trip-krainetrip-ukraine-dark
Autojuht/autorent Gruusias

Kas soovitate vaatamisväärustega tutvumiseks võtta autojuht või rentida auto? Kui suur on hinnaerinevus? Plaan minna kahekesi Kutaisisse, Batumisse, Tblisisse ja külastada erinevaid vaatamisväärsusi.Kui mõistlik on võtta autojuht, siis kuidas valida - millised on normaalsed hinnad ja kust leida?Näiteks Kutaisi ümbruses tahaks külastada:ChiaturaGelati monasteryTskaltuboMartviliEtte tänades.

Tere.Panin siia üles Gennadi.Väga tore inimene,Organiseerib reise.Olen pannud siia üles ka tema tel.ja emaili info@days in georgia.

Tere, tulin just Kutaisist. Kasutasin neid ja jäin rahule: https://zzcarent.com/. 

Tere, Tbilisi piirkonnas väga hea autojuhiga autorent, kontakt: Kaxa: +995593606677, Kakharukhadze@gmail.com. Ta võib organiseerida nii majutust kui ka lennujama transfeeri, vajadusel ka Kutaisi lennujaamast. Räägib nii inglise kui ka vene keeles. Meie jäime küll väga rahule.

Olen praegu Batumi piirkonnas. Soovitan taksojuhti REZO +995 593 42 42 58viib mägedesse ja koskede juurde. Kui vaja kakohalike õhtusöögile. Ta ei ole just spetsialiseerunud ekskursioonideleaga praeguseks on jätnud väga ausa mulje. Hind ja aeg on alati sama mis kokku lepitud. Räägib vene keelt , englisht eriti ei tonka

Mõned taksohinnad ka kui huvitavadBatumi - Kutaisi 100 GELBatumi - Khobuleti 30 GELMa ei tea kas need on normaalsed hinnad aga odavamalt ma eriti ei leidnud

Võid võtta ühendust Gelaga, tema korraldab reise Tbilisist ja Telavist. Minul endal väga head mälestused ja lubas sel sügisel 7.oktoobril öösel lennujaama vastu tulla ning taas meile ekskursioone korraldada. 
Mobiil +995 599 353 383 
FB
https://www.facebook.com/search/top/?q=gela%20giorgevichi

Palun öelge mis hind tuleb päevas näiteks ? 

See oleneb väga palju teenustest, mida soovite saada. Kui soovite tema autoga reisi teha, kuhu mahub kuus reisijat, siis tuleb tükk maad odavam, kui on vaja kasutada suuremat sõidukit, siis on loomulikult kallim. Kõige õigem on otse FB kaudu temalt küsida. Ta vastab meelsasti kõigile teie küsimustele. Meil oli viimati aprillis suurem grupp ja kõik väitsid, et teenindus oli viis plus. Sügisel on taas meid suurem grupp minemas ja ikka sama reisikorraldajaga. Gela otsis meile majutused, õhtused restoranid elava musikaga ja parimad toidud tellis tema ette, bussi reisiks koos bussijuhiga, kõik degusteerimised, tema poolt giiditeenus jne. Ehk nagu ta ütles, et meil jääb üle ainult suveniirid kaasa osta. Tegelikult nii oligi. Bussijuhile ja Gelale tuli meil ka maksta ööbimine kinni, olime ju mitmes eri paigas, näiteks Kazbekis ööd. Me jäime tema poolt soovitud hinnaga rahule. Kuus aastat tagasi käisin ühe Eesti reisikorraldajaga ja too hind oli jupp maad kallim, peale selle tuli siis enamus õhtuid ise söögikoht leida ja selle eest eraldi maksta.

Tere! Planeerin Gruusia kava, aga kahjuks pole värskeid kogemusi võtta. Kas plaan, rentida auto Tbilisist ja seigelda Batumisse ning seal auto ära anda ja tagasi rongiga Tbilisisse ,oleks mõttekas?  Selles mõttes, et kuidas liiklus toimib.Või pigem tellida kohalikelt  a`la tuur. Kas on kogemust autorendifirmaga  https://cityrentcar.ge/en/

Tere!

Mind huvitab ka dim123 ammune küsimus, mis võib umbes üks päev juhiga maksta? Tavaline auto, 2 inimest, ilma eriliste teenusteta, lihtsalt Kutaisi ümbruses ringi sõita.

