Aprillis Taimaal

Kysin jätkuvalt, kas keegi on minemas aprillis seljakoti matkale Taimaale? Lähen ise 5.04 Vantaalt Bangkokki, tagasi mai alguses. Kokku 1 kuu.
Esimene kord Aasias ja esimene kord, kui reisin yksi. Oleks tore, kui leiduks keegi matkahuviline kaasa.
Hetkel ootan vastust yhelt eesti reisibyroolt, kes lubas teha päringu kohaliku giidi saamiseks. Sooviksin, et too voimalik giid oleks Bangkokis lennujaamas vastas ja aitaks esimesed päevad seal orienteeruda.
Mote on hetkel selline, et oleks alguses 3-4 päeva Bangkokis, vaataks sealset elu ja siis edasi rongiga voi bussiga Pohja-Taisse. Kui giidi hind sobib, siis teeks pohjas ehk nii 7-päevase reisi mägedes, vihmametsades, kuldses kolmnurgas. Edasi naudiks ilma giidita Chiang Mai linna ja sealt edasi ehk kohaliku lennuga Krabile voi kuskile sinna lähedale tutvuma Louna-Taiga. Kambodzasse ilmselt ei joua, kuigi alguses tundus see kuu aega Taimaal nii kohutavalt pikk aeg!! Olen nyyd päris palju infi lugenud ning tundub, et 1 kuu on ysna sobiv aeg Taimaaga tutvumiseks.
Reisi eelarveks olen planeerinud 1000 euri- majutus, söök, liikumine kohapeal. Edasi-tagasi lennupiletid on eraldi arvestuses.
Ise olen 40-aastane, naissoost, hmm.. mis veel endast? Alkot voi muid abivahendeid ei vaja, et lobus olla ja nautida elu :)) Siiani olen nautinud Saaremaa matkaklubi reise. No jah, kui keegi on huvitatud minuga koos seiklema mööda Taimaad, andke julgesti märku: tammeann@hot.ee

Nii et seekord pead vist üksi hakkama saama, mis võib olla ka parem kui võõrastega arvestamine. Reisikogemustelt saad ilmselt parema elamuse kui arvestad ainult enda soovidega.

eks see ole nii kahe otsaga asi. Sul on õigus, et üksi reisides saab ehk enam elamusi. No jah, siis jääb mul veel kaks kuud hirmsasti ette pabistada ;))
Aga mõnusat reisi teile ja loodetavasti saab lugeda reisimuljeid :)

Tai on väga turistisõbralik ja lihtne maa.

Kui olete minemas Taimaale, siis milliseid vaktsineerimisi lasete teha? Või kas üldse lasete teha? Soomlaste käest on sellist objektiivset infot raske saada, kuna nad väidavad, et vaktsineerida tuleb KÕIGE ja KÕIGI vastu. Nii igaks juhuks. :))

Eelmisest lingist siis surfasin edasi ja siit soovitused vaksineerimiste kohta:

http://www.tervisekaitse.ee/?module=vact&area=183

siis siiani( 5 korda) pole end vaktsineerinud. Tegime seda 2006 kui Vietnami läksime. Ka seekord ei planeeri vaktsineerida kuna rvan, et eelmine veel kestab( vist mingi 10 aastat). Ja kui ka eelmist pole, siis nendes kohtades pole see ka vist soovitatav/kohustuslik. Aga vaata eelpool antud linkidelt üle- igaks juhuks.

me plaanime Taimaale sõita umbes 20 mai paiku kuuks ajaks! Giidi vajalikkusest ma küll eriti aru ei saa, kas oled arg-ettevaatlik või pole varem sedasi kusagil käinud? Astud lennukist maha -tunned, kuidas pahvakas sooja õhku näkku paiskub -otsid oma killavoori kusagilt lindilt üles ja eluke hakkabki hargnema. Meil oli viimane reis Equadoris koos kahe väikse lapsega ja kõik laabub tavaliselt kuidagi iseenesest.

annab jah too tervisekaitse link selge vastuse. Ei teadnudki, et vaid A-hepatiidist piisab.
Kairekale: Heh.. olen tõepoolest arg. Kuna ei ole varem nii reisinud, ts puudub kogemus. Ilmselt on sul õigus, et tuleb kohale minna ja eluke hakkab ise edasi hargnema. Mis endal plaanis kuu aega Taimaal teha? Liikuda maad mööda ringi või jääda kuskile pikemaks ajaks peatuma?

Rendime auto ja telgid on kaasas -suund rohkem lõunapoole ilmselt!

Ausalt öeldes huvitab see mind ka.Tais ja telgid??

