Autoga Moskvasse

Tere!On keegi käigunud lähiminevikus autoga moskvas,kui hull see liiklus seal ikkagi on,ehk mõned soovitused.Tänud

Olen käinud autota, ent kohalikud tuttavad on mind seal autoga ringi vedanud. Liiklus Moskvas on nagu suurlinnas ikka, on rahulikumaid perioode ja hulle ummikuid. Autoga sinna sõites läheksin ise hotelli, jätaks auto kohaloleku ajaks parklasse, korra-kaks läbi Moskva sõita poleks hullu, aga pidevaks liiklemiseks peab kogemust olema. Ummikute hetkeseisu näeb Googlest http://maps.yandex.ru/ või Yandexist http://maps.yandex.ru/. Metrooga ringisõitmiseks tasub alla laadida Yandexi metrooäpp, iseäranis kasulik ümberistumisel, kuna näitab, milline vagun valida et ümberistumine kõige kiirem oleks.

1
0

ja veel. Auto numbri märgid tasub parkimise ajaks eemaldada. Vastasel juhul neid seal pärast ei ole ja kojamehe vahel on tl.nr kuhu helistades öeldakse et maksa nii ja nii palju saad tagasi. See seal levinud tegevus. Endal võeti ka ära aga õnneks eelviimasel päeval,käisin Eesti saatkonnas ja sain mingid ajutised millega koju tulla. Ei maksnud neile sentigi.Ah ja numbrid sain uued päevaga.

3
0

Ummikute tõttu on ikka kohati väga raske. MKADil ja sealt keskuse suunas sõites peavad silmad olema korraga ees, taga ja igal küljel. KINDLASTI navigaator autosse (värskete kaartidega), sest tempod on seal nii kiired ja reavahetus kohati raske, et kaardilugejaga sõit on suhteliselt võimatu. Mida kesklinna poole, seda kindlam on ummikusse sattumine ja ma ei räägi 10-15 minutist, pigem ikka 2-4 tunnist passimisest. Kui kaardilt vaatad, siis MKAD (E105/115) ja sellest väljaspool on täiesti võimalik probleemivabalt sõita. Teed on heas korras, mitme sõidureaga ning peale- ja mahasõidud on loogilised ja hästi tähistatud. Sealt ringilt kesklinna poole soovitaksin liigelda pigem metrooga ning jätta auto kusagile paigale parklasse / tuttavate juurde. Samas võib-olla hirmutan praegu liialt - kuni 3. koltso'ni on tegelikkuses täiesti võimalik oma autoga kenasti liikuda (oleneb ka kellaajast/nädalapäevast). 3. koltso'st linna südamesse aga kindlasti metroo. Kui sa kesklinnas probkasse jääd, siis ei saa tundide kaupa edasi ega tagasi. Samas eks oma auto on igaühele kallis, ega see olukord nüüd nii hull ka ei ole, et keegi lausa sihilikult seal liikluses teisi türanniseerib - valdav enamik on täiesti tavapärased liiklejad nagu me kõik, ehk siis hoolivad enda ja auto turvalisusest ning arvestavad ka teistega. Väga rallitada ei maksa, seal on vahel nii, et üks sõidurida on täiesti ootamatult remondiks või muul põhjusel kinni pandud, aga selle kohta mingit eelnevat teavitust ei ole, vaid ühtäkki ilmub takistus teele - eriti pimedas olge ettevaatlikud.

1
0

tänad Teid :)

0
0

Küsimus Vene-Eesti piiriületuse kohta sõiduautoga - kas Eestisse tagasi tulla Narva või Koidula kaudu, kellegil viimasest ajast infot kumb piiriületus on kiirem? Teine küsimus kas Vene poolt tulles saab ka piiriületust ette broneerida?

0
0
0
0

... ja statistika link on eelmise lehe allservas ehk https://www.eestipiir.ee/yphis/showLongStatistics.action

0
0

Vabandust, ei pannud tähele, et küsimus oli Vene poolt tuleku kohta.

0
0

Enda kogemus on küll ainult Narva piiripunktiga, kus ikka tuleb Vene poole poolt tulles mõnikord 2-4 tunnist ootamist ette. Aga mõnikord saab ka kohe piirile. Kui Vene poolel on pühad ja liigub palju turiste Eesti suunal, on kindlasti ooteaeg veelgi pikem.

Seega ise soovitaks pigem Koidulat. Tõenäoliselt on sealtkaudu sõiduautode liiklus veidi vähem intensiivsem. Lisaks on seal piirkonnas lähestikku 2 piiripunkti - ka see peaks tagama lühemad järjekorrad.

Vene poole poolt Eestisse tulles ei saa piiriületuseks aega ette broneerida - tuleb igal juhul seista teeservas elavas järjekorras.

0
0

Kogemus kõigi kolmega (Narva,Koidula,Luhamaa)ja minu eelistus on Luhamaa nii minnes kui tulles. Minnes on ootamist olnud kuni 6 tundi ,tulles Venemaalt ca. poole tunniga mõlemad piirid ületatud, kui pole pühi või ei satu vahetuse lõppu ja selle ajale. Aga see pigem loterii :D Eelbroneeringul ei näe mingit mõtet, pigem see raha annetamine ja platsimaks ju nagunii tuleb tasuda.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased