Ateenast Kreetale

Kas keegi oskab nõu anda, kuidas kõige odavam transport Ateenast Kreetale oleks? Nimelt on suvel plaanis Easyjetiga sõita Ateena lennujaama ja sealt edasi kuidagi Kreetale saada. Laevaga oleks vist kõige mõttekam minna, aga kas piletid peaks enne interneti kaudu ära ostma või on neid targem kohal viibides osta? :)

Ateenast Kreetale saab kas laeva või lennukiga. Laevaühendused Ateenast (täpsemalt Ateena sadamast Pireusest) Kreetale Iraklioni leiab Kreeka turismiameti infolehelt: http://www.gnto.gr/pages.php?pageID=68&langID=2. Vedajaks on Minoan Lines, väljumised iga päev (kl 21 väljasõit, kl 6 hommikul kohal), hinnad algavad 39€ ühe otsa eest, online saab ette ära osta: http://www.minoan.gr/index.asp?a_id=608. Lennuühendus võib piisavalty ette broneerides isegi odavam tulla. Lingid kolmele sisemaisele lennufirmale on siin: http://www.gnto.gr/pages.php?pageID=793&langID=2, hinnaks Ateenast Heraklioni edasi-tagasi tuli nt Aegean Airway'ga ca 75€ edasi-tagasi, s.t. odavam kui laevapilet. Pealegi on kindlasti mugavam otse lennukiga edasi Kreetale minna, kui et läbi Ateena seiklema hakata.

kuna plaanid olemas millalgi Kreetale minna siis uurisin kas ja kuidas saaks näiteks seal olles teha ühe Atheena päeva. on jah kaks varjanti mõlemad sama hinnaga. kas laevaga või lennukiga. lennuk lendas umbes tunniga kuid laevareis kestab vist oli miski 18 tundi.

aga selle kõige kohta leidis internetist infot ning vaja vaid veidi otsida.

http://www.ferries.gr/booking/

Lennujaamast läheb buss otse sadamasse. Kesklinnast saab metrooga - tõenäoliselt maailma puhtaim metroo. Chaniasse oli tekipilet 20 euro kanti (see oli siis öine praam, sõit kestis u 9 või 10 tundi). Päeval liigub ka kiiremaid. Meie ostsime kohapeal putkast piletid. Andmed 2006. aastast.

Kui ei lähe enne suuri pühi või juuli ja augusti esimestel päevadel, pole praamipiletit kindlasti internetist broneerida vaja. Pilet Kreetale nüüd pigem 30 euro kandis. Lennujaamast läheb ekspressbuss (loodetavasti endiselt number X96) sadamasse. Sadam on suur, kai enam-vähem hobuseraua kujuline, Kreetale lähevad laevad hobuseraua parempoolse (kui näoga mere poole seisad) haru kaugemast osast. Samas ka piletiputka. Enamasti võib kindel olla, et praamid lähevad (olenevalt linnast) kaheksa, pool üheksa või üheksa. Sõiduplaan: http://www.athensguide.com/greek-island-ferry-schedules/index.htm Aga Kreeka puhul ei saa internetis olevat infi lõpuni usaldada. Söömisvõimalused laeval võrdlemisi kehvad, mõnest sadamaümbruse pirukapoest võiks midagi kaasa osta. Tekipiletiga tuleb alguses kuskil viisakalt istuda või väljas meretuult nautida. Kui söögikohad suletakse, võib ennast peaaegu igas suvalises kohas põrandale sättida ja magada (mugav, kui mingi tekk kaasas). Alati on ka neid, kes magamiskotiga väljas reelingu ääres magavad.

Eestlased Ateenas

Lendan 9 aprillil läbi Praha Ateenasse. Lennuk maandub 1.35am.Kas on mõnda head õpetust kuidas minna sadamasse kus läheb laev Kreetale. Olen reisinud palju USAs seal on asi päris lihtne,ei ole keeleparjääri. Kõik õpetussõnad on teretulnud.

Mida, krt, tähendab 1.35am? Ma olen nii lammas, et shittagi ei saa aru, isegi USA-s reisimise kogemus ja keeleparjäär ei aita. :((

KeeleBARJÄÄR on ikka ületatav, tuleb kasvõi kätega selgeks teha, aga 1.35am on pool kaks öösel ja takso ikka sõidab.

Lennujaama buss käib ööpäevaringselt. 5€ üks sõit. Kuid kindlasti tuleb õige buss valida, neid on paar erinevat. Lennukast küsid, milline kulgeb Pireause'sse, ma täpselt ei mäleta. Lendude kohta- häid siselende Kreekas võib leida airtickets.gr , laevaliikluse kohta greekferries.gr . Nii et super lihtne:) enamus inimesi mõistab inglise keelt, kuid ei tule kahjuks paar fraasi ka kohalikus keeles selgeks õppida. Edu!