Autoga Bulgaarias sel või eelmisel aastal?

Küsimus sisaldub pealkirjas. On keegi hiljuti käinud? Ei leia üldse mingeid reisimuljeid viimastest aegadest.... Käisime aastaid tagasi Rumeenias ja samu kogemusi praegu enam ei tahaks, sest ebameeldivaid üllatusi oli rohkem kui oleks soovinud. :)

Mis need ebameeldivused olid kui saladus pole?

3
0

Ma ei soovi uusi teemaarendusi, küsisin Bulgaaria kohta.

0
10

Kui tahad vastust ilma aruteluta pead maksma. Avalik foorum nii ei toimi, siin saadetakse haukumise eest pimedasse kohta

6
4

Kui oma kogemusi jagada ei taha, miks peaksid teised seda tegema?

9
0

Käisime Rumeenias Bulgaarias enne Covidit, kui veel vabalt reisida sai. Mustamere rannikul peatusime kolm ööd Albenas, mis oli hea rahulik paik. Lendasime kaatritaga ülestõmmatava langevarjuga ülesse taevasse, kuidas seda sõitu ka iganes nimetatakse ja hommikusel kella 7-8 ajal olime mererannal, hobused jalgupidi vees ratsutamas, päevitajad tulevad rannatoolidele hiljem alles nii 10-11 paiku.

Rumeenias oli hea Constanata rannas ja vahetult enne Bulgaaria piiri oli kena Vama Veche rand. Käisime ka Albena lähedal Burgases, "Kuldsetel liivadel" ja Nessebari saarel, mis kena ja tasub vaatamist, kuid kogu see ala on kohutavalt ülerahvastatud ja kadusime õhtuks rõõmuga oma piisavalt rahvastatud Albenasse.

Varnas käisime botaanikaaias ja sealt eemal kivimetsas. Kuulsasse delfinaariumisse oleks pääsenud järgmisel päeval ja ei läinud.

Sisemaa poole sõites on Šipka kuru ja rooside org aga need õitsevad mai kuus. Ja siis sealkandis on ka naljameeste Gabrovo küla muuseum.

Mägedes on Buzludza maja/hoone, mis oli kommunistliku Bulgaaria võimu sümbol 1981 aastast, suur ja ümmargune nagu pirakas UFO mäetipus.

Rila mäestikus saab köisaudteega ülesse Rila kloostrisse sõita.

3
1

Bulgaaria "kiirteed" olid eelmine suvi sellised, et sõida löökaukude vahel slaalomit. Suuremad linnad on nõukaaegsed shithole-d. Loodus on okei, aga kõik muu on liiga slaavilik. Rumeenia oli palju lahedam.

4
0

Jah, selle slaavlikusega olen ka vägagi nõus. Varna ümbrus oli nagu prügimägi, kilekotid paremal ja vasakul, teed auklikud, tolmused, muu prügi ka siin ja seal jms..

2
1

Me puhkame Sveti Vlasis, kena vaikne koht. Naabruses Nessebr ja mööda rannikut veidi kaugemal asuv Sozopoli vanalinn on jalutamiseks mõnusad kohad. Kerge nõuka aja hõng muidugi on kogu Bulgaarias. Viimati käisime 2021 ja kui võrrelda varasemaga siis oli arengut märgata nii uusehitiste, uute teede kui ka puhtuse osas. Toit oli endiselt hea, muidugi peab vaatama kuhu sööma minna võib ka viletsa toidu otsa sattuda. Teed on normaalsed, umbes nagu meilgi ainult Sofias olid kohati üpris kohutavad. Külastasime Veliko Tarnovot, ilusaid vaated jõeorgu ja mägedele ning iidse kindluse varemed. Midagi oluliselt ebameeldivat ei tule meelde.

2
0

Hammy

OK. Naudiksin hea meelega seda mida teiegi. Tore.

1
1

Käisin eelmine aasta autoga Sveti Vlasis, kuigi broneerimisel lubati parkimikohta, siis tegelikuses oli kolme maja ( 100 korterit ) peale 10 parkimiskohta. Käis üks pidev ümberparkimine ööpäeva ringselt, jätsid telefoninumbri klaasi taha ja ootasid kõnet, muud paremat parkimis võimalust ei olnud. Teed on enam vähem, teemaksud olid suht odavad, liiklus normaalne, valgusfoorid olid nii tuhmunud, et fooritulest oli raske aru saada.

0
0

Olen Bulgaarias liigelnud. Kõige "nõukogude" linna mulje jättis Sofia, kuid kõik väiksemad paigad olid täiesti OK. Hinnad võrreldes meiega tunduvalt odavamad, riided - jalatsid ostetavad ja kantavad jne Käisin tõstukiga nende kõige kõrgemal mäel, kõik oli meeldiv, samuti Vangaga seotud kohtade ja muuseumi külastus. Ööbisime ka nende kõige väiksemas linnas - Melnik, seal oli tõesti parkimisega üpris kehvad lood, aga kõik on võimalik. Inimesed on tavaliselt vastutulelikud ning liigutavad oma sõidukit vajaliku 50cm eemale.

0
0

Mainisite Albenat,kena vaikne kohake,2021 käisin Nessebarist autoga nostalgitsemas,kuidagi rääma oli jäänud,kuid hotelli bassupoiss oli sama ja tundis ära...oli ikkagi 8 aasta tagune kogemus!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased