Mis asi on apartmenthotell?

Mis see on? kas selline sobib ka pensionäridele? Kas on sellist mõtet  broneerida reisifirma kaudu? Lihtsalt mõtlen et kas sobib selline ka umb. 70+ aastastele?

Apartment-hotell, ehk ruumideks on (stuudio)korterid (ehk siis üldiselt olemas ka köök, kus saab ise sööki valmistada), mitte klassikaline hotellituba, kus vaid magamistuba ja dushiruum.

... ja seal köögis on kõik vajalik, et ise süüa teha. Külmkapp, pliit jne

Lihtsalt öeldes. Kui soovid ise süüa teha, siis võta apart. Kui ei viitsi, siis võta numbrituba.

Jah, kui aga võrrelda hindu, siis enamasti kipuvad need apartmendid olema samas hinnaklassis või isegi kallimad kui tavaline hotellituba koos hommikusöögiga. Mõte sobivuse osas võiks seega käia umbes taolist rada, kas eelistatakse reisil ise turult või poest produkte hankida ja  "kodus" süüa teha või pigem lasta end hellitada juba valmis serveeritud söökidega. Me naisega veel  70 pole, aga reisiaega me kokkamisele ei viitsi kulutada, üleüldse viibime hotellides nii vähe kui vähegi võimalik, praktiliselt ainult magame seal. No veekeetja võiks igaks juhuks olla, aga täismahulist kööki me lihtsalt ei vaja. Reisilt koju jõudes ongi esimeseks ehmatuseks, et nüüd peab hakkama jälle ise söögi eest hoolt kandma, mis tähistab argiellu, tükkis kaasnevate muredega, tagasipöördumist. Koju on küll alati hea tulla, aga pisut kurb on see vabaduse ja puhkuse lõpp ikka.

Apartmentides on enamasti rohkem ruumi (vahel ka mitu tuba vs üks tuba hotellis sama hinna eest) kui tavalises hotellitoas ning tihti ka pesumasin (mõnedes riikides vähem, mõnedes rohkem tavaline). Ise võtan alati pigem rõdu, pesumasina ja köögiga korteri, kui hotellitoa. Ma ei kokka seal köögis, aga väga hea on võtta köögikapist klaase kokteilide jaoks ning taldrikuid suupistete tarvis ja nendega rõdul laud katta. Samuti meeldib mulle, kui saan õhtul linna pealt tulles riided ise pesta ja hommikuks on need juba kuivanud; alternatiiv oleks oma hotelli või mõni avalik pesumaja, kuhu pead maksma ning saad oma asjad tagasi ehk 24h pärast.

Lisaks veel, et kui soojal maal reisida, siis apartementides on kindlasti külmik. Hotellitubades reeglina mitte. Ja kindlasti ei ole apartement kallim kui tavaline hotellituba. Kahekesi reisides on väga .sobilik võtta stuudiokorter , see on siis kööginurgaga tuba.

Apartment hotellides tihti pole 24/7 check-in võimalust.


Ma reeglina olen hilise ärkamisega ja ei viitsi tõusta sel ettenähtud hommikusöögi ajal, seega ei ole see minu jaoks eriline miinus.

Lisaks veel tuleb arvestada hindu, et mis riigis viibitakse ja palju väljas söömine maksab. Ja kas on soovitud toite saada.

Ma oma viimasel reisil kokkasin rohkem, kui Eestis terve aasta peale kokku. Eestis ikka mugav, poodides valmistoidu lett olemas, ei pea ise midagi vaaritama.
Vast apartmenthotell on mõeldud peremajutuseks. Me Tais Phuketis olime taolises. Köök/elutuba ühised. Magamistoad koos sanruumiga eraldi. Kui peres väikelapsed, siis ei saa neid ju päris eraldi majutada.