Autoga reisimine Euroopas

Tere!

Plaan on minna esimest korda elus autoga Euroopasse. Plaan on sõita läbi Läti - Leedu - Poola - Saksamaa - Luksemburg - Holland - Itaalia ja kuskilt sealt kaudu tagasi. Kas keegi on just viimasel ajal käinud või oskab infot anda kust leiab koroonaviiruste reeglite kohta infot? Veel tahaks teada kus ma leian kõik tasulised teed ja kuidas nende eest tasumine käib? Kas on veel mingeid piiranguid autoga liiklemisel peale teemaksude ja koroonapiirangute millega peaks arvestama? Kuna esimene kord minek siis kindlasti ei oska kõigega arvestada. Olemas on EL digitaalne tõend viiruse läbipõdemisest, ühtegi süsti tehtud ei ole.

Oodatud on igasugune info ja kogemused mida peaks teadma ja kindlalt arvestama. Suured tänud ette!

1
2

https://reopen.europa.eu/en

https://www.viamichelin.com/

+ loe viimased 3-4 lk tripi foorumi teemasid läbi. Seal on kamaluga infot viimaste päevade/nädalate kohta.

2
2

Hea uus kasutaja!

Antud teemadel on juttu mitmes varasemas postituses. Kasuta otsingut või keri mitu lehekülge teemasid läbi.

Läbipõdenu tõend on piisav EUs liiklemisks. Aga tegelikult kedagi see ka ei huvita, sõida ja naudi.

Tasulised teed näitab Waze ära.

Nende kleebiste kohta ma rääkida ei tea. Saksas, Prantsusmaal neid pole.

Tervitused Hispaaniast.

2
1

Tänud vastuste eest!

Olen mitu päeva sirvinud erinevaid teemasid aga kõik on pigem liikunud Horvaatia ja Itaalia suunal. Olen kogunud erinevat infot teiste postituste põhjal. Seda on hea teada, et läbipõdenu tõend on piisav ja ei teki sellega probleem. Kui waze näitab tasulised teed ära siis tuleb maksta nende eest  esimeses tanklas peale piiriületust või kuidas see täpselt käib? Kas testi pole siis mitte kuskil enam vaja kui tõend olemas?

0
2

Alustame täna (kui test tuleb neg.) Hispaania poole sõitu. Oleme kõik ainult testiga, eks annan teada kuidas teel on. Kuuldavasti vaid Läti tunneb huvi sõitjate vastu.

0
0

Olgu, oleks meeldiv jah kui infot jagad

1
0

On selline leht nagu tolls.eu Siit leiad kõik Euroopa riigid ja info nende teemaksude, sildade ja tunnelite kohta. Samuti suunab ka sind vastava riigi lehele, kus saad vajadusel ja tahtmisel maksu ära maksta. Ise olen seda juba aastaid kasutanud. Seal, kus elektrooniline vinjett ei tööta, on lihtsalt "kaigas" ees. Loovutad natuke raha, kas kaardiga või sulas ja sõidad edasi. Head teed!

1
0

Juhilubadest. Väidetakse et Serbias, Bosnias ja mujal sealkandis on vaja täiendavat rahvusvahelist pehmete kaantega juhiluba. Kas kellegil on kogemusi? Kas tõesti EL plastik-kaart ei kehti? Sellega pole migeid probleeme olnud ka USA-s, Kanadas ega Indoneesias.

0
1

See rahvusvaheliste lubade jutt käis juuni jooksul mingist autosõidu teemast läbi. Reaalselt on kõigi sealsete mitte-EL-i riikide seadustes kirjas, et lühiajaliselt (ehk siis ka turistina) viibides kehtivad EL-i load. Mingeid probeeme pole kunagi olnud. Alles siis, kui tahad pikemalt kohal elada, pead näiteks 12 kuu möödudes vms kohalikud load muretsema jne.

Sama veel paljude teiste riikidega kogu maailmas. Eesti lubadega saad tänu EL-ile väga paljudes kohtades täiesti legaalselt sõidetud, sest paljud riigid kogu maailmas aktsepteerivad EL-i riikides välja antud lube ilma rahvusvahelise loata.

1
0

Auto M1

0
0

Ei ole keegi lubade vastu isegi huvi tundnud! ID kaart ja auto pass !

Euroopa auto number juba kõva valuuta,Horvaatia piiril sain peaaegu sõimata kui dokumente ulatasin pea minuti,et miks sa juba ei sõida !

0
0

Ehk siis mitte kuskil Euroopas ei ole vaja mittemingit testi ega mitte kui midagi kui on olemas digitaalne läbipõdemise tõend? Nii palju vähemalt kui ma aru sain  erinevaid lehtesid sirvides.

0
0

Iga riik on erinev ja tingimused sõltuvad ka sellest, kas teed transiiti või peatud kauemaks. Lätil on siiani ka transiidi jaoks vaja ankeet täita (NB! 12 tundi kehtib) ja seda nad ka piiril kontrollivad. Oleme praegu Austrias. Siin ei saa kuhugi ilma tõendita sisse (meil on EL vaksineerimispass). Õnneks Eesti liikus praegu nn roheliste riikide hulka, mis teeb reisimise natuke kergemaks.

Kuna tingimised võivad pidevalt muutuda, siis on hea pilk peale visata, kui uude riiki liigud - https://reisitargalt.vm.ee/

0
0

Lätlane ja leedukas pidasid kinni. Poola, Slovakkia, Ungari ja Rumeenia piirid olid vabad, ehkki Ungari ametlikult lubab ainult transiiti ja Rumeenia tahab deklaratsiooni. Reaalselt see deklaratsiooni link enam ei töötanud.

0
0

Meie ka esimest korda autoga Euroopasse minemas, augusti keskel. Eesmärgiks rannapuhkus Bulgaarias. Siit foorumist loetu põhjal otsustasime, et kiiresti kohale jõudmiseks on parim valik sõita mööda kiirteid ja läbi Serbia aga tagasiteel naudiks ilusaid vaateid ja huvitavaid kohti. Siit ka küsimus, et kui sõita Budapestist otse Krakowi peale, kuidas seal teeolud ja kõik muu info mida oleks kasulik teada? Oleks tänulik isiklike kogemuste eest, kes on sõitnud sealtkaudu.

0
0

Balkanile sõitjale veidi oma kogemustest. Transilvaaniasse sõitsime Radom Debrecen Brasov. Teed olid sõidetavad, Rumeenia liiklus muidugi väga tihe, piiriületused olid kiired ja covidpassi olemasolu vaid küsiti. Edasi Bulgaariasse sama. Bulgaarast Serbiasse ületasime piiri Belogradchikust veidi ülevalt. Tee oli viletsavõitu, aga kuna olime ainuke auto, siis ületus läks kiirelt. Algul oli küsimusi küll, aga kui selgus et oleme transiitreisijad, siis lasti kohe edasi sõita. Nišist Sofiasse piirületus oli tüütu, ca 1,5 tundi ja sealt Bulgaaria teeremondi tõttu väga vilets. Ootamatu oli Bulgaariast Kreekasse piiriületus. Asjamees korrutas närviliselt PLF, covidpass ei kõlvanud, ehkki putka küljes oli silt Vajalik PLF or covid QR. Üritasime teha selle vormi siis neti kaudu, aga kuna andmeside oli väga vilets, siis see ei õnnestunud. Lõpuks tuli üks teine piirivalvur, kes sai asjast aru ja ütles, et sõitke edasi ja täitke see hotellis ära. Kohe kui levisse saime, saigi ära tehtud.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased