trip-krainetrip-ukraine-dark
Autoga Prantsusmaal

Kas Prantsusmaal on võimalik tanklates või teede ääres telkida? On see tasuta? Suund planeeritud põhjast alla Vahemere äärde ja tagasi põhja. Kuidas sealkandis septembris ilm on?

Tanklates parkida ei saa. Samuti ei saa telkida kiirteede ääres kuna seal ei ole võimalust suvalises kohas peatumiseks ja teelt väljasõiduks. Kuigi sõidan Prantsusmaal väga tihti ringi ei ole ma ka kordagi näinud ühtegi telkijat ka maanteeäärsetes puhketaskutes ega tavateedel metsavahel metsikult telkimas. Septembris on ilm päris heitlik. Võib olla suviselt soe kuid võib saada ka külma tuult ja vihma.

Prantsusmaal suvalistes kohtades üldiselt ei panda telke püsti, selleks on kämpinguid. Viimaseid jagub sealmail ohtralt ja septembris on hinnad juba üsna madalad. Tasub see mõni eur kulutada, saad ka pesemisvõimalused juurde.

Tänud vastamast. Ehk oskab keegi ka kämpingutes ööbimise hinda öelda? Meid 7ne seltskond ja planeeritud 5-6 päevane ringreis.

Kämpinguid väga erinevaid. Sageli kasutusel ka tärnisüsteem (pesemisvõimalused, bassein, söögikoht jne) Andmebaas siit saadaval: http://www.campingfrance.com/UK

Probleemi ei tohiks tekkida, käpmpinguid on palju, erineva hinnaga ja igale maitsele.

Nautige Prantsusmaad, see on seda väärt.

Kuulsin ühelt Prantsusmaal korduvalt käinult, et seal on olemas sellised telkimis- ja grillimiskohad nagu Eestis umbes ja tasuline pesemisvõimalus pidi olema. Ka kuulsin, et prantslasaed armastavad turistide autosid tuuseldada.

Olen pool Prantsusmaad läbi sõitnud ning kuid "tuuseldamise" ohvriks pole kordagi langenud. Küll aga on seda juhtunud korduvalt meie armsas Eestis. Kui aga ise igasugu nodi autosse jätad siis võid huvilisi leida igast riigist ning Prantsusmaa pole nendest kindlasti kaugeltki mitte kõige ohtlikum.

Turistide autode tuuseldamisega on Prantsusmaal üldjuhul sedasi, et seda juhtub, kuid üldjuhul linnades, mis´on turistilõksud - Nice, Cannes, Pariis, Bordeaux, samuti suuremates linnades, nagu Lille, Marseille, Lyon jne. Nendes paikades kuritegevus suurem ja Põhja- ning Kesk-Aafrika juurtega "prantslased" saavad teinekord pahandustega hakkama küll.

Alati on kindel reegel - ärge jätke valveta autosse ühtki väärtuslikku esest või peitke need nähtavalt.

Kämpingutes ma autodest vargustesse eriti ei usu.

Kui hästi on märgitud viiteid teeäärtes telkimis/kämpinguplatside kohta Prantsusmaal üldse?

Alates 1. juuli 2012 on Prantsusmaal autoga sõites kohustuslik alkomeetri olemasolu juhikabiinis. See nõue puudutab kõiki Prantsusmaal liiklevaid autojuhte, nii kodu- kui välismaiseid. Alates 1. novembrist võib alkomeetri puudumisel politsei teha trahvi kuni 11 eurot.

Eee, pole ju veel 1.aprill? Aga tõsiselt mõeldes- mis kurat see siis on!! Tiba absurdne nõue ju. 5 aasta pärast loeme uudistes, et iga autojuht Euroopa Liidus peab hommikul korraks auto rehvid tühjaks laskma ja siis need uuesti täis pumpama, et veenduda kompressori korrasolekus.

Eestis minu teada ei tohi ülds promillidega rooli istuda. Prantsusmaal võib seevastu olla veres kuni 0,5 promilli. Seega enda kontrollimiseks on täitsa mõistlik kui alkomeeter kaasas. Ning ausalt öeldes oleks Eestiski vaja sama asja :(

Kahjuks need alkomeetrid valetavad kõvasti. Näitab küll, et oled kaine, kuigi oled veel lõhnadega. Järgi proovitud mitmetega. Turistilt selle nõudmist oleks sama, kui eestisse tulevalt nõuda helkuri kandmist, millest pole turistil aimugi.

Prantsusmaal ei nõuta, et sul oleks autos elektrooniline alkomeeter, vaid piisab ka ühekordsest, aga see peab olema kasutamata.

Ma arvan, et purukainet välisriigi kodanikku selle alkomeetri puudumise eest karistama küll ei hakata. Millegipärast olen selles 100% kindel teades-tundes siinsete politsei- ja sandarmeeriaonude käitumist ;). A ega see joobe tuvastamise vahendi omamine paha kah ei tee. Hää et endal tarvis pole :D.

Tundes samuti siinsete politsei- ja sandarmeeriaonude käitumist arvan et võivad trahvi ära teha küll ;) Lorraine`is näiteks olen mitu korda sattunud välismaiste juhtide kontrollimise kampaania peale. Peatatakse vaid välismaise numbrimärgiga autosid ja kontrollitakse muuhulgas ka turvavesti, ohukolmnurka jne. olemasolu.

Allpool miinimumtrahvimäärad Prantsusmaal:

Kinnitamata turvavöö: 135 eurot Helkurvesti või ohukolmurga puudumine: 135 eurot Mobiiltelefon sõidu ajal kõrva ääres: 35 eurot Kiiruse ületamine: alates 65 eurost Joobes juhtimine: alates 135 eurost Ebasobiv või puuduv lapse turvaiste: 135 eurot

Muidugi pole see alkomeetritrahv suurus mainimisväärne kuid asi on põhimõttes. Kui peab siis peab.

Eks see liikluse kontroll ole paiguti ka erinev. Aquitaine Landes'i ja Gironde'i maakonnas on siis lausa lust ja lillekas :). Kõige selle kahe ja poole aasta jooksul, mil füüsiliselt siin viibinud olen, on mind roolis olles peatatud vaid kolmel korral. Kaks korda külavahel puhumistestiks ja ühel korral niisama, lambist, lihtsalt kontrolliks. Sel üksikul juhtumil tehti märkus siledate rehvide kohta (saksas pidanuksin teekonna jätkamiseks vist treileri tellima :D) ja lasti tulema. Korra on ka külavahel sõrme viibutatud, kui 80-ga kontrollpostil olijate eest läbi lendasin - sellega ka õnneks piirduti, taga ajama ei hakatud. Rohkem lollustega vahele pole jäänud, kuigi kiirusega tagasi pole hoidnud. Vahemaad on pikad ja 80-90ga tööpäeval laisalt kruisides lihtsalt ei jõua mitte kuskile. Puhkepäev - iseasi.