Autoga Horvaatiasse

Tere Plaan sõita jaanipäevaks Horvaatiasse.Reis esmakordne. Mis plaanid üldsusel on.Lugesime soovitusi ja kommentaare eelmisest aastast.Ei tea miss värk see aasta on (pagulasprobleemid ja puha)

Eks põhimõtteliselt sama ju ka Augustow-Bialystok otsal. Mäletan et liiklus oli seal ikka üsna tihe. Pluss väikeasulad koos oma kiirusepiirangutega.

Aga eks mõne kuu pärast pilt teine, kuigi Lomza ümber vist jääb.

1
0

Käisin Suwalki kesklinnast läbi. Tahtsin ka "Putin, idi na..." plakati pildile saada. See on seal selle vana transiiditee ääres. Sealt läksin ka Augustowi poole. Üllatas see, et mitukümmend kilomeetrit polnud ühtegi rekkat. Kõik on ilmselt kiirteejupile kolinud. Täitsa mõnus oli sõita praktiliselt tühjal teel.  Asulad jah tihti.

 Augustowist läksin Lomza peale ja Bylastoki otsa rekkade kohta ei tea.

1
0

Minuteada on Suwalkist Augustovi poole, vana teed mööda, rekkade sõit keelatud, sellepärast on tühi tee.

2
0

Pila kämpingu lähedal asuvas marketis hinnad nii kunades kui eurodes, enamus asju on kallimad kui eestis.

0
0

Ma küll märke piinliku täpsusega ei jälginud aga arvan, et see keelav märk oleks võinud mulle silma jääda.

0
0

Vaata googli mapsist järgi kui ikka ei usu, märk täitsa olemas, peale teist ringteed.

1
0

Kas mõtled seda ringteed, kus Augustowi suunda näitava viida kohal on sinine viit veoauto pildiga? Sinine värv on pigem soovituslik aga ju siis kõik jälgivad. Pilt ise juba aastast 2018. Nagu kirjutasin, keelavat märki ma ei fikseerinud.

0
0

Mine veel edasi, ringilt mahasõidul on märk.

0
0

Sama ring aga suts edasi, kui hakkad ringilt väljuma on keelumärk 7,5 t veoautodele koos lisatahvliga.

0
0

Enne ringi on märk, mis juba ennetavalt annab teada et edasisõit veoautodele keelatud, GPS 54.0431002, 22.9390505. Peale ringi konkreetsem, koos märkega et erandiks kohalik teenindav transport, GPS 54.0393732, 22.9396409.

0
0

On jah täitsa olemas. Ilmselt mu aju alateadlikult ei fikseerinud, sest mul ainult  4 tonni. Tegelikult polegi väga tähtis miks. Asi nüüd lõpuni selge ja punaseks värvitud. Kõrguse piiranguid kipun oluliselt tõsisemalt jälgima.

1
0

Horvaatias nüüdsest ka EURid, huvitav, kas hinnad lähevad ka nii nagu meil, et "euro hinda ei tõsta" ja siis pannakse kirves selga.

0
3

tanit, pole ise veel kohale jõudnud, aga minu tähelepanekute põhjal hakkasid hinnad kerkima isukalt juba enne valuuta vahetust eelmise suve lõpul, kui ma selle-aastast reisi planeerima asusin. Mina broneerisin septembriks laeva, hotellid, ekskursioonid ja veel mõned asjad oktoobris 2022, juba siis oli mingi tõus eelnevaga tajutav. Mõnigi hind läks Itaaliast mööda. Ütleks, et septembri lõpu bronnide eest maksin eelmise suve kõrghooaja hinda, tänaseks on täpselt samad asjad minu broneeritutega võrreldes veel keskmiselt 30% kallimad. Usun, et suveks kerkivad veelgi.

Aga kui nüüd asja teisest, ehk oma mätta, otsast vaadata, siis samaväärne tõus on ka siin toimunud ja sel juhul pole enam vahet, kas istuda kodus oma kännu peal või minna reisile, kirves on pea kohal niikuinii.

2
0

Tegelikult olid juba eelmine aasta eurodes hinnad juures kaupadel, siis oli näha, et vahe on päris suur. Eks see aasta näis, kui jõhker see hinnapoliitika neil on, suvel jälle plaan sõita sinna.

0
0

Terv.

Hooaeg hakkab pihta, ehk sel aastal õnnestub Montenegrosse sõita. Algus ikka Pärnust 23.07

Tiba kauge on, aga noh....., elame üle. Sealkäinud võiksid veidi kirjutada hindadest ja campingutest. Kas piisab ainult ID kaardist.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased