Autoga Euroopas?

On päris tõsine plaan minna autoga Euroopasse - sihtmärgiks Gibraltar'i väin. Oskab keegi mingit kasulikku nõu anda - kuhu oleks huvitav läbi põigata kiirteede kõrvalt? Me ise ei ole veel mingit eeltööd teinud - plaanis on minna märtsis kolmeks nädalaks. Abiks on ka info teemal - Poolas on kõik väga odav ja F1 tüüpi hotellid kiirteede kõrval.

Raido ja Tiina. . . . Trip.ee lisas suured algustähed ka kohanimedesse!

Kust muidu mõtled läbi sõita täpsemalt? Siis ehk oskaksin nõu anda.

Täpsemalt siis Eesti-Läti-Leedu-Poola-Saksamaa-Prantsusmaa-Hispaania ja tagasi tulles võiks ka Itaaliast läbi käia.

Kui pikad päevateekonnad planeerid?

Aega läks kogu tripile "ainult" 20 päeva. Tallinnast Õismäelt on Gibraltari kalju otsa "ainult" 4900 kilomeetrit. Kui tahad midagi täpsemalt teada, siis jäta maili aadress siia.

Tere, meil sõpradega üsna sama plaan. Mõtlesime minna juunis-juulis autoga/matkaautoga suunal Hispaania, Portugal ehk jagaksid ka täpsemat informatsiooni. Meiliaadress: Ktammiku@hot.ee

Minu mail on raido@dendro.ee RL võiks pikemalt rääkida, mis seal head tegita je mis head nägite :) Hilisööle meisterdan mingi maili õhtu poole valmis ;)

Ma võin ka natukene nõu anda. Prantsusmaal näiteks oleks huvitav minna ka läbi Bordeauxist (sealt läheb kiirtee samuti mööda, see jääb suhteliselt Hispaania lähedale). Ja siis Pariis muidugi oleks ka muidugi huvitav, aga ma ei tea, kas te sealt mööda sõidate (kui te sõidate Saksamaalt otse Prantsusmaale, siis te vist Pariisist ei möödu, ise olen sõitnud läbi Belgia). Itaaliasse sõita oleks vist tagasiteel kõige mõttekam läbi Nicei ja sealt piirkonnast, läbi Monaco. Pärast peaksite vist sõitma läbi Šveitsi (Itaaliast otse Saksamaale minu arust ei saa ja läbi Prantsusmaa oleks teekond pikem). Mis muidu sinu enda eelistused oleksid, mida tahaksid näha (kultuur, loodus jms)? Et äkki saaksid veidi täpsemalt öelda, siis saaksin veel täpsemalt aidata?

Panin teile mail peale kirjatüki teele.

...sai see ots uhes suunas soidetud ja lopetatud Gibraltaris (hetkel siin): kokku 5000 km, 6 paeva/5 ood. Pikemad peatused Viinis, Monacos ja Barcelonas.

Tere

Kui läbi Saksamaa lähete siis on teil valida Poznani kiirtee, või tee mis viib Wroclawi poole.

Varssavi-Berlin kiirtee on päris korralik tee, ehk peatuge Poznanis või Torunis - väga ilusad linnad. Teine on kantud UNESCO nimekirja. Samuti kiirteele lähedal asub ka Lichen Stary - võimas katedraal.

http://www.trekearth.com/gallery/Europe/Poland/West/Wielkopolskie/Lichen/

http://www.trekearth.com/gallery/Europe/Poland/West/Wielkopolskie/Poznan/page3.htm

http://www.trekearth.com/gallery/Europe/Poland/West/Kujawsko-Pomorskie/Torun/page2.htm

Loodust ja kultuuri tahaks näha kõige rohkem - suurematest linnadest ja kiirteedest hoiaks esialgu kõrvale. Maailmalinnades tahaks ära käia (Pariis - Madrid) portugalis on mingi huvitav rand - nime ei oska öelda - aga kaardi pealt näpuga saan näidata. Pisa torn ja giblaltari väin ja sellised asjad.

Eelmine august sai ette võetud reis kuni Hispaaniani (sh). Kokku 9000km. Eelnevalt ja järgnevalt sai muljetatud selles teemas: http://trip.ee/node/51914 Lisaks veidike pildimaterjali http://m8la.blogspot.com/

Meie käsime kuu aega ja tegelikult jäi ikka aega väheseks, nii et ma julgen arvata, et 20 päeva on pigem "käsin ära ja nägin ära" mitte pikemaks ajaviiteks või lõõgastuseks. Samas, igal ühel omad soovid. Mina panin oma matka Lonely Planeti abiga kokku (va ööbimised) ja otsisin enne reisi lisainfot internetist. Jooksvalt aitas lisaks GPS. Suurlinnadest hoidsime eemale, sest sinna võib lennukiga ka sõita ja näiteks 4 tundi pole minu arust mõtet Pariisis olla. Soovitan Sul enamvähem siiski reisisihid paika panna ja siis kui on konkreetseid küsimusi, saab ka konkreetseid vastuseid.

Jõudu planeerimsel.

Olen kunagi Pariisis autoga käinud ja siis jätsime auto kolmeks päevaks seisma ning liikusime linnas jala ja ühistranspordiga. Auto liikumiskiirus ja parkimine on seal küllaltki vaevaline. Muidugi võib suurlinnadest lihtsalt mulje saamiseks läbi sõita aga linnaga tutvuse tegemine nõuab ikka vähemalt päev või paar. Kui seda aega ei ole, jätaksin sellisel reisil siiski suurlinnad kõrvale ja pööraksin rohkem tähelepanu väiksematele asustustele ja loodusobjektidele. Nt Gibraltarilgi on juba küllalt uudistamist ja suurlinna sisse ja väljasõidu aega saaks seal palju mõnusamalt ära kasutada.

Pariisis tõesti ei käi ära 4 tunniga nagu ka goodyk ja NH mainisid. Pariisi jaoks arvesta vähemalt terve päev (ning siis peaksid ka tegema hästi pika päeva), parem oleks paar päeva, kuid seda vist sellise reisi juures pole see võimalik (muidugi kui kusagilt aega kokku hoida, siis võib isegi võimalik olla). Mida tuleks teha/näha Pariis? Selle kohta saad infot siit: http://trip.ee/node/54939. Arvesta sellega, et kõike sa nendest asjadest vaadata ei jõua ja näiteks Eiffeli torni peale võiks arvestada 3-4 tundi, sama on ka Louvre`iga. Kindlasti ära sõida Pariisis autoga, kui oled nii väheseks ajaks tulnud, vaid kasuta ühistransporti või taksot (takso sõidab samuti kiiremini kui auto, sest takso sõidab mööda bussiteid, hinnad on mõistlikud, mitte väga kallid). Võid kõndida ka muidugi jala, aga seda ainult lühematel otsadel ja Pariis on päris lihtne ära eksida. Ka Madridis võiksid arvestada päev või paar (ise küll pole käinud, aga olen kuulnud, et seal samuti palju vaatamisväärdusi). Kui sul tõesti ei ole Pariisis ja Madridis mõlemas olla vähemalt üks päev, siis ma arvan, et sul pole ka sinna mingit mõtet minna, kuna sa niikuinii ei näe seal paari tunniga mitte midagi.

Nagu siin juba goodyk ütles, võiksid panna kindlad reisipunktid ikkagi kirja. Linnade kaupa või siis mingi koha kaupa, kus sa veidi pikemalt peatud ja, siis mõelda, mida sa ikka täpselt nende kohta teada tahad saada, millist infot ja, siis esitada küsimused.

Itaaliast Müncheni peale ikka pääseb, mul on üks sakslaste poolt tehtud kämpinguraamat, kus on kõik alpide ületamise soovitused sees. Ise tulin matkaautoga Horvaatiast,Ungari ja Poola kaudu, see on ju ka mõeldav tagasitee. Katowice-Varssavi täitsa ok trass. Kui soovi olen uvask@hot.ee

Ma alustan ka sellest, et alla 20 päeva ärge seda reisi plaanige. Kui see on Teie esimene suurem reis, siis seda enam. Esimene reis peaks tegelikult kõvasti lühem olema. Saate ise ka teada, mis Teile sobib ja mis mitte. Pidev sõitmine muutub kiiresti nüristavaks. Pärast konstanteerid fakti, et kümne koha vaatamisele kulus 20 000 krooni ja autoistme maitse on suus. Pisa Itaalias lükkab teekonna veelgi pikemaks-jätke teiseks korraks! Suurlinnades alla kahe päeva on rohkem sprinteri kombel keel vestil jooksmine. Pigem otsid mingi odava pileti ja lendad lennukiga kolmeks-neljaks päevaks kohale. Panen kirja paar kohta Hispaania lõunarannikul. Need peaks kindlasti teele ette jääma. Esiteks Alhambra loss Sierra Nevadas http://images.google.ee/images?gbv=2&hl=et&sa=1&q=alhambra&btnG=Otsi Teine koht on Ronda linn kaljudel http://images.google.ee/images?gbv=2&hl=et&sa=1&q=ronda&btnG=Otsi Minule jättis esimene kord kustumatu mulje ja nüüd läksin uuesti. Rondas on paras tegu õige vaatamiskoha juures parkimispaiga leidmisega. Mina tiirutasin oktoobris peaaegu tund aega, enne kui koha leidsin. Kui oled nahhaal, siis leiad rutem. Mina üritasin reede öösel vastu laupäeva. Gibraltaril oli vähemalt oktoobris kütus odavam, kui Hispaanias. Väidetavalt olla see kogu aeg nii. Mul on veel järgi ka Gibraltari kaart. Ei tule kohe meelde kust ta sain. Esialgne info tuli siit: http://images.google.ee/images?gbv=2&hl=et&q=gibraltar+tourist+map&sa=N&start=0&ndsp=18 Üks tore asi oli 100 tonnine kahur http://images.google.ee/images?gbv=2&hl=et&sa=1&q=gibraltar+100+ton+gun Seal ostetud naelane pilet läks arvesse, kui läksin autoga mäe otsa rahvusparki. Minul kulus Gibraltaril terve päev. Lahkusin alles hilisõhtul. Üleval kalju otsas on ronimist ja vaatamist küllalt. Kunagi oli kalju valdavalt militaarobjekte täis. Nüüd on enamus maha jäetud. Minu mobill viibis ka Maroko võrgus. Maroko tuled tundusid ööpimeduses käega katsutavad. Mäe otsast on supervaade väinale ja sellel, kuidas suur hulk laevu enne väina justkui järjekorras passivad. Minul sattus olema pilvitu taevas. Osa huvitavaid punkte sai ka Navigaatorisse salvestatud ja sealt peaks nad vajadusel kätte ka saama.
Veel soovitan alati huvipakkuvad kohad Google pildiotsinguga üle vaadata. Mõni kiidetud koht on tegelikult mage ja vastupidi. Minul on pildiotsing planeerimisel abivahend number üks. Viskan pilgu peale ja tean kohe, kas huvitab või mitte. Mina kasutan planeerimisel AutoRoute programmi. See on ka arvutiga reisil kaasas. Navi oma pisikese ekraaniga läppariga ei konkureeri. Mõlemal on oma vead ja plussid. Viamichelin on internetipõhine aga kodus planeerimisel täitsa OK.