Augustis Sitsiiliasse

Soov on minna perega augusti alguses Sitsiiliasse. Tean, et seal peaks olema ees eestlanna Mae. Kas keegi omab tema kontakte? Samas oleksin tänulik igasuguse info eest, kuidas sinna kõige soodsamalt minna ja kus ööbida. Tänud ette!

Oskan kommenteerida Sitsiiliasse mineku kohta. Kõik sõltub sellest, et kui kauaks soovid minna. Eestist ju tehakse pakettreise sinna ka, see ehk kõige odavam ja valutum variant. Kui aga tahad ise minna ja olla seal vabalt valitud aja, siis ise tegin 4 aastat tagasi nii: Kuna plaanisin ka suve lõpus või septembri alguses sinna minna, siis hakkasin juba veebruaris lennupiletite hindu uurima. Lõplikuks marsruudiks jäi Tallinn - London (Easyjetiga) ja London-Palermo (Ryanairiga). Ning samamoodi tagasi. Edasi-tagasi piletihinnaks tuli ca 3000.- krooni (lisandub lennujaama vahetus Londonis - ise just tänu ebasobivale lennugraafikule ja kohustuslikule lennujaamavahetusele otsustasin ka paar päeva Londonis veeta).
Ööbimist ei oska soovitada, sest Palermos ööbisin üliõpilaskülas.

Mina käisin eelmine aasta Ryanairiga Riia-Milano (Bergamo)-Palermo, edasi-tagasi pilet ca 2300 eeku, ajavahe ümberistumiseks täiesti mõistlik. Ööbimiste osas väga alla 45 euri öö kahele ei õnnestu saada mujal kui hostelites, kus on võimali nii 40 EUR kahekesi hakkama saada. Tasub vaadata netis ringi, otsida väiksemaid külalistemaju näiteks. Palermos õnnestus leida kesklinnas hotell Regina, kus sai kahese toa 46 EURi eest, aga see on tänu oma hinnale pidevalt täis, nii et tasub ette broneerida. Soojalt soovitan ka Locanda Cangelosi nimelist kodumajutust Cefalus, hind 40 EURi öö kahele, koduleht www.locandacangelosi.it . Kuna neil on kokku ainult 4 tuba, on broneerimine kindlasti vajalik.

Olen tänulik heade vihjete eest, kuidas Sitsiilias – Palermos või selle ümbruses soodsalt majutuda:) Aeg juuni keskpaik. Samuti kogemusi ja vihjeid soodsa autorendi kohta. Kas on mõistlik auto tellida kohe lennujaama või pigem mitte? Ja kas Etnale minekuks on samuti pilet? Kuidas on lood turvalisusega? Maffia? Siirad tänud ette!

Ma arvan, et lennata Rooma ja sealt auto rentida ei ole ka paha mõte. Roomast Sitsiiliasse ca 500km mis mööda kiirteed ca 4-5 tundi. Samas võib Roomale ja teele jäävale Pompeile ka silma peale visata.

Mae oli (või ka on) Top toursi esindaja Sitsiilias. Ise käisime ka Top-iga sest neil oli imeline pakkumine 4* hotell hs+õs ja hind 4790.Seda oli patt kasutamatta jätta.Kohapeal võtsime auto ja rohkem kellestki ei sõltunud,st. et Mae pakutavaid ekskursioone ei ostnud.Ma arvan et kõige odavam tulebki kui leiad sellise hea pakkumise,kui ma ei eksi oli Top-il ka eelmine sügis väga head pakkumised.

Roomast Sitsiiliasse on ikka màrgatavalt rohkem kui 500 km. Pealegi Salernost allpool kestavad juba 20 aastat tee ùmberehitustòòd ning sageli on edasiliikumine vaevaline ja nàrvesòòv. Pealegi tuleb reisikulude hulka arvata ùlesòit mandrilt Sitsiiliasse. Kui just pole plaani kùlastada teele jààvaid vaatamisvààrtusi, siis seda varianti (vòrreldes Palermos maandumisega) ma kindlasti ei soovita.

