu_guest_house.html Sinna oli võimalik jätta see osa pagasist, mida matkal vaja ei läinud nt. nn linnariided. Käimiskepid olid heaks abiliseks, kuigi hind kohapealt otses ikka päris soolane. Ühinen Hugo arvamusega, et kvaliteedist on asi kaugel. Võib ju jääda mulje, et said mega hea hinnaga windstopper jope, kuigi suure töenäosusega ta oma ülesannet ei täida. Peab paika - ütlus ma pole nii rikas, et osta endale odavaid asju. Igatahes ilusat reisi! Sügava elamuse reisil Nepaali saate igaljuhul!

Kindlasti tasub teha Manangis üks puhkepäev aklimatiseerumiseks. Käia järve ääres, ronida ca 300m üles mäkke väikse koobaskloostri (või kuidas seda eesti keeles nimetadagi)juurde jne. Siis on edasine teekond vähem vaevusi tekitav. Alla tulles tasub põigata paremale Kagbeni - unustamatu Mustangi piirilinn - vanas osas oleks aeg paarisajaks aastaks seisma jäänud. Ja muidugi Poon Hill ja päiksetõus üle Himaalaja.

Ja arutut kola ei ole vaja mäkke vedada! Ikka vaatasime silmad suured milliseid röögatuid tavaarilademeid veeti kaasa lihtsalt niisama. Ei olnud need tipugrupid vaid niisama jalutavad kenad inimesed. Iga gramm mõtle läbi, kas sul on seda ilmtingimata vaja või on ilma ka võimalik piiratud hulk päevi toime tulla. isegi kui ise ei kanna, on kandja ka inimene.

Tavaari suhtes - kui Pokharasse peaksid lendama, siis seal on ka kõiksugu ""North Face"" i poode. Kui just tippu ei kavatse ronida, siis ajavad asja kenasti ära.

Jäta pikkadeks lendudeks mõni varupäev - lennud toimuvad kohati "mitte-päris-graafikupäraselt". Meil tõsteti Pokhara - KTM järgmisele päevale ja siis jäi ka 5 tundi hiljaks.

Nauditagu! Ja tarvitatagu vähe plastikut Nepaalis, sest kohalike andmel nad seda eriti kokku ei koguvat ja mägedest alla ei toovat, vaid kui, siis lähevad pudelid teetäiteks või põletatakse ära. Kes tahaks pattu hingele?

Saime hulludelt päevadelt soodsad piletid Delhisse ja tahame teha Annapurna ringi. Niipalju olen uurinud, et eelistatakse vastupäeva minevat ringi, kuna siis kõrgeima kuru ületamine veidi lihtsam. Kuid isegi siis on inimesed alustanud erinevatest küladest ja see on võtnud erineva arvu päevi. meile oleks tähtis et kogu reis täpselt 3 nädala sisse ära mahuks. On kellelgil head ideed kuidas oleks tark tegutseda?

Kui kogu reis (Tallinn - Dehli - ... - Tallinn) on 21 päeva, siis ma valiks Annapurna ringi asemel midagi lühemat. Selle ajaga on ringi teha võimalik, aga see saab olema paras tormamine ja varupäevi pole.

Reisil üldiselt ja Nepaalis eriti on hea, kui on aega. Saad trekil tunnikese kivi peal istuda ja vaadet vaadata, pärast trekki Pokharas varbaid leotada, Kathmandu orus vanad kuningalinnad üle vaadata. Ja mägedes / arengumaades võib alati juhtuda mingi jama... Väänad jala välja või tuleb tellitud transfer päevakese hiljem järgi või on lihtsalt ilm nii vilets, et ei saa liikuma... Ühesõnaga, pingeline ja maksimaalselt "täis" reisiplaan pole hea mõte.

Ma ise käisin Nipernaadi korraldatud ABC (Annapurna Base Camp) trekil. Reis oli 21 päeva ja otse Kathmandusse, mitte läbi Delhi. Trek 12 päeva (Phedi - Chomrong - MBC - ABC - Chomrong - Ghorepani / Poon Hill - Naya Pul), algus ja lõpp Pokharast. ABC rada on hingematvalt ilus! Need matkapäevad tasub Kathmandu ja muu Nepaali jaoks ohverdada küll, isegi siis, kui oled täisvereline mägedefriik.

.. Annapurna ringi kohta sai kunagi 2006 kevade matka põhjal kirja pandud ja on nüüd netis aadressil: http://www.hot.ee/kyllitiits/Annapurna_info.html

Päevik on ka, aga see on hirmus pikk ja inglise keeles. http://www.hot.ee/kyllitiits/Namaste.doc

Üldiselt soovitan aega varuda igal juhul paar päeva varuks. Pigem rohkemgi. Endil meil oli aega ja see oli väga hea. Mägedes läks paar päeva haiguse nahka ja pärast läks paar päeva veel streigi lõpu järellainetuses enne kui liiklus normaalselt toimima hakkas. Ka jamad siselendudega tundub, et on Nepaalis pigem tava, kui erand. Kojulennust maha jääda oleks ju õite nukker ja kui jääb paar päeva üle, siis nende huvitavalt ära kasutamine ei ole sealkandis probleem.

Koha pealt asjade ostmine on minu meelest suht loterii, hinnad on küll odavad, aga kvaliteet üsnagi vahelduv.

Aga minna tasub kindlasti!

Ka käidud kevadel 2017 Annapurna matkal. Olime omapäi, tassisime ise oma kotte ja giidi ei võtnud. Saime kenasti hakkama. Reisivideo leiab siit, ehk on kellegile tulevikus abiks