Arizona ja Nevada kummituslinnad

Hakkasin vaikselt planeerima järgmise aasta USA road-trippi. Plaanis on sõita ringi Arizonas, Nevadas ja Californias. Arizona ja Nevada kohta lugedes tunduvad huvitavad vanad nn kummituslinnad - mahajäetud külad / linnad. Internetist leitud info on loetud ja uuritud (nimekiri nt siin: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ghost_towns_in_Arizona).

Oleksin aga väga tänulik, kui keegi neid linnu külastanud persoonidest jagaks oma muljeid ja soovitusi - millised neist olid huvitavamad, mida tasuks vastupidi külastamata jätta jne jne.

Arizona kummituslinnadesse pole sattunud. Ent Rhyolite Nevadas (http://en.wikipedia.org/wiki/Rhyolite,_Nevada) ja Bodie Californias (http://en.wikipedia.org/wiki/Bodie,_California) olid vaatamist väärt ja asjalikud piisavalt, kui tee peale juba ette jäid.

Olen käinud Calico "kummituslinnas" ja sain suure pettumuse osaliseks. Enamus hooneid ei ole originaalid, vaid taastatud. Enamus ruume on täis suveniiri- ja söögiputkasid. Mingit ehedat tunnet ei tekkinud...

Isiklikult enam ma sinna ei läheks.

Lingid: http://en.wikipedia.org/wiki/Calico,_San_Bernardino_County,_California

http://www.yelp.com/biz/calico-ghost-town-yermo

http://www.tripadvisor.co.uk/Attraction_Review-g33295-d126686-Reviews-Calico_Ghost_Town-Yermo_California.html

Youtubes on päris ägedaid videosid neist kummituslinnadest. mingiaeg sai vaadatud.

Las Vegasest ülespoole sõites Area 51 suunas on kah mõned Ghost Town`d teepeal. Paaris sai isegi ringi kolatud, aga ootused olid suuremad kui asi kohapeal. Loomulikult kõik oleneb kellele ema, kellele...

Meie plaan on hakanud vaikselt välja kujunema. Hetkel on kavas ette võtta Nevada kummituslinnad Area 51 kandis - Rhyolite (pidi turistikas olema, aga ehk ka huvitav), Gold Point ja Berlin.

Kas on veel mõningaid häid ideid, mõtteid, kommentaare, soovitusi kummituslinnade kohta? :)

Käige kindlasti San Diegos ära(CA). Seal on väga huvitav San Diego Zoo ja Safari park- kõige suurem maailmas.Ja samas linnas ka Sealife.

See San Diego Zoo on ikka kõvasti üleshaibitud asi. Ma küll ei hakkaks aega sinna sõitmiseks raiskama, kui oled mujal maailma zoodes ja kasvõi Miami omas käinud, siis midagi üllatavat sealt ei leia. St olen alati kuskil reisides ka zoo d üle vaadanud, ses mõttes väike ülevaade ikka on.

Kummituslinnad... eh, ära neile mingeid ootusi pane. Ise sõitsime läbi mõned Arizonas (route 66 marsruudile jäävad) ja Death Valley lähistel Rhyolite'i (ehkki sealkandis olid algselt plaanis paar tükki veel, siis kohalikelt arvamust ja nõu küsides jätsime need ära, ei suutnud ühe päeva valge aja sisse mahutada). "Kohustuslik" foto Rhyolite'i vanglavaremete ja Cooki panga juures olid eredaimad elamused. Võtsime veidi aja maha, turnisime seal niisama ringi ja tegime rahulikult sushi-pikniku, mis sobis sinna sürrealistlikku ambientsi päris hästi. Suures osas ainult selle pikniku poolest jäigi Rhyolite meelde, kui oleks niisama viuh-sisse-viuh-välja läbi käinud, ei oleks vist ühtegi meeldejäävat emotsiooni retrospektiivis ette näidata olnud. Paar üksikut seina püsti keset kõrbe, natuke prahti ja ülejäänud lugu mõtle ise juurde. Samas seal on vahemaad pikad ja väljas läheb nii kiiresti pimedaks, et valget aega raisata nende kõrvalepõigete peale ei ole lihtsalt eriti mõtet. Ütleks nii, et siis kui mõni jääb otse tee peale ette (ja seda päevavalges), siis miks mitte üle vaadata, aga eelnevalt peaks kodutöö tehtud olema - et mis, miks ja millal. Tausta teadmine annab väga palju juurde - kujutlusvõime töötab poole paremini :) Kui reisiaeg on piiratud ja ühe või teise asula tausta ei tea, ma kõrvalepõikeid ei teeks, vaid jätaksin need üldse kavast välja ja pühendaksin sellevõrra rohkem aega millelegi muule, mis hingele rohkemat pakub.