Noh, linnulennult Rooma-Palermo võib olla küll umbes 500 km, aga siis tuleks laev võtta :) Kui teedpidi sõita, siis on ikka kõva paar-kolmsada km rohkem. Ja tõepoolest, need ei ole otseselt mugavad kiirteed. Samas, kui tahta ka muidu l-Itaaliat vaadata, siis see ei ole tingimata vilets variat :)

Turvalisusega on nii, et suvalisse võssa ei ole soovitav telkima minna :)

Kuidas ma ka seda kaarti ei mõõda ja ei vaata jah Roomast-Messinasse on ca 550km. Kui mööda kiirteed sõita siis maksimaalselt 5 tundi. Kas see tee sealt Salernost allapoole on tõesti nii paha ??? Ma planeerisin lennata Roomasse seal Rooma ja Napoli vahel mereääres ööbida, siis edasi Pompei linn mis mulle väga meeldib ja sealt juba täiskiirusel Messina poole. See, et see tee seal allpool Salernot on kehva on muidugi huvitav ja oluline info . kas sa Iblea saaksid kinnitada seda ja kui aeglane see sõit siis mul on ? Pompeist Messinasse ca 400-450km ma arvan 4 tundi sõidan mitte rohkem. Mis sa arvad nende teeoludega seal ?

Miskipärast ei taha keegi su küsimustele vastata. Hea, et reisiaja juunisse tõid, ilm pole veel liiga kuum ja rahvast veel oluliselt vähem liikvel, et lihtne leida ka öömaja. Võid tellida auto ka siit ette lennujaama, aga kohe Palermo lennujaamas (ehk siis jaamast välja 100 m.), kus ongi rendifirmade parklad, on vähemalt 5 firmat kes seal autosid rendivad ja sageli trumpavad nad seal üksteist üle sooduspakkumistega. Hind on kusagil 50€ päev kui sa just selle väikse Fiatiga ei taha sõita, mille tuul teelt ära puhub. Kindlasti vaata, et võtad kasko kus kõik on kaetud. Etnale saab kusagil 2000m. peale sõita oma transpordiga ja seal on siis igasugu nänni müüa (muide ka kohalikku eukalüpti mett, mis väga hea). Edasi saab siis tõstukiga või jala ja see maksis midagi, aga ei mäleta et palju. Üldiselt on Etnat kaugemalt hoopis ilusam vaadata, eriti kui ta laavat välja ajab. Turvalisuse ja maffia pärast pole põhjust muretseda, maffiat turist ei huvita ja üldse on see teema liigselt üles puhutud, meil on seda rohkem näha kui seal. Suuremates turistilõksudes või linnades ehk seal kus rahvast rohkem tuleks rahakotil silm peal hoida, nagu ikka on nendes kohtades pikanäpumehi. Üldiselt soovitaks siis saarele tiiru peale teha kui juba auto rendite. kui aga peres ka väike laps kaasas, siis võiks võtta rahulikumalt ja rohkem rannamõnusid nautida, sest merevesi on sel ajal ca.24" ja mõjub võimsalt igasugu nahaalergiate ja muu taolise vastu. Ehk siis sõltuvalt teie plaanist, kui plaanite saarega põhjalikumalt tutvuda, siis pole kindlasti mõtet ühes kohas ööbida, sest nagu ütlesin, saab sel ajal ööbimiskoha lihtsalt. Kui on mingeid küsimusi, siis suhtleme sõnumites edasi. Vaata ka www.sitsiilia.ee seal on räägitud muuhulgas ka veidi saarest ja paarist mõnusast söögi ja ööbimiskohast, kus ma ka käinud olen ja need on tõesti mõnusad.

Täsustus. Vajaliku info saad www.sitsiilia.eu Kasutasin seda head võimalust ja sõidan Sitsiiliasse juuni algul Sealt saab reisiöömaja, auto rentida ning reisisoovitusi mõistliku hinna eest.

Googlemaps annab Rooma-Messina vaheks 706 km ja pakub sõiduajaks umbes kaheksa ja pool tundi (ViaMichelin ütleb 699 km ja 8h 08 sõiduajaks). Minu kogemus nii viamichelini kui gmapsiga on Itaalias see, et nende pakutud aeg on minimaalne võimalik, millega antud vahemaad läbida saab - nad ei arvesta ummikuid, mida selle tee peal on omajagu ega muid (pidevalt) raskeid teeolusid.

