Autoga läbi Baltikumi ja Poola

Tere!

Kas keegi on hiljuti autoga lõuna poole sõitnud? Pean silmas Poola põhjasossa ehitatavat S61 kiirteed ja selle hetke staatust. Kas soovitate minna seda pidi või pigem Augustow > Byalistok > Varssavi? Poola vastava tee eest vastutava ameti info on nii ja naa, Wikipedia näitab ehitust paari linna ümber sarnaselt 2021 suvele.

Tänud ette!

Taavi

1
2

Elki ümbrus peaks valmima juulis. Viimane jupp enne Ostrow Mazowieckat alles sügisel ja Lomza 2025.

0
0

Siin on täitsa adekvaatne info: https://ssc.siskom.waw.pl/eng.html
S61 oli juba ülemöödunud suvel mõnus sõita -- väga vähese liiklusega 2+2 tee. Tänaseks algab kiirtee kohe Leedu piirilt ja vaid paar pisikest jupikest on veel puudu, et kogu tee Varssavini valmis oleks.

Augustow - Bialystok on selles valguses mõttetu ring.

5
1

Sõitsin eelmine nädal Saksa suunal. Peale LT piiri saab kohe kiirteele, sõitsin läbi Elki ja Lomza, mõned sutsud veel ehitada aga sõita juba väga mugav ning mõnus. Palju kiirem, kui sõita läbi Bialystoki.

2
0

Mingit mõtet Bialystoki kaudu minekut kaaluda täna enam ei ole, ca 30 km ning 30 min pikem tee.

Ainuke mōttekoht on Lomza-Ostrow Mazowiecka lõik, et kas sõita üle Zambrowi või otse. Zambrowi variant paar km rohkem, samas rohkem ka kiirteed, Google Maps annab ajavaheks ca 1-2 min. Suurt vahet seega pole.

4
0

Ju siis ma olen viimane mõttetu mees, kes ikka ja jälle läbi Białystoki käib, viimati libastusin jälle kuu aega tagasi :(

Kuna sealkandis saab esimese päeva (sõidu)mõõt tavaliselt täis, siis harrastan maniakaalselt Białystoki Auchanis esimese õhtu piwo ja hamba alla ka midagi osta, stacja paliw-ist läbi ning kas samasse linna või selle lähedale ööseks pikutama minna, et hommikul 2+2 kiirteed rulllima hakata. Tagasi eesti poole minnes samad trikid tagurpidi järjekorras, ehk viimased ostud ja viimane uinak sealkandis.

Kohe kurb mõelda, mis mul nende mitmetuhandeste trippide jooksul on tegemata-nägemata jäänud, kuna selle mõttetu ringi peale olen väidetava 30 minutit kallist aega ära raisanud ;(

Kui ma järgmine kord taas näiteks pooletunnisesse ummikusse sattun, siis saan seal hoolega asja üle järele mõelda...

4
2

Oleneb kellaajast millal ühte või teist ringi sõita, kui peaks sattuma tipptunnile, siis on Bila kaudu kiirem.

1
1

Maitse asi, kõige viimane asi mida peale kaheksatunnist autosõitu Tallinnast teha tahan on kusagil pimedas väsind peaga Suwalki-Bialystoki 1+1 teel rekkade vahel sõeluda. Sellises olukorras pigem juba Suwalkisse või Augustowi jääda, piwot ja zakuskit saab ka Kauflandist ning kui nädalavahetus käes, siis Augustowi sadamas käib soovi korral tants ja trall hilise ööni välja. Aga kellele meeldib vana kooli Poola teed nautida, andku aga Bialystoki kaudu minna :)

6
2

Kõik oleneb, mis kellajaks Poola jõuad. Ise eelistan Bialystoki kaudu minna nuna Lomzast edasi pole veel uus tee tehtud ja tööaja lõpuks sinna jõudes läheb kõvasti aega. Viimane kord paar nädalat tagasi läksin proovi mõttes otse Lomza kaudu aga tulin tagasi Bialystoki kaudu. Ma sõidan tavaliselt otse Varssavisse ja stardin kuskil 6 paiku ning Poola jõuan täpselt tööpäeva lõpuks ja Bialystoki kaudu on mugavam ja kilometreid ei ole väga palju rohkem. See 1+1 on täitsa ok sõita, kui just talunikud ei streigi või mõni rekka end sodiks pole sõitnud.

1
0

Ei Maunu, sa vist ei ole ainuke mõtetu mees. Olen viimased korrad ikka ja jälle Bialystoki kaudu läinud ja ka tulnud. Aga igakord luban, et enam sealt kaudu ei sõida, kuid ilmselt on harjumuse jõud suur. Augustowi-Bialystoki vaheline 1+1 on ikka paras peavalu, küla küla otsa, ega üle 70-ne ei saagi ja kui ka rekkad bussid jalus, siis on täitsa lõpp. Veidi lihtsam on õhtul peale seitset ja nädalavahetusel, seetõttu olen alustanud minekut nädalavahetusel, enamasti laupäeva varahommikul. Miks ikkagi Bialystoki kaudu. Peaisne põhjus on S8 äärne hotell Delfina. Väga mugav hea transiithotell suure parklaga, olemas ka kinnine parkla. Planeerin päevas sõita 700-800 km või kuskil 10 tundi, siis see jääb täpselt soovitud kaugusele, hea hommikul sirgelt Varssavi poole liikuma hakata, pühapäeva ennelõuna on Varsaavis ikka kordades rahulikum kui tööpäevadel. Teiseks tahab naine Bialystoki kaubanduskeskusest läbi käia, aga see ei ole eriti määrav. Hakkan juuni alguses Alpidesse minema, nüüd olengi dilemma ees, kas minna vana rada mööda või siis Lomza kaudu. Kui neid Lomza lõigu teehitusi ei oleks, valiks kindlasti selle variandi. Võibolla polegi sealt kaudu sõitmine täna enam mõtetu, jäänud mingi eelaimus.... Mõned päevad on veel otsustamiseks jäänud. Tagasituleku olen otsustanud kindlasti ülevalt Lomza kaudu.

Kes pole veel Poolas käinud ja selle vanakooli teesid näinud, sõitke see Augustowi Bialystoki lõik läbi, olete jälle ühe kogemuse võrra rikkamad.

5
0

Kui siin juba vanakooli teedest juttu, siis soovitan ka Wroclaw-Kudowa Zdroj või Rzeszow-Barwinek lõike. Wroclaw-Kudowa Zdroj on Poola lemmik maantee; tõenäoliselt elu esimese bussireisi tõttu (1997 Tiit Reisidega Prantsusmaale). Erinevus Suwalki-Varssavi lõiguga oli nagu öö ja päev. Olin enne seda käinud ainult Lätis, Leedus, Soomes ja korraks Rootsis ning sellel lõigul sain aru, et 2 rulli filmi terve reisi peal on vist liiga vähe ...

1
1

@Andres, ma loeks nagu omaenda sõidupäevikut ;) Valdavalt alustan ka sinnapoole liikumist laupäeviti ja Delfina öid on kogunenud ikka kõvasti rohkem, kui kahe käe pöialdel üles annab lugeda, nüüd viimased korrad vahelduse mõttes olen muid peavarjusid proovinud. Meil küll ka teatavad kaubanduspunktid on vahest määravaks osutunud.

Korra või paar olen Augustówi-Białystok'i vahel ka pimeda peale jäänud aga siis on juhtunud 90+ sõitvad rekkad ette ja nende taga oli päris mugav kulgeda. Eks kunagi sõidan ma läbi Łomża niikuinii!

Aga punkeli viidatud uudis on küll kiiduväärt.

0
1

Punkel, vahest tasub ka Trip.ee uudiseid lugeda: Poolas kaotatakse kiirteemaksud.

1
2

See, kas Białystoki ring on mõttetu või mitte, sõltub ilmselt hetke liiklustihedusest, teisisõnu päevast ja kellaajast. Ring ise on 11km pikem ja just praegu ütles Google Maps ajavaheks täpselt 1 minuti. Minu puhul on pakutavad sõiduajad suhteliselt täpselt paika pidanud, see vist ikka arvestab mu sõidustiiliga kah mingil määral. Vahel jõuan mõne minuti varem sihtkohta, hilinenud pole kordagi.

Ma ise olen oma sõite seadnud nii, et sinnapoole minnes stardin laupäeva varahommikul, jõuab veel Riia ringist enne suuremat rapsimist läbi, see on minu jaoks üks suuremaid kitsaskohti Poola suunal. Tagasi koju sean end aga pühapäeva hilisõhtuks ja pole ka midagi katki, kui see viimane ots täiesti öö peale jääb. Neil aegadel on veokite liiklus kogu trassi ulatuses oluliselt hõredam ja kas minna läbi Białystoki või "otse", on täiesti maitse küsimus. Mõnikord nii, teinekord teisiti.

Kui ma läbi Białystoki lähen, siis jääb tee äärde mõnus 24h avatud Biesiada baarike, kus minu maitse järgi päris head söögid ja kus ma sageli söögipausi olen teinud. Uue kiirtee trassi ääres ma nii mõnusat kohta pole veel leidnud, no ega ma eriti otsinud ka pole, sest kiirel trassil "lendad" paljudest paikadest neid nägemata mööda. Eks ma selle Biesiadagi otsa kunagi kogemata komistasin, kuna kere hakkas heledaks minema ja selle valgus nii kutsuvalt teelt kõrvale meelitas. Samas on ka mingi külalistemaja moodi asi ja veokite parkla.

Praegugi näitab Google Maps E67 trassi Białystoki kaudu kulgevat, huvitav, kui otsem kiirtee täies ulatuses valmib, kas nihutavad tee tähise kah uude kohta või jääb see endiselt "ringile"?

5
0

No näed siis, veel üks "mõttetu mees", kes sarnase graafikuga kulgeb ;)

Muideks ma isegi oleks äärepealt eelmises postituses öelnud, et kui E67 Łomża peale lükatakse, hiljemalt siis sõidan kindlasti ka seda teed pidi ;) Ja miks nad ei peaks lükkama? Minu mäletamist järgi oli ka Suwałki-Augustów vaheline otsetee (Droga Wojewódzka 662) kunagi E67 osa ja mis on tast nüüd kaardil saanud? Mõttetu "muu riigimaantee".

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased