Autoga läbi Prantsusmaa

Panen paika järgmise suve puhkust ja vajalikuks Prantsusmaa läbimiseks ei ole mul eriti palju aega, max 2 - 3 päeva. Planeerijad pakuvad kahte varianti:

  1. Luksemburg-Metz-Orleans-Limoges-Toulouse- Andorra la Vella 1277 km
  2. Luksemburg-Nancy-Montpellier-Andorra la Vella 1177 km
    Lugesin foorumist varasemaid postitusi ja mõned asjad said selgemaks, olen ise ka Prantsusmaal sõitnud, aga kõige idapoolsemat varianti: Genf-Gab-Nizza.
    Millised oleksid soovitused teekonna + huviväärsuste valikuks? Kaubandus, lõbustused jmt ei huvita. Küll tahaks näha midagi omapärast ja kaunist loodust.

Kui ainult 2-3 päeva, siis Luxemburgist Andorrasse kulubki rahulikult sõites selline aeg. Väldi kiirteid ja ongi elamus garanteeritud. Šveitsis (väga lähedal Šveitsi-Prantsusmaa piirile) on selline imeline koht nagu Creux du Van kui tahad näha kaunist ja omapärast loodust. See jääb üsna su trajektoorile. Soovitan üles otsida. See on vägagi ootamatu vaatepilt.

No need mõlemad teed on lihtsalt sõitmiseks. Liikluse poolest on puhkuste alguses ja reede-laupäev Lyon-Montpellier kõige hullem variant. Nii pika sõidu ja lühikese aja peale ei oskagi midagi tarka soovitada. Tõmba kaardil joon läbi Clermont-Ferrandi ja planeeri sinna Kesk-Prantsusmaale mõningaid külastatavaid punkte. Lisaks on A75 ka ise natuke ilusam kui enamik põhja-lõuna suunalisi Prantsusmaa kiirteid. Ise kihutaks tõenäoliselt Luksemburgist esimesel päeval sinna Kesk-Prantsumaale välja. Järgmine päev kulgeks vaikselt külakeste ja loodusega tavalistel teedel. Ja siis kolmandal päeval hakkaks jälle gaasi andma kuni Püreneedeni. Looduse poolest on vist Auvergne'i vulkaanide looduspark päris põnev ja seal annaks piisavalt tiirutada.

Pikad otsad mõlemad ja suurem osa ajast läheb sõitmisele, mõned peatused aga võib siiski teha.
Pakuksin välja umbes sellise marsruudi: Nancy (klassikaline keskväljak) - Beaune (Burgundia veinipiirkonna üks ilusamaid linnu) - Taize (Eesti noorte 90ndate Santiago de Compostela) - Vichy (tervise- ja ajaloosõbrad teavad) - Puy de Dome (kustunud vulkaan) - Souillac (20 saj keskpaiga mehaaniliste aknanukkude museum, ma ei osand sellest midagi arvata, ent lapsi tuli kaks tundi hiljem sealt jõuga välja tirida, lisaks lihtsalt kena Dordogne väikelinn) - Rocamadour (kanjoni kaldas asuv koobasklooster) - Andorra.
Kokku annab Google sellele 15 tundi ja 1248 km, enam-vähem paras segu kiirteedest ning maalilistest tavateedest.
Muidugi võib siia isikliku huvi põhjal kohti juurde lisada või vähemaks võtta, nt Lascaux koopamaalingud (kuigi see piirkond koopaid täis, vähem turistlikum on nt Loti jõe äärne maalingutega koobaste piirkond), Toulouse'i lennundusmuuseum (ikkagi Airbusi kodulinn) jne.

Kui Montpellier teele jääb, siis kindlasti soovitan sealt edasi sõita läbi Carcasonne'i. See linn väärib peatust rohkem, kui paljud teised ümbruskonnas. Sealt saab edasi läbi Montreali ja Mirepoix'i juba Andorrasse

Ma väga tänan kõiki vastajaid! Tõesti aega on vähe ja seepärast võtan Prantsusmaad sarnaselt Poolaga "ülesõiduks", aga loomulikult püüan alati valida erineva teekonna ja midagi uut samuti näha. Sõidame naisega kahekesi Andorra järel Hispaaniasse, aga puhkuste aegu kokku sättides ei oska mitte kuskilt lisapäevi juurde saada. Tagasitulek tõenäoliselt üle Girona - Torino, sest seal ei ole veel olnud, vahepealne tee lahtine. Nizzast ranniku äärt olen Itaalia Viaregginini juba sõitnud.