Ma olen Taimaal palju käinud, aga vot mida ei ole näinud, see on telkiv eurooplane. Oleksid ilmselt siis kohalikele suur vaatamisväärsus. Enne kui telkima asud, mõtle moskiitode, roomajate ja muude olevuste peale. Kas ikka tahaksid koos nendega öö veeta. Ööbimiskohad on seal ju nii odavad. Kui lennupileti raha kokku saad, siis võiks veidi raha ka ööbimise peale korjata. Pealegi telk on raske ja selle eest makstavad ülekilod lennujaamas ei ole teps mitte odavad.

et see raha, mis elamise pealt saab kokku hoitud läheb ju autorendi peale. Minagi pole seal kunagi ühtegi ka kõige backpackimat backpackerit telgiga näinud ja seepärast küsisingi.

Jutt on jumala õige, et Tai on turistisõbralik maa ja kõik laabub pea iseenesest. Julgeksin siiski oma kogemuste põhjal soovitada veidi kergemat varianti. Alata Põhja-Taiga (selle mastaabid on tükk maad inimlikumad) ja peale selle rünnata megalinna-Bangkokki. Bangkoki lennujaamast leida õige variant sõiduks lähemasse raudteejaama (vanas lennujaamas oli see jalgsitee kaugusel,uue jaama kohta ei tea). Raudteejaamast võtta pilet ca 1 tund sõiduks põhjapoole Ayutthayasse (need kohalikud rongid käivad tihti umbes tunni tagant).Jaamas maha tulles osta õhtuseks ajaks öörongile pilet Chiang-Maisse (kui magamisvaguni kohti enam ei ole, aitab ka diiselrong ,kus vagunis pool lamamisasendis sõidu suunas laiad istekohad). Jaamas on ka pakkide hoiuruum, kuhu jätta kodinad ja minna templivaremeid uurima.Rongile minnes antakse õhuke tekk ja ports süüa.Hommikul on rong kohal.Nüüd veidi rahulikku närvi. Jaamatagune on hotellide poolt saadetud autosid ja mikrobusse täis, lisaks tuk-tuki juhid. Kõik püüavad enda masinasse meelitada.Kui on juba mõni hotell väja valitud või broneeritud eelnevalt, siis lasta end kohale sõidutada. Ja nii see algab.
Julgeks veel soovitada küllalt spartalikku ja soodsat öömaja- Eagle House.Kui ööbimiskohana on tahmine saada paremat, on palju võimalusi. Selle maja eeliseks on, et nad korraldavad 3-4 p džungliretki,retki kuldsesse kolmnurka, kokkamiskursusi ja õhtuseid pidusööke kultuuriprogrammiga küllalt soodsa hinnaga. Nende veebiaadressil eaglehouse.com hindasid ei anta, kui on huvi,saata e-mail ja nad vastavad kogu teenustepaketi osas. Nende auto on ka reeglina jaamas vastas.

Sa kirjutasid nii lihtsalt ja selgelt. Tundub, et Sinu soovitus on igati mõistlik- jätta too Bangkok hilisemaks.
Seda soovitatud öömaja tahaksin küll kasutada, liiatigi, kui nad teevad lisaks ka retki just sinna kanti, kuhu mõtlesin minna.
Too eesti reisibüroo ei ole veel vastanud kohaliku giidi osas ja nüüd ma arvan, et ei vajagi eraldi giidi. Tänu tripile ja raamatutele olen saanud juba päris palju infot. Aitäh Sulle veelkord. Päikest!

13.-15.aprillil on Taimaal songkran-kohalikud uue aasta pidustused ja totaalne veega kastmine. On soovitav need päevad kuskil kohal olla, sest võib tekkida raskusi sõidupiletite ja hotellikohtade osas- väga paljud kohalikud sõidavad kodukohta või puhkekohtadesse.

Ja lisaks see, et selle maa mis muidu läbid poole tunniga vötab siis aega umbes 3 tundi. Vähemalt Krabis.

Telkimine nagu te ka kuuajalisest autorendist peaksite aru saama, pole vist rahas ehk kokkuhoius vaid sõidu eesmärgis. Senini oleme telkinud L -Am. Ja seal ,kus me telgime pole me ühtki valget näinud rääkimata telkinud valget ja kohtame vääga üksikut kohalalikku samuti.

Kui soovid natuke rohkem infot Lõuna-Tai kohta, siis võin saata Sulle meili oma kunagise reisimarsruudi kohta koos hindade ja traspordivõimaluste linkidega, mille koostasin just ühele tuttavale, kes ka mõni aeg tagasi esimest korda Taisse omapäi reisis. Huvi korral kirjuta - kraaana@gmail.com