Üldjoontes võib ütelda, et Roomast Napoli suunas on tõenäosus ummikule, Napoli-Avellino otsal on suhteliselt suur tõenäosus ummikule ja Salernost allapoole hakkavad "teetööd", ühesuunalised teed, pidevad ummikud ja kõik muu taoline (rääkimata sellest, et Messina praamile saamiseks on ka saba). Salerno-RC teel võib suhteliselt lihtsalt kaks tundi ummikus istuda.

Tuhnisin natukene veebis ja inimesed, kes Milanost Messinasse sõidavad, ütlevad, et see võtab nii 18-20 tundi (Milano-Roma on 585 km, see võtab kuskil 5,5 - 6 tundi kui ummikuid eriti ei ole (samas ka selle tee peal on vähemalt paar kohta, kus neid kipub olema; seal on aga teed korralikud). Seega, kui ma teeks plaane, siis ma arvestaks Roma-Messina autoga 10-12 tundi rahulikult (kui saab kiiremini on imeilus, aga...)

Kui teha lihtsalt reisina, siis võib ka E45 eemale minna ja vaadata muid kohti; Pompei-Messina nelja tunniga on utoopia (alla kuue seda ei sõida).

Teeolusid võib kiigata ka siit: http://www.autostrade.it/en/autostrade/home.do ja Itaalias sõites võib kuulata isoradio't, nad annavad päeva jooksul vähemalt kord pooltunnis, kui mitte sagedamini, uudiseid ka inglise keeles (ja nüüd nad on palganud kellegi, kes seda keelt oskab ka, täitsa arusaadav kohe).

Veel võib näiteks Salernost võtta praami: http://www.carontetourist.it/v2.0_us/autostrade.mvd See sõidab umbes seitse tundi, hinnad varieeruvad vastavalt sellele, kas on tipphooaeg või mitte ja ta reklaamib, et pileti saab internetist ka osta, ise pole proovinud.

Ja Cris - Rooma ja Napoli vahel "mere ääres ööbimine" - see tähendab sul kämpingut vms, eksole? Rooma ja Napoli vahel niisama mere ääres telgi püsti panek on nii paljudele turistidele lõppenud murtud luude ning hammastest ja muudest asjadest ilmajäämisega, et selle pärast ma siin räägingi seda ohutuse juttu ning vahepeal liiga palju :P Üle karta ei ole vaja, kämpingud-hostelid-hotellid-kodumajutused on kõik toredad ja armsad kohad ning neid ma soovitan südamest, eriti mingis mereäärses väikelinnas, aga niisama autos magamine on halb mõte.

Käisin eelmise aasta augusti lõpus autoga. Rooma-Villa San Giovanni vaheline vahemaa on ca 800 km. Ühe päeva peale on seda paljuvõitu. A3 on hea tee ja mingeid ummikuid ja teetöid mina küll eelmise aasta augusti lõpus ei täheldanud, mis oleksid liiklust seganud. Kindlasti sõida Sorrento-Salerno vaheline lõik mööda Amalfi rannikut, kus on imeilusad vaated. Tihedam on liiklus Amalfi rannikul ja Naapoli lähistel. Villa San Giovanni - Messina vahel käivad praamid väga tiheda graafiku alusel ja mingit erilist ooteaega küll ei ole. Sinna sõites oli praam ees ja ooteaeg ca 15 min. tagasi tulles tuli praami oodata umbes pool tundi ja kogu järjekord mahtus ilusti sellele praamile. Mugavam on, kui ostad edasi-tagasi praamipiletid enne Villa San Giovannit mõnest bensukast. Pileti hind sõltub Sinu Sitsiilias viibimise ajast, mida lühem aeg, seda odavam pilet. Telkimiskohta väljaspool kämpinguid Sa ilmselt ei leia, aga maffiaga ei ole turistil küll Sitsiilias mingit ohtu. Head reisi!

Sõitsime eelmise aasta oktoobris marsruudil Rooma-Amalfi ja tagasi. Mida lõuna poole, seda rohkem oli teetöid kiirusepiiranguga 60 km/h ja Napoli ümbruses ummikuid, kus liiklus toimis väga aeglaselt. Rooma-Napoli suunal olid kohati ikka kilomeetrite pikkused "sabad".

