Viimased kommentaarid

Suuuur tänu selle kommentaari eest. Õppetund, et ära ürita med-nõu vahendada. Kohalikud pidid seda malaaria ärahoidmiseks võtma, valmistatud Indias. Pakkuda oli ka UK ja Prantsuse ravimeid.

Tänan :-) Reis toimus märtsi alul 2020. Meil oli viiruspuhang algamas, Aafrika oli veel "puhas".

Hea kommentaar, mida võiks veelgi täpsustada koos näidetega. Toodud hinnanäited pärinevad okt`19 ning pigem linnakeskustest või vanalinnast ja pigem turistidele suunatud kohtadest. Jah, suppi sai ka alla euro hinnaga, täpset summat ei mäleta. Jah, salat + lamba šašlõkk + veise kebab + tee maksis veidi alla 5. Jah, sama konjak turul maksis 2,80 ja hilisõhtusel peatänaval 5. Täiesti ok portvein ligi 2, samsa pirukas 0,5 kuni 1. WC (enamasti auguga) ca 10 senti. Välja lõi ka psühholoogiliselt huvitav nüanss, et paberraha käest ära anda on keerulisem isegi siis, kui selle väärtus on vaid 10 senti :-)

Aitähh! Aserbaidžaani kohta tõesti infot napib või on see aegunud. Ise lugesin Sulev Nurme blogi. Kohalikud rajoonides ei räägi vene keelt ja ainult inglisega võib juba Bakuus hätta jääda. Suheldud saab sellegipoolest - kas oled ise leidlik (nx meil toimis restos mää-mää tegemine hästi) või leitakse keegi tõlkima ning show goes on :-) 

Olen alles takkajärele aru saanud, kui väga meil vedas, et sääski peaaegu ei olnud. Seda kinnitasid ka hotellitöötajad ning voodite kohal olevad sääsevõrgud, mida me ei pidanud kasutama. Sääsetõrje oli küll kaasas, aga vaja ei läinud. Malaaria ennetust me ei teinud, haigus ise kohapeal jutuks ei tulnud. Vanast ajast mäletan, et tolleaegsed tabletid tegid väga halva enesetunde. Seda sain küll aru, et linnades sääski pigem ei ole ning rohkem on neid hooajal Inles ja ranna ääres. Loodan, et ahvatlused saavad sääsehirmust võitu :-)

AndresR, me tegime Yangoni Circle rongiga tõesti terve u 3-tunnise tiiru ja väljusime algpeatuses. Kaelkirjak-naised on meie sisenali. Teame küll, et tegu on kayani rahva padaung hõimu naistega :-)Head reisi!!!

Jagan meie kogemusi. Tulime just Indiast 1-aastase ning kohe 3-seks saavaga. Enne seda oleme käinud kas kahega või alul ühega neist Balil, Horvaatias, Türgis, Tais ja Marokos. Lugu selles, et vanaemasid võtta ei ole ning nx nädalaks titte hoidjale jätta ei raatsi. Pealegi nende rõõm iga uue asja üle on ehe ning me ei tunne, et hirmsasti peaksime neist puhkama. Ja veel ka rahast rääkides - tite pilet Indiasse maksis 10 euri, mis on nõudlikuma lapsehoidja 2 tunni tasu... Kõige mugavam lennukis on muidugi babycot istekohad, mida aga paljudel lendudel kas ei ole või ei saa neile ligi. Meie nipp on aga selles, et me meelega sätime pika lennu öö ajale ning enne seda tuiame mööda linna ringi. Tited magavad selle peale nagu notid ning me ise ikka ka. Lisaks panen ma kõige väiksema alati eesolija istme alla magama, enamasti salaja, sest mõni lennufirma peab seda keelatud tegevuseks. Muide, titetoitu oleme kohapeal keetnud värskest kraamist kas ise või siis lasknud seda järelvalve all teha. Mässud on enamasti kaasas, sedasi saab kenasti kohvrisse ruumi ärasõidu ajaks, kui peaks miskit nänni siginema. Ja viimastel kordadel oleme kaasa tassinud kaltsukast soetatud paari-eurose titehälli ning selle reisi lõpus mõnele taksojuhile annetanud - sellest on ka palju abi olnud.

Me saime korraliku pereauto (marki enam ei mäleta - punase, nohh :-) koos kindlustustega nädalaks alla 60 euri eest Oryx rendist. Tagatis oli pisut üle 1000, aga ka seda oleks soovi korral saanud vältida.

Me olime päris väikeste lastega (1- ja 2-aastane) Kuta-Ubud-Lovina-Sanur. Tagantjärele võib öelda, et Loviinas oleks tahtnud kauem olla ning Sanuris hakkas igav. Ehk siis minu soovitus on kinni panna vaid esimese koha majutus ning edasi jooksvalt ning meeldimise järgi ringi kolida. Nii me tegelikult ise üsna probleemivabalt ka tegime.

Just tulime. Auto tellisime Oryx rendist ette. Saime parema auto, kui tellitud, ehk siis uue Wolkswagen Golfi hinnaga 60.- nädal. Paberimajandus sujus enam-vähem kiirelt, vaid ise lasime veel mõned kahtlasemad kriimud kirja panna, et võimalikke probleeme vältida. Krediitkaardilt bronniti üle 1000, kuna olime kindlustuse võtnud vahendaja kaudu - oleks otse võtnud, oleks summa väiksem olnud. Oryx asub lennujaamas ja poiss jõudis kohale 8:30.