trip-krainetrip-ukraine-dark
Autoga reis Euroopasse juuni lõpus

Küsimusi palju kuna ise ei ole sellist reisi veel kunagi ette võtnud ehk keegi oskab aidata:)

  1. Sihtkohaks on Itaalia (Milano), mis kaudu sinna mõtekas reisida. Olen kuulnud, et Poolasse pole eriti mõtet minna, suur riik ja halvad teed ja kontingent ka kahtlane.
  2. Kui kõrged on bensiinihinnad Euroopa riikides, kus kallim ja kus odavam jne.?
  3. Kaua sõidab Itaaliasse kui sõita see läbi ilma pikemate peatusteta?
  4. Kui siiski tekib soov peatuda mõnes riigis enne Itaaliasse jõudmist, kus riigis ei tasuks peatuda? Soovitused kus peatuda ja millises hotellis jne?
  5. Veel soovitusi? Ettetänades, Kaili

Kõik küsimused on korduvalt vastatud, vaata autoreisede alt!

Eeldan kõigepealt, et nii füüsiline kui ka vaimne pool on sellisel tasemel, et näiteks päevas 4x Tallinn-Tartu ära autoroolis läbida eriti ära ei väsita - u. sellise koormusega pead arvestama (per päev), kui tahad 3-4 päevaga kohale minna.

  1. Mõistlik on minna läbi Poola, Tshehhi ja Austria. Alates Lätist on kõikjal teed paremad kui Eestis. Tõenäolisemalt leiad autost telliskivi ja klaasipuru mõnes Milano linnaosas, kui Poolas.

  2. Viimaste uudiste järgi on kütus Itaalias vist juba 1,4 euro ringis; ega erilist hinnavahet ei ole, aga alates Poolast on kütuse kvaliteet kindlasti parem Eestiga võrreldes.

  3. Puhast sõiduaega võiks minna u. 36-40 tundi. Austrias-Itaalias võib kiirteedel vabalt olla 1-2 tunniseid ummikuid. Täpsema marsruudi saad www.viamichelin.com abil (marsruudi kavandamise puhul lisa stopover'd Suwalki (Poola) ja Wien (Austria). Automaatselt pakkus Michelin läbi jupikese Venemaa ja põhja Poola, aga see ei ole hea variant. Navigaator on abiks, aga kuni Milanoni saad vabalt ka täpse paberkaardiga hakkama. Näiteks mööda E67 maanteed Varssavini, sealt Katowice, Cieszyn, Brno, Viin, Salzburg, Innsbruck, Brenner, Verona, Milano. Kes on palju Itaalia vahet sõitnud, võiks täiendada/parandada.

  4. Kõik riigid sobivad peatumiseks ja kõik need võib ka vahele jätta - maitse asi. Geograafia- ja ajaloo õpik tasuks uuesti äkki üle vaadata? Hotelli saad nii, et kui aeg magamiseks käes, keerad kiirteelt maha ja esimeses suuremas asustatud kohas peaks ikka majutuse saama. Kas just odavalt, aga midagi siiski.

Suured tänud Lauriandres:)! Sellest on suur abi! Uurisin isegi infot sellise reisi kohta aga arvasin, et ehk siin portaalis teab täpselt mis ja kus:) Ilmselt jääb Milanose minek ära, täna ka just kuulsin, et Milano ei ole kõige parem koht kuhu reisida. Ehk siis valin Como Lake piirkonna ja/või lähen käin Romas ära:)!

´Kohad kuhu minna on puhtalt maitse asi. Sõltub sellest mida parasjagu oma reisilt otsid. Soovitaks tõesti pigem vaadata ära Veneetsiad, Roomad jne. Milaano hoolimata oma nimest on paraku pigem tööstuslinn.. (vabandan kui solvasin mõnda Milaano tulihingelist pooldajat aga see on minu arvamus). Teine asi, kui aega natukene rohkem siis soovitan edasi liikuda Monaco ja Nizza poole.. ilusaimaid kohti maailmas.. Minu teekond oli ülevalt alla ringiga (Saksa, Prantsuse, mööda suvalisi mägiteejuppe üle Alpide Shveitsi, korraks veel Pransusmaa.. Nizza ja sealt Monacosse. Sealt Itaalia, Austria, Tsehhi, Poola, Leedu, Läti). Ütleme nii et mina olin üksinda roolis ja Tallinn-Viin vahelise otsa sõitsin ära kahes etapis 48 tunni sees. Poolat (kui ei plaani seda just uurima hakata) soovitan läbida öösel. Ei jää vähemalt koperdama hobuvankrite ja tuhandete Fiat 127 sappa. Seal jälgi ka kohalike liikumiskiirusi. Igal pool on üleval märgid kiirust mõõtvatest kaameratest. Kohalikud teavad kus need on ja tühjade "kastide" ees nad suurt ei pidurda. Öömaja osas ma sul ei soovitaks väga muretseda. Neid leidub teede äärsetes linnades hulgim

Igal juhul, meeldivat tripimist!

Kui Como järve äärde tee viib, siis vaata ka Lugano ja Maggiore järved üle. Järve ääres olevad hotellid on küll kallid (eelmine suvi Gera Larios (Como järve loode poolses otsas)otse järve kaldal oli tuba ühele 50 EURi, heal juhul kahekesi olles oleks võib-olla hind sama olnud, sest tuba oli kahe inimese oma), aga seal autoga a la 40km/h (kiiremini suurt ei saa), aknad lahti, kruiisida on ikka väga hea. Nende järvede ümber olevad väikelinnad on mõnusad, samuti leidub seal ka ujumisvõimalusi (lisaks tasulistele randadele). S.t jätad auto parkimiskohale ja kõnnid u. 50 meetrit ja saad trepi pealt otse vette minna. Päevitamiseks hästi ei sobi, aga niisama korraks värskendamiseks on väga hea.

Rooma vast ei ole autoga mõtet minna, Milanost on sinna ka üsna pikk maa. Juuni lõpus on ka temperatuur selline, et enamuse ajast otsid jahedust ja jood vett.

Kui lähenete Como järvele põhja poolt, siis tasub ka Livignosse sisse põigata soodsate taxfree ostude tegemiseks (NB! see tähendab, et kehtivad ka tollipiirangud napsule, kosmeetikale jne. kui sealt tsoonist välja sõidate). Samuti jääb enne seda Passo Stelvio, mida hea autoga on kindlasti nauditav läbida.

oskan niipalju öelda, et tsehhi piiripeale peaks Tallinnast jõudma enamvähem 20 tunniga. Poolat pole küll turvalisuse kohapealt vaja karta, need röövlimüüdid on ikka juba ammu minevik. Ise viimased viis aastat iga suvi poolat korra läbinud, ööbinud teeäärsetes parklates oma autos ja pole kordagi probleeme olnud. Poolat läbides hoia kondlasti peale Augustovit Lomza poole ja siis Warssav, mitte läbi Bialystoki, Lomza kaudu tee parem ja rekkasi vähem. Siis Tsehhi ja Austria ja peale Viini vist ainult kiirteed, niiet pole hullu. Head reisi.

Tere,

endalgi plaan itaaliasse minna. Oleme seal varemgi käinud. Plaan minna juuli keskel.Ei ole eriline kirjamees. Kui huvitab võiks meilitsi vestelda, kui huvitab muidugi?

lauriandresel on õigus. Itaalias ei tasu küll oma autot kuskile nurgatagusesse kohta jätta seda eriti kesk ja lõuna rajoonides. Milano on ise aga täiesti mõnus reisi sihtkoht. Eriti sobilik on see šoppamiseks. Kõik kohad on täis Armani, Lagerfeldi jne shoppe. Esmaspäeval on nad muidugi kinni ja nädala sees alates kella kuuest õhtul ka. Pole mingi ime kui on ka lõunavaheaeg a 2 h. Como Lake n ka ise enesest tore sihtkoht, kuid täiesti erinev puhkuse vorm kui Milano. Tallinast sinnasõiduks rehkenda 3 x 24 h . Saab ka kiiremini kuid siis lõpedad kuskil haiglas.Hinnad on itaalias samad kui eestis mõniasi nats kallim mõni odavam. Kindlasti on odavamad kvaliteet brandide hinnad võrreldes Eestiga. Hotellid tunduvad olevat siiski päris kallid. 100 euri 2ne tuba. Eks urkad on muidugi odavamad..ja kämpingu bangalow´d ka.

Milano reisi sihtkohana sobiks tõesti vist neile kellele väga shoping ja kvaliteetkaup meeldib - muidu minu meelest suht mõtetu koht kui nii kaugele autoga sõita. Pigem Itaalias tõesti läbi Veneetsia Rooma sõita. Samuti Napoli lähedal olevaid vanu linnasi vaadata - Pompeij ja Herkulaneum ning siis mööda rannikut üles tagasi sõita, rannad seal Roomast ülespoole ka täitsa OK ning võib veel Firenzest ja Pisast läbi põigata kus on mõned vaatamisväärsed objektid.

Tänud teile kõigile! Sain väga head ja vajalikku infot, mida niisama netist ise ei leiaks. Just need kogemused ja muud teadmised väga oodatud. Kasutan programmi AutoRoute ja proovin selle järgi paika panna reisitee. Seal kindlasti see ei arvesta teid, millele pole soovitatav sattuda (just Poolas), et Toto kommentaar poola teede kohta oli väga hea informatsioon:) Reisieesmärk on näha eelkõige Itaalia loodust, ajaloolised vaatamisväärsused ja seejärel siis pisut shopata. Lähme kahekesi. Läbida püüame mõistlikult, mitte üle pingutada oma sõiduga. Et siis kordamööda sõita. Sätime stardi nii, et Läti, Leedu ilma pikemate peatusteta läbida ning Poolas sõita öösel. Seejärel puhkaks end välja poola-tsehhi piiri läheduses.

ps! Como, Lugano ja Maggiore juures käin kindlasti ära:)

Lugesin läbi. Autoroutes proovisin panna sama tee ja kindlasti tasub proovida seda:). Tänud!