Augustis Rooma

Tere,

plaanis on külastada sellele suvel Roomat :)Leidsin hea hinnaga piletid Milanosse (Bergamo) Ryanairiga. Kahjuks samal päeval Ryanairil odavat lendu enam edasi Rooma ei lähe (kaks inimest oleks 142 eurot), seega oleks vast kõige mõistlikum liigelda bussi või rongiga. Kas kuskilt internetist oleks võimalik näha sinna sõitvate busside/rongide sõidugraafikuid ja hindasid? Kas sealt samast lennujaamast oleks ka võimalik minna bussile/rongile või peab selleks sõitma omakorda kuhugile? Olen tänulik igasuguse info eest (ettevõtete lingid, ettevõtete nimed, umbkaudne pileti hind jne).

Bergamost Rooma sõitmine võib olla sama kallis kui Milanosse lendamine. Ma soovitaks küll reisiplaani veidi ringi teha selmet kohe Bergamost Rooma sõitma hakata. Kõigepealt võiks külastada Milanot kui juba sealkandis oled ja siis vaadata võimalust Rooma sõita. Alustuseks tuleb kohe öelda, et sõiduhind sõltub päevast ja võimalikud on väga suured soodustused. Kui on kiire ja palju raha, siis võtta frecciarossa ja oledki kiirelt Roomas, aga maksma läheb see kahe peale vähemalt 100-180EUR. Kui soovid odavamalt, siis läheb aega rohkem ning tuleb Intercity või regionaledega sõita Milano-Parma-Bologna-Firenze-Arezzo-Roma, maksta võiks see umbes 60 EUR kahele, aga kui teele jäävad juba need linnad, siis... milleks üldse enam Rooma? Rongiplaanid www.trenitalia.com, sait eriti pikalt reise/hindu ette ei näita ja hindu tuleks uurida üpris vahetult enne sõitu, sest võivad olla soodustused.

Olen nõus eelmise kommenteerijaga. Rong on kindlasti kõige kallim liiklusvahend millega Milanost Rooma sõita. Mina soovitaksin samuti vaadata ringi ka näiteks imeilusas Veronas ja Garda järve kandis mis ei jää Bergamost üldse kaugele. Odavamate lennupiletite saamiseks Rooma peaks ilmselt natuke ootama, olen tähele pannud, et Ryanairi piletid on tihti odavad umbes kolm nädalat enne lendu. Vaadake ka EasyJeti (Milano Malpensa-Rooma).

August ei ole tegelikult üldse see kuu, kus on väga mõtet suurtes linnades olla (kuum, tolmune, tühi, kõik on mere ääres). Seega, ma vist ka pigem laidaksin seda Rooma plaani ja soovitaks lisaks Garda järvele ja Genovat ja üldse Liguriat.

Teisest küljest, Trenitalial on praegu küll sooduspakkumisi rongidele (ka frecciadele), mõnikord isegi väga hea (ma sellele €9-le pole veel pihta saanud, aga Bologna-Roma eest olen mitmeid kordi maksnud suurusjärgus €27 üks ots; vähemalt 2 päeva ette tuleb pilet osta).

Bussiga Milano-Roma maksab suurusjärgus €35, aga sõidad umbes 8-10 tundi. Vaata näiteks siia: http://www.sena.it/Autobus/Milano/Roma/174-219/49-1.html

Mina bussisõitu pigem soovitaks vältida. Seigelda on regionaledega huvitavam :D

Põhimõtteliselt kõik, mida mul on öelda on eelpool ära öeldud. Täpselt nii ongi ja usalda neid inimesi, kes on Itaalias tihti käinud või suisa elanud seal. Augustis on Põhja-Itaalias palju mõnusam. Rooma on tõesti koht, mida peab külastama, aga alternatiivid Bergamo vahetus läheduses pole üldse mitte kehvad. Bergamo ise, loomulikult mainitud Verona ja Garda järve ümbrus (Gardalandi lõbustuspark ntx).

Kui sõitagi sedasi Põhja-Itaalias ringi siis oleks vaja selleks autot. Ma vaatasin, et autorent on suhteliselt kallis ning seal pidid olema tasulised kiirteed. Ühistranspordiga vist pole eriti arukas sedasi seigelda? Samuti olen mures veidi majutuse pärast, sest siis vist oleks vaja majutust erinevates kohtades eelnevalt broneerida või leiab augustis soodsa majutuse nii, et asutud lihtsalt kuhugile sisse?

Itaalias on augustis kõrghooaeg ja kahtlen väga, et te ilma broneeringuta midagi asjalikku leiate! Kindlasti tuleks majutus enne kinni panna.

Põhimõtteliselt saab ka ühistranspordiga (loe: regionaalrongidega) seigelda, väikelinnu ja merekaldaid näeb kenasti, natukene Appenniine võib ka näha.

Majutuse osas on tõesti see, et kui lähed kohta, kus on eeldatavasti palju teisi turiste ka, ning soovid rohkem, kui paika, kus kuidagi öö ära veeta, siis on soovitav ette broneerida. Teoreetiliselt on muidugi võimalus, et leiad mingi paiga, kus liiga palju raha ei taheta, ka ilma, kuid see nõuab suurt riskitaluvust (ja alternatiivide olemasolu, tüüpi kämpingutes magamine või öö otsa pidutsemine)

Lisaks on veel näiteks see võimalus, et valid seiklemiseks mingi ühe piirkonna, broneerid seal olemise ja teed päevaseid väljasõite sinna ja tänna. Muuhulgas Couchsurfing ei ole ka võimatu variant.

Aga kui nüüd muuta veidi reisile mineku aega, kas siis septembris oleks majutuse leidmine kohapeal tõemäolisem? Kas keegi oskaks soovitada mingit mõistliku marsuuti umbes 10 päevaks? Tahaks kindlasti Veneetsias käia, San Marinos, Veronas. Tegelikult tahaks ka Roomas käia aga igalepoole kahjuks ei jõua :(

Aga miks mitte sõita Riiast Ryanairiga Rooma Ciampino lennuväljale?

RA ei lenda enam Riia-Rooma.

10 pàevaga jòuab ùhtteist nàha kùll, kuid odav see kindlasti olema ei saa. Augustis Milanos ei ole mingit mòtet olla - kòik on kinni, vàlja arvatud pàris turistikad kohad. Inimesi pole, kleepuv kuumus. September juba mònusam, kuid Milano jaoks piisab siiski juba ka paarist pàevast. Veronasse ja Veneetsiasse saab rongiga kenasti, samuti Genovasse ja sealt edasi Liguuria rannikule.. Variante on mitmeid, kuidas aega siin veeta. Kui aga tahad Rooma nàha, siis soovitan sinna ka kohe lennata. Itaalia on siiski nii suur riik, et igale poole korraga kohe kuidagi ei jòua.

Septembris on küll tõenäoliselt majutuse leidmine lihtsam ja seda on võimalik hakata otsima paar päeva kuni nädal enne. Samas, kui tahta täiesti "ilmun linna ja otsin öömaja" meetodit kasutada, siis peab endale siiski "plaan B" välja mõtlema, et mis siis saab, kui odavat ööbimispaika pole.

Kui sind tõmbab Aadria mere poole, siis ma võtaksin midagi sellist plaani

Brescia Verona Venezia Rimini San Marino Bologna Modena Reggio Emilia Parma Milano

Lisaks mõtiskleda ka Padova, Ferrara, Ravenna peale (kõiki ei jõua, võid näiteks Modena Ferrara asemel vahele jätta vms). Väiksemaid linnu jõuab vaadata paar ühe päevaga; Milanole või Veneziale jätaks küll kaks päeva. Aga kõigi nende kohta leiad veebist/reisijuhtidest päris palju infot.

Kui tahad aga ka rannapuhkust, siis venita Rimini otsa (või mine sealt Riccionesse, väiksem koht) Kõik peale San Marino on rongiga kättesaadavad (San Marinosse saab aga Riminist bussiga). San Marinos peaks küll hotellikohti päris kenasti leidma, seda soovitan tegelikult proovida.

See nimekiri on selgelt liig esimest korda Itaaliasse minevale tagasihoidliku eelarvega eestlasele. Oudekki on siin pakkunud välja "edasijõudnud italofiilide tuuri" - neile, kes tõesti "Veneetsia" asemel automaatselt juba "Venezia" kirjutavad :) Ilma rendiautota ikka suisa kangelastegu, kes need kõik läbi jõuab käia. Ma ise võtaks küll rahulikult, otsiks majutuse Garda või Como äärde ja teeks sealt paar väljasõitu (nt Veneetsiasse ja Veronasse). Bergamo ise ka täitsa kena linn külastamiseks, kui juba niikuinii lennuk sinna lendab.

Eks ta ole küll natuke tihe :) Samas, eelarve, no kui iga päev natuke sõita, siis on ainult regionale kulud ja kui väga tahta raha kokku hoida, siis neis paikades on kõigis võimalik kämpingus ööbida (pole tarvis broneerida)

Lisaks: oleneb, mida keegi puhkuselt ootab. Kui tahta rahulikku lebotamist, siis on jah kaval võtta mingi põhikoht ja sealt liikuda (põhikoht siis võimalikult niisugune, et sulle endale eelkõige meeldiks). Kui tahad sellist puhkust, et "oled puhkuselt tulles väsinum, kui sinna minnes", siis on jälle huvitav teha "päev ja linn" kuni linnad on sellised alla poole miljoni elanikuga, pisilinnade puhul saab ka poole päevaga hakkama (kui teada, mida näha tahta).

Teine aspekt on veel, et kas sa tahad rohkem teada "mis tunne on Itaalias elada" või "millised on kirde-Itaalia elukeskkonnad". Põhimõtteliselt võib ka suvalises Itaalia linnas lihtsalt 10 päeva olla ja ikka on põnev.