Autoga Balkanile- 2 nädalaga külastatavad riigid

Tere.

On plaan suvel teha automatk Balkanile.

Aega oleks siis 2 nädalat.

Te, kes te olete teinud Balkani tripi autoga, oskate ehk anda nõu, et kui palju 2 nädalaga läbi sõita jõuaks?

Sõit toimuks läbi Budapesti, see linn on "must see" ja seal tahaks küll ühe päeva kohapeal olla. Teine selline oleks Dubrovnik.

Muud paigad oleks lahtised.

Veel olen mõelnud, et nö lõpp-punkt võiks olla Tirana, aga videosid vaadates tundub see linn igav ning veel olen mõelnud, et äkki üldsegi jääb Albaania veidi liiga kauglele ja et jätaks viimaseks kohaks Dubrovniku ning sealt hakkaks tagasi Tallinna poole liikuma.

Millist trajektori soovitaksite või nõu te annaksite? :)

Lihtsalt ääremärkusena - Horvaatia tuttavate nõuanne on olnud vältida Dubrovnikut suvel, keset tipphooaega. Aga kuna enamik asju maailmas on hea tahte korral tehtav, küllap on seda ka Dubrovnik.

Suvel tasub silmas pidada, et Balkanil võib siis olla üsna palav. Nii, et tasub veekogude lähedale hoiduda ehkki näit Horvaata rannad võivad olla ülerahvastatud. Aga on ju ka järvi ja jõgesid.

Budapest on hea mõte, seal peatuda tasub.

Aja osas - eks sa ise tead kas sulle meeldib rohkem teedel uhada või pigem mõni piirkond tõsisemalt ette võtta. Vahemaa Eestiga ja ka kohapeal on siiski päris pikad, nii et kui väga laialt ette võtta ei pruugi palju jõuda.

Albaania osas - seal teisigi linnu ja paiku lisaks Tiranale. Viimases üle 1 päeva palju teha pole. Tirana valiti pealinnaks mitte ajaloo jm. tõttu, vaid kuna asub riigi keskel ja Dajti mägi pakkus kaitset vaenlaste eest põhjas. Seega linnal kuulsusrikast ja suurema kultuuripärandiga minevikku pole. Kui lõpp-punkt teha Albaanias, siis võiks see olla pigem kuskil mere ääres, mõnes kenas kuurordis. Aga väikse peatuse võiks Tiranas siiski teha.

0
0

Olen korraga kõik Balkani riigid läbinud, aga sisenesin Rumeeniasse Debreceni linna poolt. Ainult Kosovo jäi puudu! Järgnes Serbia, Bulgaaria, Kreeka, P -Makedoonia, Albaania (ka Tirana), Montenegro, Horvaatia k.a. Dubrovnik, ööbimine jalutuskäiguga teeäärses Naumi linnas lisas Bosnia - Hertsegoviina, sealt ikka põhja poole. Mu tavaline puhkus on olnud 3 nädalat, max 2 päeva, laupäev - pühapäev lisaks. Budapestis olen korduvalt varem viibinud, sellel reisil sinna ei sattunud.

0
1

Mis teid huvitab - linnad, kultuur, loodus, rannad, ...?

Minu "must see" Balkanil oleks:

- ronida Olümpose mäe otsa
- käia ära mõnel väiksemal saarel
- teha päevane matk mõnes rahvuspargis - need ei ole väga erinevad minu arust - Durmitor, Paklenica, Sutjeska, Rila
- näha ehitisi Kreeka ajast, näiteks Istria poolsaare rajatisi (kui päris Ateenasse või Mükeenesse sõita ei viitsi)

Budapest on tore. Balaton oli täielik meh. Ja ma kindlasti ei läheks sinna kesksuvel, palav ja rahvast triiki täis.

2
0

Ahjaa - horvaatidele (ja sloveenidele muidugi!) ei tasu öelda et nad Balkanil.

Ja tegelikult see ju ka õige! St. tegu pole Balkaniga.

3
0

mrky, ehk räägid lähemalt, kuidas ei ole?

0
0

Wikipedia ütleb, et Balkani definitsioon on udune ja sisaldab "mingit osa Horvaatiast". Aga no ju nad tahavad end sellest siis distantseerida. Nii nagu meile ei meeldi, et me oleme kellegi jaoks endiselt "Venemaa" või "endine CCCR".

Eks see "Balkani" mõiste on korraga nii geograafiline, kultuuriline kui poliitiline.

2
0

Võibolla kellegi jaoks on kultuuriline, aga siin foorumis on see ikka geograafiline mõiste. Sloveenia puhul ma saan aru, et nii ja naa, aga Horvaatia on ju igatpidi Balkanil.

0
3

Ma ise loen Balkaniks poolsaart mitte kultuuriruumi vms. Seega enamik Horvaatiast on Balkan. Sloveenia pigem mitte. Kultuuriliselt ma ei ütleks ka, et horvaadid nüüd serblastest, bosnialastest jt oluliselt erinevad on. Usk on küll teine, aga muidu Dalmaatsia piirkonnas nad küll väga erinevad naabritest ei ole. Põhja-Horvaatias on vast asi teine ja rohkem Kesk-Euroopa mõjusid.

Ma täpselt ei tea, kas kreeklastele meeldib kui neid Balkani rahvaks kutsuda, aga muidu Balkan mis Balkan.

0
0

Loen ja loen "Budapesti, see linn on must see" ja mõtlen et kustotsast see linn must(räpane) on...

Pärast sain aru.

Balkanireisi oleme teinud autoga, meil läks kokku mineku ja tulekuga 3nädalat, me käisime küll korraks Türgis ka. Eriti ei kiirustanud, kõik käisime läbi, sisenesime Rumeeniast. Mis Horvaatiasse puutub siis Dubrovnikust hoiaksin kohe heaga eemale. Tegelikult üldse enam ei läheks Horvaatiasse, see kõik on juba nähtud, midagi erilist pole.

1
0

Kui Eestist 2 nädalat ära olla, siis koha peal olemiseks jääb ju ainult nädal ehk pisut peale, kui sinna silmad kinni sõita. Nii et pigem soovitaks mingi väiksema piirkonna kui Balkan valida.

Suvel on soe jah, kui meeldib, siis ok, ise läheks pigem kevadel või sügisel.

Kohtadest.

  • Dubrovnik, meile küll meeldis (oktoobri lõpus).
  • Rafting Tara kanjonis, Hum oli külanimi, kus firmasid palju
  • Kotor jm Montenegro selle siselahe äärne tee
  • Kui Sloveeniasse, siis Postojna koopad ja Dolomiidid
  • Kuskile mägedesse, kuskile randa
  • Albaaniat küll üldiselt soovitan, aga jääb ehk antud juhul kaugeks.
1
1
Lennupakkumised
Reisikaaslased