Mingi indikatsiooni leiab siit: https://gotrip.ge/en/tours Selline 500-600km täispäev alates 60-70€. Tänava pealt saab vast ka odavamalt, aga ka odaval hinnal on oma hind. Korra olen Gruusias odava hinna peale välja läinud, lõppes see kaheksatunnise ekskursiooni asemel viietunnise tuuriga mööda autoremonditöökodasid..

Sai Gruusias käidud eelmine aasta, siis rentisin siit firmast https://localrent.com/ mis eelmine aasta veel kandis nime myrentacar.com. Kõik toimis, võeti kaardilt väike osatasu lõpusummast kui tellimuse sisse paned ja ülejäänud maksin sulas kui auto üle anti mulle.
Deposiiti ei küsitud nagu suurematel rendifirmadel kombeks.
Auto toodi Batumisse mulle sobivaks kellaajaks ilusti Airbnb kohta, ja ära andsin Tbilisis hotelli juures. Alguses käid auto ilusti üle koos üleandjaga, et mölgid ja puudujäägid kirjas oleks. Võid ise ka pilte teha nendest mõlkidest igaksjuhuks. Kuna ma sain auto millel üks peegel oli suht puruks siis oli neil juba see kirjas ka, mingit tüssamise vaibi neilt ei saanud, näidati ette kus nendele teada olevad mõlgid on ja kõik paberil kirjas ilusti. Kõik kriimud paberil kirjas, siis ei saa sind pärast süüdistada, et need sinu tehtud. Ning öeldi ka, et auto peab väljast puhas olema porist, vöi maksad 20 Lari veel selle eest, et nad pesulasse viivad. Nii, et kas käid puhastusest läbi enne tagasiandmist vöi maksad peale natuke. Kõik kommunikatsioon auto üleandmisega seoses oli läbi Whatsappi sõnumite.
Firma valisin, et proovida midagi muud kui Europcar kes viimati leidis et rehvi väike kriim on minu tehtud ja pidin 200 Eurot maksma uue rehvi eest neile. Seega otsisin alternatiive, ja leidsin selle localrent.com mis nagu mainitud oli enne teise nimega. Plussiks oli see, et neil mingi kohalik aadress kuskil Kadaka Tee korteris kui kontaktide alt vaadata. Probleemi korral on kergem kohaliku aadressiga tegeleda kui möne Gruusia firmaga, oli mu mõte. Aga kuna probleeme polnud, siis julgen soovitada.
liikluse kohta siis, see on jah omaette ooper. Väiksemates linnades külades kohtad teepeal magavaid koeri või lehmi, Suurtemates linnades on vist parim soovitus sisse sulada selle pohhuismiga mis toimub neil liikluses kohati, let it flow :)

Buldooza, ma tänan vastuse eest.

Soovitan Rezo Jeebirenti whatsapis +995551355596. Toob-viib auto kuhu vaja, räägib inglise ja vene keelt.  Autod korralike paberitega ja KASKOkindlustatud. 

Pilka - kui aega  on, siis soovitan tagasi Tbilisi ka autoga  tulle, kuid kasutada teist teed üle Ahhaltsihhe. Päevaga sõidab pool teed ära ja siis ööbida kusagil.

Kasutan võõrast teemat, aga äkki keegi juhuslikult omab kogemust ja oskab soovitada. Vaja oleks tellida juhiga buss ca 10 inimesele 1 päevaks Kutaisis. Oleme pisut internetis uurinud, aga mingid eriti head varianti pole leidnud.

Ma kasutasin 5 a tagasi Real Georgia Tours teenuseid - transfeer Batumi-Tbilisi koos kõige tee äärde jääva atraktsiooni külastamisega ning ka Tbilisist day-trippe. Teenustega jäime väga rahule. Tundub, et neil on ka suuremat sõidukit, kui meil tookord vaja läks. Küsi ise, mis pakuvad, saate ehk ka pikema tiiruga jutule...

Kutaisis võib kontakteeruda nt Budget Georgia'ga, rendivad välja busse koos juhtidega, soovi korral ka giididega.

Meie käisime Gruusias eelmine aasta ja sõitsime ka ise. Polnud midagi hullu. Vardzia koobaslinna kindlasti soovitan.