Autorent Horvaatias

Otsinguga olen võimalikult palju lugenud, aga paljud teemad on küllaltki vanad. Nii palju olen aru saanud, et igal juhul on mõistlik liikuda autoga, et võimaikult palju näha rannikut, saari ja loodusparke.
Liigume Spliti kandis ja auto võtaks kohe lennujaamast. Minu küsimus on, kas on mõtet auto kohe ära broneerida või on odavam/lihtsam seda teha kohapeal? Milliste eripäradega peaks veel arvestama Horvaatia autorendi puhul?

Ette on igal juhul kindlam ja soodsam. Eripärasid ei ole. Arvestada võid sellega, et kui soovid üle piiri minna (ka Dubrovnik), siis peaks rendifirma seda lubama ja sina neid sellest teavitama. Loe tingimusi konkreetse pakkuja juures.

Kõige odavam tundub praegu Carrental.com-st selline firma nagu Ridecar. Väike auto nädalaks koos täiskindlustusega ca 200 euri. Kas see on mõistlik hind maksta?

vt http://www.economycarrentals.com
200 kindlasti palju maksta.
Kindlasti bronni ette, lennujaamas pole kohapeal mitte midagi võtta, ainult minivane pakuvad ropu raha eest.

Tänud vihje eest! Kuigi koos full protectioniga tuleb 188 euri miinimum, tundub see soodsaim variant. Kas ka turvaline firma?

Tuttavad on sealt bronninud, ise ei ole. Pole midagi negatiivset hiljem kuulnud, ju siis ok. Lennujaamas on paar putkat ja ei ühtegi autot, tuuakse ainult eelnevalt bronnitud autod ilmselt. Me oleme Makarska kandis olnud ja seal külas kohaliku majaperemehe või ta venna või jumal teab mis astme sugulase käest auto võtnud, kui ringi sõitsime. Tihti on nt veinimüüjal ka oma auto peal silt - for rent
Me oleme korda 10 oma autoga käinud, sellepärast viimased korrad mugavamalt ja lennukiga Splitti, taksoga majutuskohta ja põhiliselt lebopuhkused teinud. Kilomeetrit 5-10 saab ka rannapromenaadi pidi kärutada, jalgrattaid laenutatakse ka igas külas.
Sõitke kindlasti ka Splitist allapoole, kuni algab Makarska Riviera, sealpool mäed hoopis vahvamad ja vaated imelised. Splitist ca12km on üks väiksem linn Trogir, seal tasub ka päevakese vaadata, ilus vanalinn ja jalgsi läbi kõnnitav.

Jaa, praegu ongi plaanis Trogir, Split, Makarska, Krka, Brela. Palju ei taha ette võtta, tahaks nautida ka niisama olemist, toite ja sooja vett.

Tere, võtsime auto momondo kaudu, kohe lennujaamast ja kuni väjalennuni st autoga ise lennujaama ka tagasi. Meil oli hotelli takso ca 20€ seega on nii palju soodsam. Väike auto on ca 40€ nädal (oleneb hooajast). Hea kui autos GPS sees. Vaata kindlasti "tähtis info" autode omavastutust ja full protection võta lisaks, kui pole hinnas. Kõik toimis väga hästi. Jah ilma autota pole seal midagi teha.
vaata: http://cars.momondo.ee/et-ee/book/?&currency=EUR&currencyID=EUR&countryID=HR&pickupDateTime=2018-02-05T12:00&pickupLocationId=455&returnDateTime=2018-02-12T12:00&returnLocationId=455&residencyId=EE&orderId=momondo#/vehicles

Kui Brelas peatute, käige kindlasti üleval "kitsekõrtsus" ka ära, paar korda nädalas on live music õhtud, helistate neile ja viiakse-tuuakse kokkulepitud kohast (nt Brela kiriku bussikast)
https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g480253-d7060221-Reviews-Konoba_Katara-Brela_Split_Dalmatia_County_Dalmatia.html

Rannas on ka hea kohvik, Plima, soovitan nende küüslaugukastmes tigusid ja grillitud kalmaare

Aitäh kõigile vastajatele, ka söögikohtade soovituste eest. Kas keegi oskab soovitada ka mõnusat turgu eelmainitud sihtkohtades?

Ridecar'ist olen ise ka rentinud väikest Pandat kuigi bronnides kuvas Polo or similar. Korrektne, ei tüssatud. € 200.- koos täiskaskoga kõrghooajal on suht normaalme hind.

Ise sai renditud Splitis Lastminute rendist. Auto oli hää ja teenindus korralik. Jätad hiljem lennujaama ja probleeme polnud. Arvestada tuleb muidu sellega, et nad broneerivad ca 1000 EUR-i krediitkaardilt jamade vältimiseks aga bronn tuli hiljem kiirelt maha. Asukoht on neil muidu Splitis veidi kehva, kesklinna tagasi saab jubeda ringiga ,sest läbi kesklinna autoliiklust pole, aga pole hullu. 0 vastutusega uus Astra diisel automaat oli vist 180 EUR 3 päevaks seda 2 juhi puhul.

Me saime korraliku pereauto (marki enam ei mäleta - punase, nohh :-) koos kindlustustega nädalaks alla 60 euri eest Oryx rendist. Tagatis oli pisut üle 1000, aga ka seda oleks soovi korral saanud vältida.

Lennujaamas võiks veel kohvreid oodates saata kellegi ette autorenti uurima. Käisime augustis ja meil natuke vedas - kohe peale meid tekkisid pikad järjekorrad KÕIGI autorendifirmade juurde ja inimesed veetsid seal tunde, kuigi bronnid ette tehtud, aga vormistamine kulges maru aeglaselt. Turg - meile meeldis Trogir, palju kraami ja muidu kena, linnake ise ka mõnus. Ei olnud sellist trügimist nagu Splitis. Päris "kohalikku" turgu, kus tõesti mehed istusid ja sõid sealsamas kõrval vardas tervelt küpsetatud kitsesid, nägime ainult Dubrovnikus, üllatuseks just kruiisilaevade kai ligidal. Krkasse võiks minna varakult, enne suuremate masside kohalejõudmist. Veekindlast fotokast on seal lastel-noortel palju lõbu.

Võin soovitada economybookings.com
Seal saad ise võrrelda hindu ja tingimusi. Ning mis peamine, saad rentida ükskõik kus kohast auto ning ükskõik millal.

Ma olen korduvalt kasutanud Pegeot- Club autorenti Dubrovnikus ja soovitan soojalt. Lubasid sõita nii Montenegrosse, Bosnia- Hertsegoviinasse kui ka Albaaniasse. Autod olid uued ja korralikud, 1 kord oli tellitud auto väljas, siis anti suurem ja kallim sama hinnaga.
Kui läheb diiliks ja kontakt on Ivica'ga, võib minult soojad tervitused edasi anda, ta eestlaste suur sõber. :)
http://www.peugeot-rentacar.hr