834arr, ma saan aru, et sulle meeldib autoga reisida, samas kurdad, et aeg on piiratud.
Võibolla oleks siis mõistlik kohale lennata ja hoida kokkuhoitud 4+p kohapeal põhjalikumaks riigiga tutvumiseks ja puhkuseks. Lisaks tuleb lend+rendiauto odavam ka 2 inimese puhul. St. sellisele järeldusele olen ise jõudnud kui 1-2 reisida, täis autoga võibolla on jah mingi rahaline kokkuhoid kui aeg ei maksa.

"Norsu" Sul on üldiselt õigus ja möödunud aastal ma tegin nii, et lendasin Hispaaniasse ja sealt kohe "rendikas" Andaluusias reisimiseks ja Gibraltaris käimiseks. Hiljem järgnes puhkus. Rahaliselt kindel võit! Olen mitmeid aastaid üritanud Andorrasse reisida, aga ikka ei ole mingil põhjusel sinna jõudnud. (Girona lennuväljale maabumine ei tundu mulle hea variandina.) Hispaanias on mul kindel "elukoht" ja see asub lõunarannikul. Seekord otsustasin teekonna läbida autoga (kasutusrent + Euroopa garantii) ja lähen laevaga Kieli. Mulle tõesti meeldib autoga sõita ja lisaks tahaks tagasiteel ka ühte-teist koju kaasa osta, seda küll rohkem Saksamaalt. Prantsusmaal on kindlasti isegi napi ajaga palju huvitavat näha, näiteks Püreneede läbimine ja sain huvitavaid vihjeid eelnevatest kommentaaridest.

Jah, arvestades meie alko hindasi, tasub aasta varu tõesti autosse laadida:)

Kui sulle selline koht nagu Ribeauvillé plaanidesse mahub, siis soovitan kahe käega. Mõnus vana külake, vaatamist kõvasti, mägede vahel orus veinitehas (pigem nägi tööstuslikum välja, kui mõis), kus head märjukest pakutakse ja saab ringi vaadata. Google pildiotsing annab üsna hea ülevaate.
Veinivabrik Vins D'Alsace Bernard Schwach.
Alsace piirkonnast oli see minu jaoks suurim elamus.

Mulhouse poole on ka üks äärmiselt ägeda vanalinnaga linnake nimega Eguisheim. Jalutamiseks suurepärane.

Minu väikene soovitus teemaalgatajale, keskendu pigem Andorrale. Ehk, siis Lux-st mööda kiirteid Andorrasse, sest vaevalt Sa enam sinna oma autoga satud. Prantsusmaale soovitan aga teha eraldi pikem automatk, sest avastamist palju. Andorra on küll pisike, ent päev, kaks planeerid ilusti ära. LaVellast kaabliga üles, head vaated, soovitaks El-Serrati ja teed, mis viib Tristaina järvede ja matkarajani ja sealt edasi. Tee nr.CS-380. Kui oled Rumeenias sõitnud mööda 7c-d, siis saad aru. Andorra on maksuparadiis, küte odav, alkot ei mainigi. Leiad huvitavaid meeneid, leidsin 72-se Absindi, mille sees ilusti kanepi varred lehtedega ligunemas. Kuna Andorra on ikkagi suusariik, siis suvel saad öömaja ilma bookimata, kohal olles. Prantsusmaal kokkuhoitud ajaga, soovitaks teed alla, Lleida-Teruel-Cuenca-Valdepenas ja veinid ning edasi Jaen vöi Cordoba, vastavalt sellele, kus pesitsed rannikul. Tagasi tulles tee sissepõige Sete linna Prantsusmaal, väga head mereandide restod ja ehe kalaturg igal hommikul. Aga ikka edu!

Tänan "doha"! Tõesti, autoga ma vaevalt enam Andorasse sattun ja kavatsen seal praeguse plaani järgi 2 päeva olla. See riik ongi põhiliseks suureks põhjuseks, miks tahan oma autoga suvel selle pika reisi sooritada. (Mul on ühe kohaliku kõrge võimukandjaga ühine hobi - kes teab, pole võimatu kohtumine!) Peale "Luxi" sõidan õhtul väsimuseni ja suvalisse motelli. Ma ei ole veel saadud soovitusi jõudnud nendel päevadel korralikult kaartide järgi uurida, aga üldjoontes on teekond niigi paigas.