Autorent Itaalias-Auto võtmine ühest linnast ja droppimine teise

Tere! Plaanime sel sügisel minna Itaalia ringreisile. Praegune reisikava on aja kokkuhoiu huvides seatud nii, et lendame Tallinnast Bergamosse, sealt Rooma, kust rendime auto ning tagasi Bergamosse toimetame sellega. Kas kellelgi on Itaalias kogemusi rendiauto rentimisega ühest linnast ning droppimisega teise? Rendifirmad, mida vaadanud oleme, nõuavad selle eest 150 eurot lisaks. Kas teadjamatel oskavad öelda, ongi see Itaalias normiks? Oleme rentinud autosid erinevates maailma kohtades, aga siiani pole kokku puutunud nii suure lisatasuga kui soov auto teise linna jätta....

Tagasi plaanime sõita mööda rannikuäärt ja põigata ka Nizzasse. Rendifirmade lisatingimustes seisab väikses kirjas, et piiriületuse eest tuleb tasuta 90 eurot + maksud. Kellel sellega kogemusi?

Suur tänu juba ette ära! :)

Vaata ka suuremaid rahvusvahelisi firmasid. Näiteks Avisel ja Hertzil on see lisatasu 70-80 eurot. Vaatasin suvaliste kuupäevadega nädalast renti. Eks see sõltub vast vahemaast ka jne. Lisaks võib sellistel firmadel olla Lääne-Euroopa riikides sõitmine tasuta. Ma täpselt reegleid uurima ei hakanud, aga tundus, et kehtib ka Itaaliast autot võttes. Üldiselt, mida odavama hinnaga firma autosid rendib, seda suuremad on lisatasud lisakindlustuste, lisajuhtide, üheotsa rendi ja kõige muu eest. Liida erinevate firmadega kõik vajalikud kulud kokku ja mõni kallima auto hinnaga firma võib lõpuks soodsam tulla.

Tõsijutt. Jõudsime isegi seda vahepeal teha ning jõudsime samale järeldusele. Tänud igatahes! Kuigi kindlustustest on siin palju juttu olnud, siis küsiks konkreetse teema all veel üle:

-Kas ja kust võtta excess protection lisakindlustus? Kas pigem otse autorendifirmast, läbi vahendaja (economycars) või läbi Eesti kindlustusseltsi? Või saab selletagi hakkama?

Lisakindlustuse kohta vaata näiteks - http://trip.ee/foorum/uldfoorum/turvaline-voi-mitte Üks viimaseid kommentaare.

Eesti kindlustusi seal mainitud ei olegi, aga see ainuke kord, kui mingi Eesti firma antud kindlustuse hinda nägin, kaotas igasuguse huvi isegi tingimustega tutvumiseks. Hetkeseisu ei tea, Ise kasutan jätkuvalt inglaste firmat. Tagasiside järgi Itaalias ilma lisakindlustuseta hakkama ei saa. Isegi suured rahvusvahelised nimed pidid üritama midagi korraldada. Samas, kui krediitkaardil piisavalt vaba limiiti, siis eelistaks ise jätkuvalt oma inglaste kindlustust ja esitaks hiljem võimalikud kaelamääritud kahjud neile hüvitamiseks.

Me rentisime Bergamost 3 päevaks Fireflyst läbi Ryanairi äpi, koos täiskindlustusega. Kohapeal aga räägiti, et ryanairi kindlystusega tuleb õnnetusjuhtumi korral algul ikka ise kõik maksta ja siis arvete alusel raha tagasi kysida. Otseloomulikult võtsime firefly pea 3x kallima täiskindlustuse. interneti kommenaaride järgi sellest firmast muudmoodi ei olekski mõtet olnud rentida kui täiskindlustusega, krediitkaardilt ei broneerita hingehinda ning asjaajamine kohe lihtsam.

Soovitan väga soojalt Bergamos Autoclicki! Tegin tellimuse kuu aega enne reisi, aga kinnituskirja ei vaadanud. Kohapeal selgus, et olin ekslikult teinud tellimuse aprilli. Pärast telefonikõnet nende peakorterisse saime tellimuse avatud ja mõõdanikud kuupäevad tulevikku vormistatud, lisatasu ei pidanud maksma. Pealegi saime suurema  auto (25 000 sõitnud) ja tasuta GPSi, mis muidu oli lisatasu eest :) Tellisime 6ks päevaks, hind oli 167 eurot, täiskindlustus Full relax antud hinnas. Teenindus oli ülimalt meeldiv kohapeal, tagatiseks broneeriti krediitkaardilt vaid 100 eurot, mis auto tagasi tuues koheselt vabastati. Väga hea teenindus ja üli hea hinna-kvaliteedi suhe.

Kuu aega tagasi rentisin Barist ja andsin ära Bergamos Rentalcars kaudu rendifirma Sixt auto Citroen Cactus. Sõitsin 2300 km 11 päevaga. Maksis 240 eurot. Probleeme polnud muid, kui, et Sixt ei tunnistanud Rentalcarsi kaudu ostetud täiskindlustust, tahtis müüa oma variandi või krediitkaardilt suure summa broneerida. Aga see lahenes - bronn kanti tagasi. Tore reis oli.

Me oleme Hertzist võtnud niimoodi ja tõepoolest nii suurt summat pole maksnud. Minu mäletamist mööda eelmisel aastal maksime ca. 50-70 eur selle eest, et auto teises linnas tagasi andsime.

Ma möödaminnes mainin, et mul üks tuttav teenis mitu aastaid niimoodi lisatasu, et sõidutas neid teise linna jäetud autosi tagasi sinna, kuhu vaja. Tasu oli korralik, nii et täitsa arusaadav, et see teenus odav pole!