Olen aastaid tagasi tee Roomast Sitsiiliasse autoga läbinud, küll kaasreisijana. Sai kusagil 9 ajal alustatud ning kuskil 16 paiku kohal, võis isegi veidi varem olla. Aga see oli puhas sõit, ainult paar lühikest jalasirutamispeatust vahel. Aga teemaalgataja, ma ehk leian Mae kontaktid, saada mulle oma meiliaadress.

Tere. Käisime rattamatkal ja alustasime Roomast . Palermosse sõitsime Rooma-Napoli rongiga , edasi laevaga. Tagasi tulime aga rongidega ( 2 ümberistumist ) Kui ma peaks perega reisima, siis ilmselt eelistaks minna rongidega, sest nad üsna mugavad ( ka regionaalsed ) ; ümberistumised väga sujuvad nt. mingis jaamas jõudsime isegi vahepeal ujumas käia, sest oli mingi poolteist tundi aega järgmise rongini.Soovitaks sõita päevasel ajal- aeg kaob suisa lennates. Ka Sitsiilias on ronge väga mõistlik kasutada isegi olles jalgrattamatkal, jalgsi ringi liikumas. Loen rongiliiklust Itaalias väga hästi korraldatuks ja pealegi suht soodne

Mis siin enam otsida, need on ju siin juba antud:

http://www.sitsiilia.eu/

Mae Merusk - Servizi turistici

Partita IVA: 0535400829

tel/fax: + 39 091 6890299

tel: + 39 3392437077

E-mail: meribo@meribo.ee

Suured tänud. Tõid natuke maapeale tagasi selle kiiruse osas, aga ma olengi arvestanud, et esimene õhtu ööbin kuskil kämpingus mere ääres Napoli lähedal. Teine päev Pompei ja siis edasi Messina poole nii kaugele kui jõuan ja ööbiks jälle seal mere ääres kuskil. Ma ööbimisi ei broneeri, et mitte kiirustada kui kuskil on lahe ja tahaks kauemaks jääda. Mulle nii meeldib kõige rohkem sellepärast ei osta ka kunagi paketiteise. Loodame siis ikka, et neid teetöid on seal vähem ja mulle ka mõni kämpingukoht jäetakse.

Tee Roomast Salernosse ei ole mingi mure. Kui otsid romantikat tiiruta autoga Amalfi rannikut pidi. Keera peale Naapolit Sorrento poole maha ja nautige, aga sealsete teede käänutamine võtab aega. Ujumine Salernost allapoole on solgisevõitu. Soovite kaunist vaadet ja mõnusta ujumist? Parkige auto Salerno sadamasse ja võtke rendipaat. Kui ise ei julge paadijuhiks hakata, võtke koos juhiga. Meie mõistes suur kummipaati mahub ära kuni 8 inimest, hind umbes 160 €. päev. Salernost allapoole lõputu kämpingute ala, jne. Soovitus, kui sõidate rendiautoga Napoli kanti, võtke autole kogu kere kindlustus. Ärge unustage Pompeid ja Napolit, see jääb meelde! Ilusat puhkust.

Salerno-Reggio Calabria kohta rààgitakse anekdooti, et kui kunagi (kauges tulevikus) peaksid sealsed teetòòd lòppema, siis jòuavad lòpuks praegu teel olevad autosòitjad sihtpunkti :) Onneks asi siiski nii hull ei ole. Olen ise mitu korda làbi sòitnud ja olen ju praegu kodus arvuti taga :) Varuge lihtsalt aega ja kannatust, sest jòudmine Sitsiiliasse - ùkskòik mis moel - tasub end alati àra!

Tänud Ivarile, kes minu andmed siia üles pani, sest ma ise ei ole viimasel ajal siin tripis ringi vaadanud. Meiliaadress on muutunud: mae@sitsiilia.eu August on siiatulekuks natuke paha aeg, sest eisteks väga palav, teiseks mereäärsete majutuste hinnad toplet ja kolmadaks rannad ülerahvastatud. Suveperioodil leiab soodsama hinnaga majutusi linnades. Kui tulemas on rohkem kui 2 inimest, tasub rentida appartment. Kui kellegil on küsimusi, siis võite kontakteeruda otse minu e-mailile.