trip-krainetrip-ukraine-dark
Autoga Eestist Hispaaniasse

Kas tundub pöörane sõita Eestist autoga Hispaaniasse ja tagasi? Olen siin mõelnud, et pikemad peatused teeks Berliinis, Pariisis ja kuskil Costa Del Sol'i kandis. Et kui kellelgil on selliseid kogemusi, siis te võiksite veidi oma kogemusest kirjutada. Olen juba päris palju materjali otsinud, kuid hea oleks ka teiste kogemusi lugeda ja võibolla veidi informatsiooni juurde saada. Tänan tähelepanu eest!

Ise sai sellin reis ette võetud 2007 kevadel. Pole siin hullu midagi. Peatusime Varssavis, Lyonis ja siis Valencia lähedal. Sihtkoht oli Marbella. Sõit sinna võttis aega 3,5 päeva.

Mul on tuttavad teinud u sama sõidu ja minu teada oli ikka väga tüütu päevade kaupa mööda trasse panna. Kui raha napib või armastad maanteid või teel olla, siis otsi parem mõni rekkamees, kellega Hispaaniasse sõita.

See rekkamehe varjant jääb ära, kuna minejaid on neli, siis paraku vist rekkasse nagu hästi ei mahu. Me ei aja taga mitte raha, vaid seda, et võimalikult palju näha, ka muudest maadest, mitte nii, et istud lennukisse ja siis oled seal ühes kohas. Ja mugavus pole teglet ka väga oluline, oleme seiklushimulised ja see on meie jaoks väljakutse ning usun, et kõik vaated ja asjad ning kultuur mida me näha võime tasub end ära. Kuigi igale ühele jäägu oma arvamus, austan ka neid inimesi kellele meeldib rohkem lennata, meie lihtsalt pole lennutüüpi.

Unustasin. Lyoni kui sisse ei sõida kiirekat pidi vaid seda tasuta kõrvalteed pidi siis läheb tee üle Lyoni (vist) jõe.Seal on kallaste peal pidevalt ka kohalikke telkimas ja grillimas kuigi tuld ei tohi seal tegelikult teha.Aga telkimise kohta ei ütle küll keegi ühtegi halba sõna. Ja arvastades et näiteks Pärnust on Hispaania piirile täpselt 3000 km siis 3 päeva on täiesti reaalne aeg.10 tundi sõitu ööpäevas ei ole palju.Seda enam et 95% teest saab 120+ lasta kui auto kannatab. Ainuke koht kus ma kiirteed soovitan on Poola.Seda on küll vähe aga saab lasta nii kiirelt nagu auto lubab j amuidugi Saksa sest seal on see tasuta.

paugutasin siia ka kommentaari aga sama kaks peaaegu sama teemat kõrvuti ka ju! Tegelikult pidi see komm sinna minema http://trip.ee/node/48133 Aga ehk nad leiavad selle siit ka üles:)

Tulin kunagi Lõunapoolt autoga, juht oli üksi roolis ja jõudsime 4 päevaga Rootsi. Sealpool on maanteedel sellised puhkeplatsid, kus saab pesta ja oma moonakotid lahti pakkida ja süüa/juua vahepeal. Ja need, kes roolis ei ole joogu õlut tagaistmel, siis läheb aeg rutem. Aga kõige tähtsam, kui lähete soojal ajal, võtke lehvikud kaasa igaks juhuks, meil nagu kiuste läks enne sõitu konditsioneer katki ja 48c päikse käes, polnud eriti mõnus, ka auto aknaid lahti hoides oli asi hullem veel. Alati ju juhtub siis, kui seda kõige vähem vaja on.)

Tänan kõiki vastamast, nüüd tunnen suuremat julgust see retk ette võtta. Sest ikka ju võõrad maad ja päris pikk tee ning kardan veidi liiklust, sest see Eesti omast ikkagi tunduvalt suurem ja tihedam.

Tihedam liiklus küll vb. aga mentaliteet kah teine, kui eesti rullnkkadel, niiet sama teeb välja.

Meil oli sama plaan, Berliini pidime küll vahele jätma aga Pariis on sees. Kavatseme minna juuli alguses. Mingi marsruut on ka tehtud, et milliseid teid pidi jne. Pikemalt tahaksime olla kusagil Andaluusia kandis aga hulk kodutööd veel teha selle reisiga.

Kus te peatute Pariisis olles?

Tegime ka sama reisi 2007 a suve lõpul. Eesmärk oli ka võimalikult väikese raha eest ära käia. Esimese ööbimise tegime näiteks Saksamaal bensuka taga telkides, paar korda magasime rannas magamiskotis ja mõni kord ka autos (4 inimest). See viimane variant ei olnud eriti meeldiv :) Eriti mõnus on muidugi mööda Hispaania rannikut lõuna poole sõita, väga ilusad vaated ja kui liiga palav hakkab võib alati mere äärde sõita ja väikese supluse teha. Autole soovitaks küll põhjaliku ülevaatuse enne reisi teha. Kuigi alati võib ka ootamatusi juhtuda. Meil õnnestus näiteks Prantsusmaal öösel mägedes kivile otsa sõites summuti alt sõita. Sellest kujunes üsna huvitav öö :) Kokku läks reis ca 5000 EEK inimese kohta. Kui veel midagi küsida siis võib kirjutada veiko.kaldmae@mail.ee

Ise olen kaks korda autoga Hispaaniasse ja tagasi soitnud. Minu meelest etem kui lennukiga minnes paljud asjad vaatamata jätta. Läti Leedu lähevad kiiresti, siis juba Poola, kus isegi voib juba vaadata mis uut nähtavale tuleb. Sakasamaal saab kihutada ja meiegi käisime Berliinis, mis mulle väga muljet ei avaldand. Prantsusmaal tasub minu meelest lausa aja maha votta ja kuskil linnakeses paar ööd veeta ja ringi jalutada, siis ei teki niisuurt tudimust autoga soitmisest. Marseille on tore kui on raha mida raisata, täitsa lounamaa moodi juba, aint turiste palju. Ja Marseillist pole enam palju, et Hispaania piir uletada. Soovitaksin Barcelona voi siis minu lemmik linnas Tarragonas peatus teha, seal vaadata kull mida kuna tegemist päris vana linnaga. Madriidi ei soovitaks kunagi minna. Täiesti mottetu kivilinn. Ja siis mooda rannikut Costa del Soli poole . Malaga kova koht, kus pidu panna, kuna elu seal ikka koguaeg käib. Aga kui tahate rahulikult kuskil ringi vaadata, siis ehk Benalmadena voi Fuengirola voi Torremolinos. Ärge soitke palju vaid ikka tehke voimalikult palju peatusi. Kui veel mingeid kusimusi siis void kusida best.boy@mail.ee

Tegin 2007 aasta suvel sellise marasruudi: Tallinn - Köln-Luxembourg-Pariis (1 päev kohapeal)- Salou (ülerahvastatud koht 100km Barcelonast edasi, 5 ööd)- Andorra - St-Tropez - Monaco - San Remo - Torino - Chamonix - Kempten - Neuschwanstein - Tallinn. Kokku 2,5 nädalat. Pariis oli liiklus hullumaja, eriti tuli jälgida tipptunnil ringide liiklust. Midagi hullu ei olnud, Eestist Pariisi sõitsime ühe soojaga. Pariisi magasime 1 öö, teise öö aga 200 km Pariisist lõuna poole. Kautasime kiirteid. Igav ei hakanud, eriti Saksa ja Prantsusmaa olid kaunid.

Mul sõbrad käisid Eestist külas ja nemad sõitsid autoga Eesti-Läti-Leedu-Poola-Saksamaa-Holland-Prantsusmaa-Hispaania-Portugal-Hispaania ja koju :) ja ei old hullu midagi. Pikemad peatused tegid vist Berliinis ja siis siin Barcelonas.... muidugi on hea, kui on mitu juhti nagu neil oli, et neljakeisi tulid ja kõigil olid load, et põhimõtteliselt sõideti terve aeg. Ja siis teised sõbrad tulid niimoodi, et Eestist laevaga Saksa ja sealt Amsterdami ja sealt siis Barcelonasse. Selles idees pole mitte midagi hullumeelset mu arust. Sest saad igal ajal teha peatuse, kui tunned, et võiks peatus olla ja näha rohkem, kui lennukiga punktist A punkti B sõitmisel :) kui mudiugi mingi aja limiit peal on, siis veits võibolla stressavam. nagu sõpradel oli, et 4 jaanuar nad pidid tööl olema või eestis tagasi vms... igatahes 1 jaanuri päev otsa käidi ja puhuti ja oodati millal promill kaob ja võib rooli istuda... ja nad läksid tagasi minu meelest 2 päevaga :P see ei ole eriti mõnus ma arvan, lihtsalt 48h autoga sõita ilma puhkuseta.... kindlasti mingi puhkus oli kaa... aga nohh... enivei... ma arvan, et hea mõte :)

mis eelarvega peaks umbes arvestama kui tahaksime enamvähem hotellides peatuda + toidud (plaan minna see kuu juba pole hooaeg) ja kui pikk km tuleb kokku

kui motled reisi ajal hotellis peatuda siis voiks hinnavahemik jääb kuskil 50-100 euro vahele oleneb riigist ja sellest mida sina "enamvahem all motled. Ja km tuleb otse hispaaniasse soites 4000 km juures natuke peale voi alla oleneb marsuudist.

samas kysin veel kas on mttet arvutit kaasa võtta on wifi saadaval tänud

Nats paned mööda-3000 või veidi üle ikka on Hispaaniasse! 4000 on ka võimalik muidugi.Korra läksin läbi Hollandi siis tuligi 4000 täis. Wifi on üsna harv nähtus.Hotellide juures ja nii saab aga üldiselt ei ole kapitalist vabade võrkude olemasolust väga huvitatud.Ja isegi parooliga võrke on suhteliselt vähe.

Ei tea laanekas. Soitsin otse läti- leedu- poola- saksamaa- prantususmaa- hispaania. Maksulisi kiirteid tookord ei kasutand ja odomeeter näitas 4000 piirimail. Vb sa käisid rootsi kaudu. Ukskord läksime läbi hollandi ja marseille siis oli malagal odoka 6700 aga me tegime korvalpoikeid ka. Muidugi kui soita mooda kiirteid ja mitte kordagi valesti keerata siis google mapi järgi annab ka kuskil 3300 km. Costa del solis oli täitsa voimalik leida lihtsalt linna vahel soites tasuta wifi-id aga enamus on siiski parooliga.

Võta suva teehitusprogramm ette.Michelin või midagi sarnast. Tallinnast Gibraltarile saab heal juhul 4000. Piirist piiri on 3000 või suts alla isegi. Ja ma ka kasutan kiirteed ainult Saksamaal ja ei mingit läbi Rootsi minekut.

kui hästi meelde tuletada siis jalgrattaga mööda lehmaradasid läbi Hollandi ja Belgia ja palju ekseldes ja telgi ja poodi õlle järgi sõeludes saime ka kompuutrisse 4200 ainult.